Astronomija: Slika

da! to sam se ja odmah zapitao sta je...
tacka se nalazi ispred mesecevog diska, ili skoro ispred....
ukoliko je stvarno ispred, to moze biti neki satelit ili lansiranje....
ali, ukoliko se nalazi SKORO ispred, sto u stvarnosti znaci pored ;), moze biti Saturn, koji je ovih dana bio jako blizu Meseca....ne postoje podaci kad je snimana slika i gde, tako da mozemo da nagadjamo..

jos jedna stvar, taj uspravni trag ne bih odmah zaveo pod "lansiranje", moguce je da se radi o artefaktu koji su proizvela sama sociva kamere pri velikom zumu....
 
Zasad nista sa sigurnoscu ne moze da se kaze. Izgleda da tacka nije satelit - oni se vrlo tesko mogu videti u pozadini pri ovom uglu osvetljenosti Zemlje. Iz istog razloga otpada mogucnost da je neko nebesko telo. Postoji mala mogucnost da se radi o refleksiji svetla od nekog aviona. Vecina je misljenja da se radi bilo o pogotku kosmickog zraka, optickom artefaktu ili software glitch-u.

Inace, foto je uradjen sa ovim aparatom:
http://eol.jsc.nasa.gov/sseop/metadata/Cameras/DCS760.htm
 
proverio sam sa Red Shift 5, nista tako sjajno u to vreme nije bile u blizini meseca....
ako je stvarno bilo neko lansiranje, verujem da bi to pisalo na NASA sajtu, zato sto oni vole takve stvari :)
 
Obersturmfuehrer:
da! to sam se ja odmah zapitao sta je...
tacka se nalazi ispred mesecevog diska, ili skoro ispred....
ukoliko je stvarno ispred, to moze biti neki satelit ili lansiranje....
ali, ukoliko se nalazi SKORO ispred, sto u stvarnosti znaci pored ;), moze biti Saturn, koji je ovih dana bio jako blizu Meseca....ne postoje podaci kad je snimana slika i gde, tako da mozemo da nagadjamo..

jos jedna stvar, taj uspravni trag ne bih odmah zaveo pod "lansiranje", moguce je da se radi o artefaktu koji su proizvela sama sociva kamere pri velikom zumu....



Točno ispred izmjerio sam, pri zumu od 620% svijetla točka je veličine 1 pixela,i još jedna stvar postoji magličasti trag koji ide od zemlje i završava točno na točki kao da je nešto lansirano!!!!!
 

Back
Top