Turska

A kakve su cene?Koliko treba izdvojiti za recimo veceru u restoranu,za ulaz u diskoteku, pice u kaficu....Cuo sam da je jeftinije nego u CG...
 
Banjalučanka:
Za Antaliju ne znam kakav je noćni život samo sam čula da je skuplja jer je južnije.Ja sam bila u Kušadasiju prošle godine i noćni život je super kao i ponuda turističkih atrakcija :lol: .Želim ti lijep provod gdje god da odeš i ponesi više filmova za fotoaparat. :D :wink:
"Jesi li saznala jos nesto o Antaliji ili kom drugom mestu? A kakvo je more uopste?
 
Definitivno je Kusadasi zakon,tamo idem vec 2 godine,izlasci su fenomenaljni,kao i ljudi,ima turista iz celog sveta,a i Turci su super i ,uzgred receno,bas su slatki.Za Antaliju sam cula da i nije bas nesto
 
Imam problem!Pre par dana sam uplatio polupansion u Kusadasiju ali u hotelu u kome se doplacuje klima, ja na to nisam obratio paznju a sluzbenica u agenciji me nije upozorila na to da se ta doplata moze uplatiti samo kod njih u agenciji (i sada se to ne moze ispraviti)a nikako u samom hotelu?!?!? Da li je stvarno tako?Da li neko ima iskustva u vezi sa tim?Kako izgleda provesti deset dana u Kusadasiju bez klime?
 
I ja idem ovog leta u Kusadasi...Posto sam bila i proslog leta u Turskoj,moram ti reci da ti je klima u sobi neophodna,pa makar u sobi samo dva,tri sata provodio...Ali,ubedjena sam da mozes direktno u hotelu uplatiti za klimu,to te samo loze da moras ovde... :D
 
sade011:
Po meni je bolje da dolmusima ides do manjih ali daleko lepsih plaza nego sto su Kustur(koja je meni malo smor), Ladies beach(ona je jos i vrlo lepa)...Veliki i ozbiljni hoteli imaju svoje plaze pa ne moras da se smaras sa dolmusima, ali su to hoteli sa oko 4 zvezdice. Inace je Kusadasi malo mesto i hoteli su uglavnom mali .Imaj u vidu da oni sa 2 zvezdice i nisu nesto, vec da je najbolje da ides u one sa 3 ili ako imas para sa vise...U svakom slucaju lepo se provedi!
Koliko su losi hoteli sa dve zvezdice? Meni samo treba krevet, cista posteljina i kupatilo, hrana i prateci sadrzaji su mi nebitni. Je'l bio neko u Kusadasiju u hotelu sa ** ili **+ ?
 
Ma ja sam bila prosle godine u Kusadasiju,u hotelu sa dve zvezdice,i idem ponovo 29.jula opet u hotel s dve zvezdice,vise nije ni potrebno,taj moj ex hotel je kao mali pansion,atmosfera je skroz strava,domacinska,svi u hotelu su bili mladi,i to iz nase zemlje i svi smo se odmah super upoznali i super provodili u satima kada smo bili u hotelu(uglavnom posle plaze a pre izlaska,i u noci posle izlaska),stvarno atmosfera je bila ko na exkurziji :),A DA SE VRATIM NA HOTEL S DVE **:stvarno nista im ne fali,ako povedete racuna i odete u proveren hotel s dve zvezdice(SUN,PELIKAN ITD) videcete da im nista ne fali,da imaju male bazene,da su sve sobe klimatizovane,da se ciste svaki dan,kupatila su skroz ok,hrana klasika....Nema razloga da se daju pare na neke fensi hotele kad je to uzalud,bezpotrebno...JOS JEDNA STVAR:BOLJE JE UZETI HOTEL U CENTRU JER LAKSE JE PREKO DANA ISCIMATI SE BUSICIMA DO PLAZE(I MENJATI IH SVAKI DAN) A NOCU BITI U SAMOM CENTRU ZA SHOPING I IZLASKE, NEGO BITI U HOTELU NA PLAZI JER SI TAD OPET VEZAN ZA TU PLAZU A UVECE PO NOCI MORAS DA SE PATIS I TRAZIS BUSEVE DO CENTRA,OVAKO KAD SI VEC U CENTRU MOZES DA IZADJES KAD GOD,I DA SE VRATIS KAD GOD JER SU HOTELCICI NA PET MINUTA OD CENTRA.....



