molim za savet, konstantna prehlada

milutinb

Početnik
Poruka
4
Imam 30 g. pusac, povremeno se bavim sportom
23. februara ujutru sam osetio bol u grlu, uvece sam imao temperaturu 39 i samoinicijativno sam poceo da pijem pentrexyl, popio sam 3 table , temperatura je prestala sledeceg dana i dobro sam se osecao, nos je poceo da curi ali sam to smatrao normalnom posledicom bola u grlu, lekaru se nisam obracao
06. marta sam ponovo ostetio bol u grlu i ovaj put sam otisao kod lekara, ispricao sta sam samoinicijativno uradio, doktorica mi je dala Dovicin, jednu kutiju, sto sam popio, napominjem da nije bilo povisene temperature
13. marta mi se opet javila temperatura, bol u grlu, curenje iz nosa, kod lekara sam se javio 15.03. i poslala me je da uredim nalaz krvi i bris guse i jezika, nije mi dala nikakvu posebnu terapiju, Panthenol, Daktanol, i preporucila da uzmem nesto za jacanje imuniteta
Rezulati brisa guse i jezika - Bakterioloski pregled - Saprofitna flora, Mikoloski pregled - Candida SP = negativ, nalaz krvi i urina je u granicama, samo je sedimentacija 15 mm/h i fibronogen 5 g/l u urinu su povecani leukociti (8-10) i epitelne celije u sedimentu (12-15)
U medjuvremenu svakih tri dana dobijam povisenu temperaturu oko 37,7, ostaje bol u grlu koji se povremeno pojaca pa se i temperatura povisi, nos curi manje vise konstantno
molim za misljenje i savet
 
... i ja sam jednom vukla neku prehladu danima, nije me "oborila sa nogu" pa je valjda zato nisam ni "prelezala"...odem u apoteku, pitam imaju li nesto sto mi doktor vec nije prepisao i on mi da Medinite - za 3 dana sam bila zdrava

... apotekar mi je rekao da su to ovi sa zapada izmislili da bi mogli i bolesni da rade :)
 
Doktorica mi je prepisala Cefaleksin 500 mg 2 puta 1 narednih 10. dana i poslala me da uradim urinokulturu , naravno kada predam urin treba da pocnem da pijem lek, sta mislite o tome ? ne dopada mi se ideja da ponovo pijem antibiotike ?

@Zefirra ako to to traje do sedam dana sve je u redu, lezi odmaraj i cekaj da prodje, ako se produzi :(
 
A zasto bi molim te, i na osnovu cega, primao inekcije? :shock:

Je l' zato sto se samomedicirao dok nije konacno otiso kod lekara i dobio terapiju a onda sve to zajedno preneo na nogama mesec dana skoro, jer je zaboga bio nezamenljiv na poslu tako bolestan, pa je najzad lego u krevet (sa srozanim imunitetom i iscrpljenim organizmom) a onda se dramaticno zabrinuo sto TO (sta god da 'to' jeste!) NECE da prodje VEC nedelju dana?! :shock:

Mislim - ajde molim te... Kad bi se tako davale inekcije za svaku glupost i nedisciplinu pacijenata - svi bi bili izbuseni ko sito. Kad bi pacijenti slusali savete lekara i oslanjali se na zdrav razum i (prvenstveno!) adekvatnu brigu o svom zdravlju, ne bi mi bili nacija koja trosi najveci broj antibiotika po glavi stanovnika u Evropi a takodje prva na listi korisnika anksiolitickih psihotropnih lekova.....
 
E bre ti od mene predje na celu naciju, pa nemoj tako, istina je
da nisam bio nezamenjiv ne poslu nego samom sebi da bih stekao neka nova zananja, da sam se samomedicirao ali je i lekar malo zakomplikovao stvari sa Dovicinom
inace bolje mi je, cekam rezultate kulture urina, odmaram . . .

a sto se tice psihotropnih mislim da ih lekari (projektujuci se) prepisuju, nudise mi ih za sve od ukocenog vrata *tad sam morao na bolovanje, do ove maratonske prehlade, kao da kontraefekti ne postoje ?
 
Ti si sam sebi zakomplikovao situaciju jer si bio na nogama; nista ti lekar tu nije kriv. A sto se psihotropnih lekova tice - anksiolitika u ovom slucaju, oni jesu indiokovani za ukocen vrat jer izazivaju muskulorelaksaciju. Kako tegobe sa vratnom kicmom i drugim delovima kicme najcesce nastaju zbog (ili kao prateci simptom imaju) spazma mislica - muskulorelaksans je sasvim adekvatno prepisana terapija u tom slucaju. Naravno, nisam za to da se anksiolitici dele sakom i kapom za sve i svasta, ali u tvom slucaju tako nije ni bilo!
 

Back
Top