Turska

NAJMANJE petero ljudi je ubijeno u subotu eksploziji u minibusu na glavnoj postaji u turskom ljetovalištu Kusadasi na Egejskom moru, objavila je televizija NTV.

Ta je televizijska postaja javila da se radilo o samoubilačkom napadu. Policija to još nije potvrdila, ali je objavljeno da se takva mogućnost razmatra. Pored petero ubijenih, još je desetak ljudi ranjeno u napadu.

Vojno krilo separatističke Kurdistanske radničke stranke preuzelo je prije šest dana odgovornost za napad u obližnjem ljetovalištu Cesme u kojem je ranjeno 20 ljudi, uključujući dvoje turista.
 
Nije poginulo 15, vec 5 osoba i ima 13 povredjenih u eksploziji u jednom od dolmusa koji je vozio prema plazi, i nije u "nekom" turskom letovalistu, vec u Kusadasiju, nazalost. A sto bi tako prosli i Grci i zasto mislis da je u Crnoj Gori bezbednije nego recimo bas u Grckoj? Ja ovih dana citah o nekoj pucnjavi u Budvi, pa o nekoj eksploziji na gradilistu u Becicima... A da je "najljepse" u CG, brate nema sansi...
 
Ja imam uplaceno putovanje krajem avgusta za Side u Turskoj i bas se plasim posle ovog sto se desilo pre par dana.
Ima li jos nekog ko razmislja da otkaze, ili sam samo ja kukavica?
 
Ma nisi kukavica, i mi imamo za kraj avgusta uplaćeno, pa danas otkazujemo :( a gde ćemo za ovako kratko vreme, kada su svi pristojni aranžmani rasprodati, pojma nemam, samo znam da neću da se sve vreme pribojavam hoće li ili neće nešto biti. Jrdan je život, pare dođu i odu, a za godišnji se treba odmoriti, a ne tripovati hoće li ili neće,

POZDRAV
 
Nikad vise u CG i BG!!! Dva najgora moguca letovalista!!! Kao prvo kanjon morace bojis se oces proci ili ne, drugo usluga ocajna, cene visoke (samo u CG), obale zalosne i jos mnogo razloga zasto ici u Grcku :)
 
sani dej:
Ma nisi kukavica, i mi imamo za kraj avgusta uplaćeno, pa danas otkazujemo :( a gde ćemo za ovako kratko vreme, kada su svi pristojni aranžmani rasprodati, pojma nemam, samo znam da neću da se sve vreme pribojavam hoće li ili neće nešto biti. Jrdan je život, pare dođu i odu, a za godišnji se treba odmoriti, a ne tripovati hoće li ili neće,

POZDRAV

Razumem te u potpunosti, sve je vec rasprodato, tako da smo mi bas u panici sta cemo da radimo.
Malo pre sam pricala sa agencijom, i kazu da vracanja novca nema, jedino ako hocemo preko njih negde drugde, ali kao sto ti rece, gde kad su svi pristojni aranzmani rasprodati???
Sto je najgore, da putujemo samo muz i ja mozda bi se osecala bar malo drugacije, ali imamo kcerkicu od 3,5 godine, i bas se plasim :(
Gde vi idete?

Pozdrav i tebi :)

P.S Sad mi je lakse kad cujem da ima jos nekog ko se plasi, inace svi moji u okolini misle da smo panicari, i da treba da idemo kao da nije nista...
 
Plan je (bio) Marmaris, a šta će na kraju da ispadne, pojma nemam, ali u Tursku nećemo. U CG mi se tako ne ide,kada vidim cene aranžmana u njihovim ruiniranim hotelima muka me hvata- a kad samo pomislim na privatni smeštaj tamo: horor posebne kategorije- moraš biti baš mlad,oko 20, pa da ti ne smeta sve to, jer danju spavaš a celu noć si u gradu. Ako pop...im odo negde na planinu, ali ne na prebukirani Zlatibor gde ti je sok u kafiću 200 din.