Estella:
sade011:
Po meni je bolje da dolmusima ides do manjih ali daleko lepsih plaza nego sto su Kustur(koja je meni malo smor), Ladies beach(ona je jos i vrlo lepa)...Veliki i ozbiljni hoteli imaju svoje plaze pa ne moras da se smaras sa dolmusima, ali su to hoteli sa oko 4 zvezdice. Inace je Kusadasi malo mesto i hoteli su uglavnom mali .Imaj u vidu da oni sa 2 zvezdice i nisu nesto, vec da je najbolje da ides u one sa 3 ili ako imas para sa vise...U svakom slucaju lepo se provedi!
Koliko su losi hoteli sa dve zvezdice? Meni samo treba krevet, cista posteljina i kupatilo, hrana i prateci sadrzaji su mi nebitni. Je'l bio neko u Kusadasiju u hotelu sa ** ili **+ ?
 
Ma ja sam bila prosle godine u Kusadasiju,u hotelu sa dve zvezdice,i idem ponovo 29.jula opet u hotel s dve zvezdice,vise nije ni potrebno,taj moj ex hotel je kao mali pansion,atmosfera je skroz strava,domacinska,svi u hotelu su bili mladi,i to iz nase zemlje i svi smo se odmah super upoznali i super provodili u satima kada smo bili u hotelu(uglavnom posle plaze a pre izlaska,i u noci posle izlaska),stvarno atmosfera je bila ko na exkurziji :),A DA SE VRATIM NA HOTEL S DVE **:stvarno nista im ne fali,ako povedete racuna i odete u proveren hotel s dve zvezdice(SUN,PELIKAN ITD) videcete da im nista ne fali,da imaju male bazene,da su sve sobe klimatizovane,da se ciste svaki dan,kupatila su skroz ok,hrana klasika....Nema razloga da se daju pare na neke fensi hotele kad je to uzalud,bezpotrebno...JOS JEDNA STVAR:BOLJE JE UZETI HOTEL U CENTRU JER LAKSE JE PREKO DANA ISCIMATI SE BUSICIMA DO PLAZE(I MENJATI IH SVAKI DAN) A NOCU BITI U SAMOM CENTRU ZA SHOPING I IZLASKE, NEGO BITI U HOTELU NA PLAZI JER SI TAD OPET VEZAN ZA TU PLAZU A UVECE PO NOCI MORAS DA SE PATIS I TRAZIS BUSEVE DO CENTRA,OVAKO KAD SI VEC U CENTRU MOZES DA IZADJES KAD GOD,I DA SE VRATIS KAD GOD JER SU HOTELCICI NA PET MINUTA OD CENTRA.....



Estella:
sade011:
Po meni je bolje da dolmusima ides do manjih ali daleko lepsih plaza nego sto su Kustur(koja je meni malo smor), Ladies beach(ona je jos i vrlo lepa)...Veliki i ozbiljni hoteli imaju svoje plaze pa ne moras da se smaras sa dolmusima, ali su to hoteli sa oko 4 zvezdice. Inace je Kusadasi malo mesto i hoteli su uglavnom mali .Imaj u vidu da oni sa 2 zvezdice i nisu nesto, vec da je najbolje da ides u one sa 3 ili ako imas para sa vise...U svakom slucaju lepo se provedi!
Koliko su losi hoteli sa dve zvezdice? Meni samo treba krevet, cista posteljina i kupatilo, hrana i prateci sadrzaji su mi nebitni. Je'l bio neko u Kusadasiju u hotelu sa ** ili **+ ?
 
Ma ja sam bila prosle godine u Kusadasiju,u hotelu sa dve zvezdice,i idem ponovo 29.jula opet u hotel s dve zvezdice,vise nije ni potrebno,taj moj ex hotel je kao mali pansion,atmosfera je skroz strava,domacinska,svi u hotelu su bili mladi,i to iz nase zemlje i svi smo se odmah super upoznali i super provodili u satima kada smo bili u hotelu(uglavnom posle plaze a pre izlaska,i u noci posle izlaska),stvarno atmosfera je bila ko na exkurziji :),A DA SE VRATIM NA HOTEL S DVE **:stvarno nista im ne fali,ako povedete racuna i odete u proveren hotel s dve zvezdice(SUN,PELIKAN ITD) videcete da im nista ne fali,da imaju male bazene,da su sve sobe klimatizovane,da se ciste svaki dan,kupatila su skroz ok,hrana klasika....Nema razloga da se daju pare na neke fensi hotele kad je to uzalud,bezpotrebno...JOS JEDNA STVAR:BOLJE JE UZETI HOTEL U CENTRU JER LAKSE JE PREKO DANA ISCIMATI SE BUSICIMA DO PLAZE(I MENJATI IH SVAKI DAN) A NOCU BITI U SAMOM CENTRU ZA SHOPING I IZLASKE, NEGO BITI U HOTELU NA PLAZI JER SI TAD OPET VEZAN ZA TU PLAZU A UVECE PO NOCI MORAS DA SE PATIS I TRAZIS BUSEVE DO CENTRA,OVAKO KAD SI VEC U CENTRU MOZES DA IZADJES KAD GOD,I DA SE VRATIS KAD GOD JER SU HOTELCICI NA PET MINUTA OD CENTRA.....