Pozdrav i srećno :)
 
Ja sam danas otkazala Kusadasi preko Argusa, i agencija je bila puna turista koji otkazuju. Kazu da jos nisu resili da li ce da nam vrate sve pare, javice nam za dva dana. Mnogo mi je zao sto ne idem u Tursku opet, ali stvarno se ne bih osecala prijatno i to mi ne bi bio nikakav odmor kada bih se stalno osvrtala okolo gledajuci ima li sta sumnjivo. A jos mi je hotel bio u centru, svaki dan bih koristila dolmuse do plaze. Sad, nemam pojma sta cemo. Nasli smo neki last minute za Bugarsku, pa cemo mozda tamo, ne da mi se mnogo ide u Bugarsku, ali nisam nikada bila, pa bolje ista nego nista. Ako ne to, idemo na Kopaonik ili Srebrno jezero. U Crnu Goru nema sansi i stvarno ne razumem zasto su hoteli u CG toliko skupi, cak i oni sa dve zvezdice su duplo skuplji nego u Turskoj i Bugarskoj, ma meni je muka od CG, tamo ne dolazim sigurno.
 
Pa Kusadasi vam je sada najsigurnije mesto na planeti, nikada u kratkom vremenskom periodu niko od terorista nije udario na isto mesto, bar se ja ne secam u poslednjih 20 godina da se nesto tako desilo.
Prema tome, sledeci eventualni cilj terorista sigurno nece biti Kusadasi , u to sam uveren, a da kojim slucajem imam neku rezervaciju ne bih je otkazao, otisao bih tamo na letovanje.
 
klika:
Pa Kusadasi vam je sada najsigurnije mesto na planeti, nikada u kratkom vremenskom periodu niko od terorista nije udario na isto mesto, bar se ja ne secam u poslednjih 20 godina da se nesto tako desilo.
Prema tome, sledeci eventualni cilj terorista sigurno nece biti Kusadasi , u to sam uveren, a da kojim slucajem imam neku rezervaciju ne bih je otkazao, otisao bih tamo na letovanje.
Ma to ti niko ne garantuje. Krajem aprila je eksplodirala bomba u Kusadasiju, jedan policajac je poginuo, pa je eksplodiralo u Cesmama (mesto vrlo blizu Kusadasija), a samo sest dana posle toga se desilo ovo u Kusadasiju. Pri tome, nasi ljudi koji su trenutno tamo ne smeju ni da udju u dolmus, svuda idu peske, klone se guzvi i prometnih mesta... Kakav je to onda odmor kad ne mozes da se ponasas normalno. Jos kad na vestima kazu da su kurdski teroristi poslali 70 bombasa samoubica u turske gradove...
 
Ja bi trebalo da putujem u subotu..ali nema sanse.Koja to agencija moze da garantuje bezbednost? Ne znam sta ce da se desi, ali ili ce da vrate pare ili ce da mi nadju nesto odgovarajuce u drugoj zemlji. Nema sanse tamo da vodim dete a ni da putujem bez deteta nema sanse da bih isla. Plasim se, u stvari tresem se od straha i to danas jos vise nego juce. Neko je napisao da je Kusadasi sada najsigurniji???????? HA! Ko to kaze , i moze li taj pametnjakovic to da garantuje?? E pa ja mislim da to i Kurdi misle i moze da se desi da udare bas na ito mesto! MISLITE O TOME! A Bodrum? Hm, jel' Bodrum sledeci? E pa ne idem! Sutra ujutro cemo da resimo situaciju sa letovanjem ali u Tursku ne idem-teroristi su pobedili, ( bar mene)
 
Kad citam sve ove poruke pitam se sta da radim - jer i moj aranzman pocinje u subotu. Pozdrazumeva krstarenje - nismo stalno u jednom mestu, pa mi to nekako deluje sigurnije - plus je brodic mali (20 ljudi). Jedno je sigurno - znam da necu zeleti da idem po klubovima...

Ima li neko iskustva sa Kon tikijem i otkazivanjem?

Hvala!
 
Nase agencije bar razmisljaju da vrate novac, ja sam aranznam rezervisala u Skandinaviji i pare da vrate nece ni po koju cenu, a nemaju nista drugo da ponude jer je uglavnom sve rasprodato. Najverovatnije cemo ipak morati da idemo u Tursku, ne bih bas da bacim 2000 evra tek tako, a s' druge strane vaznije je sacuvati zivot nego novac, nemam pojma, celu noc nisam spavala i nisam pametna sta je ciniti....
 