Estella:
sade011:
Po meni je bolje da dolmusima ides do manjih ali daleko lepsih plaza nego sto su Kustur(koja je meni malo smor), Ladies beach(ona je jos i vrlo lepa)...Veliki i ozbiljni hoteli imaju svoje plaze pa ne moras da se smaras sa dolmusima, ali su to hoteli sa oko 4 zvezdice. Inace je Kusadasi malo mesto i hoteli su uglavnom mali .Imaj u vidu da oni sa 2 zvezdice i nisu nesto, vec da je najbolje da ides u one sa 3 ili ako imas para sa vise...U svakom slucaju lepo se provedi!
Koliko su losi hoteli sa dve zvezdice? Meni samo treba krevet, cista posteljina i kupatilo, hrana i prateci sadrzaji su mi nebitni. Je'l bio neko u Kusadasiju u hotelu sa ** ili **+ ?
 
svi prichaju o kushadasiju, marmarisu i ostalim mestima u turskoj sa bogatijim nocnim zivotom...mene ne zanima guzva i provod, vec neka mirnija varijanta. lepe plaze (ako ima zelenila, onda je to pun pogodak), chisto more i ok cene. da li je neko bio u fetijeu i kakvi su utisci? posebno me zanima plaza olu deniz, da li je zaista tako dobra kao shto je forsiraju na netu?

hvala :-)
 
"I mene to jako zanima iz istih razloga, ali cudi me da niko tamo nije vec bio. Znam jedino da je plaza sljunkovita i da je Oludeniz previse mali, minijatura od mesta, tako da je mojim prijateljima sa detetom od 2 god bilo jako dosadno, svaki dan bio je isti, mada, kazu, da je za decu lepo. Poznat je po paraglajdingu, dolaze zbog toga iz celog sveta. spada u elitnija odmaralista. Prijateljica koja je radila u tur. agenciji mi preporucuje Fetije, misli da je izuzetan, ona bi licno to izabrala.Ako budes jos nesto saznala o Fetijeu, molim te javi. Znas li ista o Bodrumu?"
 
Cao. Moja drugarica je bila u Fetijama! Ja sam gledala slike i mnogo toga po agencijama, i ja hocu da idem tamo, kazu svi da je prekrasno - naravno za ljude koji vole mirniji odmor i prirodu!
 
Tasa_amst:
Znam jedino da je plaza sljunkovita i da je Oludeniz previse mali, minijatura od mesta, tako da je mojim prijateljima sa detetom od 2 god bilo jako dosadno, svaki dan bio je isti, mada, kazu, da je za decu lepo."

na stranim siteovima po netu sam nalazila podatke za olu deniz da je kao ekstra gotivna plaza, nije peskovita, ali da je na njoj uzasna guzva (nadam se da je u septembru rasterecenije :-), mada ne bih bila previshe uverena u to...a ja mrzim guzve po plazama. ali pretpostavljam da uz rent-a-car moze da se sheta po obali i da se nadje ok mesto za lencharenje uz more, sve dok je prisutno zelenilo...kushadasi ima gole plaze, tako da mi se to ne svidja. isto vazi i za bodrum koliko sam chula, suncobrani su obavezni. mada za njega kazu da je lep grad, ochuvana je tvrdjava itd...
 
Tasa_amst:
Znam jedino da je plaza sljunkovita i da je Oludeniz previse mali, minijatura od mesta, tako da je mojim prijateljima sa detetom od 2 god bilo jako dosadno, svaki dan bio je isti, mada, kazu, da je za decu lepo."

na stranim siteovima po netu sam nalazila podatke za olu deniz da je kao ekstra gotivna plaza, nije peskovita, ali da je na njoj uzasna guzva (nadam se da je u septembru rasterecenije :-), mada ne bih bila previshe uverena u to...a ja mrzim guzve po plazama. ali pretpostavljam da uz rent-a-car moze da se sheta po obali i da se nadje ok mesto za lencharenje uz more, sve dok je prisutno zelenilo...kushadasi ima gole plaze, tako da mi se to ne svidja. isto vazi i za bodrum koliko sam chula, suncobrani su obavezni. mada za njega kazu da je lep grad, ochuvana je tvrdjava itd...
 
papipipipopi:
Cao. Moja drugarica je bila u Fetijama! Ja sam gledala slike i mnogo toga po agencijama, i ja hocu da idem tamo, kazu svi da je prekrasno - naravno za ljude koji vole mirniji odmor i prirodu!

hvala za info :-) shta kaze drugarica, je l' zadovoljna plazama? nema prevelike guzve, ima tusheva? znash li neshto konkretnije?
 