I nase agencije su vrlo problematicne kad je u pitanju vracanje novca... Juce gledam na B92 nekog iz Argusa kako prica da je situacija normalna, da se ovo sto se desilo ne moze prihvatiti kao opravdan razlog za odustajanje buduci da nasa Vlada nije savetovala turiste da ne idu u Tursku, i eto oni ce morati da obracunaju naknadu od 30-50% od ukupne cene aranzmana?! Ja sam imala uplacen aranzman za 4. avgust, pa posto sam otkazala 18 dana ranije, trebalo bi da mi uzmu "samo" 20% od ukupne cene aranzmana. Pritom, uopste nemaju da mi ponude odgovarajucu zamenu za taj isti period, samo za kraj avgusta sto nama zbog odmora ne odgovara. Grrrr. Mrzim teroriste.
 
I ja sam otkazala Tursku. Bas me briga sto kazu - ma nece, nema sanse ovo ono. Hvala!!! Ima jos mesta za Grcku oko 10 avgusta, malo se raspitajte, slicna je i cena.

A za vracanje para - slicna prica. Kao, moraju da zadrze oko 35%. Pri tom sam ja otkazala 20 dana pred put. Znaci po pravilniku YUTA, mogu da mi zadrze samo 20%! Videcemo! Ali je*o pare!
 
Ovo je telefon Turisticke inspekcije 011/3225-877. Agencija nema pravo da ti uzme vise od 20% od ukupne cene aranzmana ako se put otkaze od 29 do 15 dana ranije. I to je prema pravilniku o opstim uslovima putovanja u svim nasim agencijama. E, Smajli, koja je tvoja agencija? Sto se tice Grcke, nazalost ne mogu posto imam problem sa vizom :cry:
 
Gost...:
Nase agencije bar razmisljaju da vrate novac, ja sam aranznam rezervisala u Skandinaviji i pare da vrate nece ni po koju cenu, a nemaju nista drugo da ponude jer je uglavnom sve rasprodato. Najverovatnije cemo ipak morati da idemo u Tursku, ne bih bas da bacim 2000 evra tek tako, a s' druge strane vaznije je sacuvati zivot nego novac, nemam pojma, celu noc nisam spavala i nisam pametna sta je ciniti....
Joj, potpuno razumem kako se osecas. Ja sam svoj put otkazala, pre svega zato sto mi je hotel u samom centru, koristila bih dolmuse sve vreme i stalno bih bila usred neke guzve. Ali sudeci po ceni aranzmana, mozda si ti rezervisala neki bolji hotel koji je izolovaniji i ima svoju plazu? U tom slucaju mozda i ne bih otkazala, ali verovatno ne bih uopste koristila dolmuse, ne bih isla u centar i preduzela bih tako neke mere predostroznosti, uplatila bih ekskurzije preko svoje agencije, ako mi treba prevoz - koristila bih taksi zajedno sa ljudima koji su mi poznati i sl. Naravno, tu se otvara i drugo pitanje: kakav je to odmor i uzivanje kad ne mozes da se opustis...
 
Estella:
Gost...:
Nase agencije bar razmisljaju da vrate novac, ja sam aranznam rezervisala u Skandinaviji i pare da vrate nece ni po koju cenu, a nemaju nista drugo da ponude jer je uglavnom sve rasprodato. Najverovatnije cemo ipak morati da idemo u Tursku, ne bih bas da bacim 2000 evra tek tako, a s' druge strane vaznije je sacuvati zivot nego novac, nemam pojma, celu noc nisam spavala i nisam pametna sta je ciniti....
Joj, potpuno razumem kako se osecas. Ja sam svoj put otkazala, pre svega zato sto mi je hotel u samom centru, koristila bih dolmuse sve vreme i stalno bih bila usred neke guzve. Ali sudeci po ceni aranzmana, mozda si ti rezervisala neki bolji hotel koji je izolovaniji i ima svoju plazu? U tom slucaju mozda i ne bih otkazala, ali verovatno ne bih uopste koristila dolmuse, ne bih isla u centar i preduzela bih tako neke mere predostroznosti, uplatila bih ekskurzije preko svoje agencije, ako mi treba prevoz - koristila bih taksi zajedno sa ljudima koji su mi poznati i sl. Naravno, tu se otvara i drugo pitanje: kakav je to odmor i uzivanje kad ne mozes da se opustis...