Vratila sam se pre dve nedelje,bila sam prvi put,i ljudi,ja se zaljubila i u Tursku i u Kusadasi.Mozda zato sto ovde nisam navikla na takvo gostoprimstvo i druzeljubivost,ali stvarno,nema osobe sa kojom ne mozete popricati.Srbe obozavaju,u vecini diskoteka se pusta nasa muzika,najbolja hrana je u restoranu EROS u centru,svi govore engleski,neko manje neko vise,ali uglavnom se sporazumevaju,srpski poneko zna,provod je super,obavezno idite u Pamukkale,Efes,Aqua Fantasy(ima tri ta vodena grada,ovaj je jako dobar,najbolji je Ada land),a na krstarenje vam ne bih preporucila jer sam ja imala nezgodu,mogla sam poginuti,...Ako vas zanima...Krenuli smo ujutru brodicem do nekog ostrva preko,koje nije bas blizu,i u povratku je poceo vetar,talasi su bili nezamislivo ogromni,i negde na pola puta ka Kusadasiju oglasio nam se alarm za pozar i upalio nam se motor,i bilo je bas onako jezivo,vecina ljudi je dobila morsku bolest,svi povracali,panicili i tako to...onda je dosao brodic i slepovao nas tri sata do Kusadasija,bilo je bas frka...Ali dobro...Brodic se zvao COBAN ako nekom znaci...JA se raspisala,ali stvarno mi je bilo fenomenalno...Bila sam u hotelu SANTUR***,u centru...ti hoteli sa tri zvezdice su skroz ok,mada sam cula da ni ovi sa dve nisu losi...Plaze su lepe,Kustur mi je najlepsa,Laides beach i nije kao sto pricaju...i tako...Sve u svemu jedva cekam sledece leto...da opet odem tamo...Pozdrav
 
Pamukale su na oko tri sata voznje autobusom od Kusadasija, tako da i nije bas blizu. Ja sam se iz Kusadasija vratila 15. avgusta i bilo je mnooogo dobro. Sve je tako interesantno, zivo, drugacije. Moje krstarenje brodicem je proslo odlicno, nije bilo ni talasa, super smo se proveli tog dana. Ako idete u Kusadasi, OBAVEZNO idite u hotele u centru, shvaticete zasto kad odete tamo. Dobri hoteli su Santur, Dias, Deniz, Truva I, ali verovatno i svi ostali sa **+ ili ***, jedino su se ljudi malo zalili na Aargau. Meni se Kustur plaza ne dopada zato sto je nesredjena i zato sto ima neke kamencuge u vodi i polomis se dok udjes u more. Najvise mi se svidja Long Beach u okviru koje su male plaze kao sto su Silver Beach, Diamond Beach, Long Beach Club na koje se placa ulaz oko 2-3 evra (moze da se cenka), a za te pare se dobija lezaljka sa debelim dusekom, suncobran i jedno pice. Ove plazice su peskovite u potpunosti, nema kamenja i nije velika guzva za razliku od Ladies Beach. Do svih ovih plaza se dolazi dolmusima, ali sve to super funkcionise i ne predstavlja problem. Meni je malo smetao vetar, jer je bilo dana kad sam se smrzla na plazi koliko je duvao, a talasi su me izubijali, ali posle se taj vetar smirio. Kazu da je tamo najlepse u septembru i da tada nema vetra. U centru postoji restoran Oz Urfa u kome ako kazete da ste iz Srbije, preko Argusa, imate 25% popusta. Aqua park je fenomenalan, ima za svakoga po nesto, cak i za one koji se plase tobogana. Ja sam bila u hotelu Truva I, sa dve zvezdice, i nista vise od toga mi ne treba, imali smo klimu, TV, veliko ogledalo, kupatilo i toplu vodu, terasu. Dorucak je jednolican, vecera je odlicna. Za sve se diskutuje o ceni (osim u samoposlugama i dolmusima), a ako naucite par turskih fraza, odusevice se i dobicete indirim (popust). Eto, to su moji utisci iz Turske, ako nekoga zanima jos nesto, neka slobodno pita.
 
apotekarka:
Koliko su koštali aranžmani i jesi li išla avionom?
Da, isla sam avionom, aranzman je kostao oko 380 evra, a to ukljucuje avionski prevoz, hotel sa **+, polupansion, tursku vizu, aerodromske takse u Bg i u Izmiru, transfer od Izmira do Kusadasija, troskove agencije (bez ekskurzija). Za trosak tamo mi je bilo i vise nego dovoljno 200 evra (osim ako neces da kupujes kozne jakne, zlato i slicno).
 

Back
Top