Hotel jeste izolovan malo od grada (Side), nalazi se na plazi i uplatili smo "all inclusive", mozda sve to cini da je malo sigurnije, a i to sto je Side relativno malo mesto i na drugom kraju Turske, ako gledamo da su bombe ekslodirale u Cesme i Kusadasiju.
Da mogu da otkazem ja bih sigurno otkazala ili da sada treba da biram gde cu na letovanje sigurno ne bih izabrala Tursku uzeci u obzir sta se desilo, ali situacija je takva da smo tako reci prinudjeni da idemo....
Sto se tice taksija, to sam i ja razmisljala, da koristimo iskljucivo taksi kao prevozno sredstvo. Jedino sto autobus prevozi od aerodroma do hotela, tu mi je malo frka...
Sta je tu je, inace sam zakleti obozavalac Grcke i Egejskog mora, i gde bas ove godine da resimo da probamo nesto drugo :)
U svakom slucaju hvala na savetima :)

Pozdrav :)
 
Draganaaaa:
Plasim se, u stvari tresem se od straha i to danas jos vise nego juce. Neko je napisao da je Kusadasi sada najsigurniji???????? HA! Ko to kaze , i moze li taj pametnjakovic to da garantuje?? E pa ja mislim da to i Kurdi misle i moze da se desi da udare bas na ito mesto! MISLITE O TOME! A Bodrum? Hm, jel' Bodrum sledeci? E pa ne idem! Sutra ujutro cemo da resimo situaciju sa letovanjem ali u Tursku ne idem-teroristi su pobedili, ( bar mene)

Nikoga ja ne teram da ide u Tursku ali mislim da se ovde malo podgrejava paranoja bez velikog razloga. Po logici stvari nikada niko od nas ne moze da zna gde ce se dogoditi naredni teroristicki napad, jel tako. Pa ko vam garantuje da sutra svi oni koji zamene aranzmane iz Turske za recimo Grcku ne nalete na slicnu stvar na Tasosu, Iosu, Kritu, Santoriniju, ........
Ja sam dva puta bio u slicnoj situaciji kada pricamo o ovakvim napadima, ajde kada vec pomenuh Grcku, prvo o tome par reci, `94. iz Pireja hvatam brod za Krit, kasnimo 2-3 sata u polasku jer je bila dojava da je na berodu postavljena bomba, svi onako u neverici gledamo ronioce koji pretrazuju korito broda i nekoliko vatrogasnih kola, nimalo prijatna slika ali sta da se radi, otisli smo na odrediste.
1986. u Parizu, nekoliko eksplozija se desilo u par dana, hvatao sam autobus za London, posle mesec dana se vracam ponovo u Pariz iako sam znao kakva je situacija u Parizu i bivam svedok hapsenja jednog od osmnjicenih na jednoj od pariskih zeljeznickih stanica, ceo grad oblepljen plakatima nekolicine osumnjicenih za napade, grad vrvi od specijalne policije, itd......

Po toj logici paranoje, traba da se zatvorimo u kuci i nigde ne putujemo, pa zar stvarno neko misli da u London vise nikada ne treba otici zbog nedavnog napada, kladim se i uveren sam u to da i svih ovih dana posle napada turisti i dalje pristizu u taj grad, mozda ne u onoj meri kao pre ali sve ce se to vrlo brzo vratiti u normalu.
Pre nekoliko godina na Baliju je izginulo preko 200 ljudi u slicnom napadu, da li je na Baliju manje turista od tada, nije, skoro je bilo neke pucnjave u jednom delu Tajlanda izmedju nekakvih pobunjenika i vojske, i dalje je Tajland jedna od najtrazenijih svetskih destinacija....itd......

Ako se neko boji, ok, uvek ima izbor, neka ide u Crnu Goru.....neka mu je sa srecom.
 

Back
Top