Grčka zbirno

Dragi forumaši,



Želela bih da skrenem pažnju na hotel Toroni Blue Sea (vila Basil u sklopu hotela).

Putovali smo u periodu od 14.07.2017.-24.07.2017. preko turističke agencije Astra Travel iz
Beograda. Napomenula bih da nisam od turista kojima smeta i ptica na grani, da sam proputovala
mnogo, ali ovako nešto još nisam videla.

Pa da krenem
Stigli smo 14.07. oko 12:30 sačekao nas je predstavnik agencije i rekao da će apartman biti
spreman oko 13:30 i da se javimo na recepciju pošto on mora da ide. U vreme koje je rekao odem
na recepciju, kažu nije još gotovo, biće za pola sata. Oko 14: 10 ponovo odem, kažu gotov je i
daju mi ključ. Sve stvari podignemo na prvi sprat u apartman, kad apartman nije sređen. Vratim
se na recepciju, tamo druga žena, objasnim joj da soba nije sređena, kreće da urla na mene kako
smo ušli u sobu koja nije sređena. Kao da smo nasilno ušli u sobu, a ne dobili ključ na recepciji.

Vratimo se u sobu, sve stvari prebacimo na terasu, dođe čistačica, pa i ona krene da urla kako
smo uneli stvari dok nije sredila. Opet objašnjavanje, ali gospodja engleski "nerazbira".. Sredi
sobu, ode...


Ulazimo u apartman, kad ceo apartman smrdi na fekalije, tv i kablovska nisu u funkciji, frizider se jedva zatvara,klima curi na sve strane, jedan raspadnuti ormar bez polica na apartman za 4 osobe, posudje polu raspadnuto, sušilica za veš trula toliko da bukvalno pada kada jedan kupaći staviš da se suši. Mi opet nema veze, neće nam apartman upropastiti odmor, tu smo najmanje u toku dana. ( sve ćuna kraju posta dokumentovati slikama, sem mirisa naravno )

Nakon dva dana, budi nas lupanje na vratima , ustajemo i gazimo u vodi do zglobova. Komsija i mi
smo bili poplavljeni pre svih onih poplava. Slivnici na terasi nisu čišćeni od ko zna kada, kiša je padala, terase se napunile i sve se kroz zatvorenu terasu slilo u sobe. Iz soba u kupatilo, obzirom da ni slivnik u kupatilu nije verovatno nikad čišćen, sve fekalije se lepo izliju po kupatilu. Sa recepcije pošalju domara, on pokuša da otpuši slivnik u kupatilo i kaže eto me za pet minuta i ne pojavi se do uveče. Za to vreme mi otpušimo slivnik na terasi, voda ode. NAPOMINJEM DA SMO NA PRVOM SPRATU.
U medjuvremenu kreće ona poplava, potopi sve apartmane u prizemlju, ljudi se snalaze kako znaju i umeju, bez prevelike pomoći (skoro nikakve) zaposlenih u hotelu.

Posle podne se pojavljuje predstavnik agencije, zamolim ga da nam obezbedi samo sredstva za čišćenje, novu sušilicu ( jer nam je sva garderoba potopljena i moramo da je operemo) da sami očistimo sobu, obzirom da je sad već previše soba uništeno i kontam nismo toliko urgentni kao ljudi dole. On kaže važi i više se ne pojavi.

Nakon par sati odemo u prodavnicu kupimo metlu, dzoger, kantu, sredstva za čišćenje i dezinfekciju, potrošimo 30 e, sve sami sredimo i dovedemo u red, ali je kupatilo i dalje problem. Zvali predstavnika i recepciju više puta, ali bezuspešno. Tek u 22:00 uveče posle žestokog urlikanja na vodiča, pošalje ponovo domara koji je sanirao haos u kupatilu. Opet očistimo i oribamo kupatilo.

Ujutru odem na recepciju po novu sušilicu, nakon natezanja sa njima, dobijem novu, opet krivu i drndavu, ali je izdržala do kraja letovanja.

Ljudi koji su bili smešteni u prizemlju, su prošli katastrofa. Niko im nije izašao u susret kako bi trebalo. Mnogo ljudi je bilo bas razocarano smestajem i uslugom.

Mi nismo imali hranu, ali ljudi koji su koristili i tu usluga hotela, kažu da je katastrofa.
Osoblje nije ljubazno, wifi je slab, zaista je razočaravajuće.

Jedina dobra strana hotela je lokacija i blizina plaže.
Takodje sam razočarana Astrom kao organizatorom putovanja, uopšte se nisu potrudili da izadju u susret u ovoj situaciji. Što se mene tiče, sa njima sam završila.

Što se tiče samog Toronija, mirno je malo mesto. Plaža je lepa, more čisto i toplo, nisu velike gužve na samoj plaži. Zalasci sunca su prelepi. U mestu ima 10-ak taverni, par marketa, mini luna park. Malo je mesto, ali je ok lokacija za obilazak ostatka Sitonije.

Cene ne pamtim baš, ali evo nekih stvari koje se sećam : Giros od 2.50-2.80 e, Palačine 2.50 e, Krofne na plaži 2.50, voda paket 6x1,5l 1.60 e, pedalina 1h -15 e, magneti 2e… Ne mogu više da se setim, ne znam ni ovde cene, a kamoli tamo 

Izvinjavam se na dugačkom postu, ali sam imala potrebu da napišem, obzirom da uglavnom idu ljudi sa malom decom ( kao i mi) i higijena mora biti na prvom mestu. Bilo je tu još što šta, ali mislim da je ovo dovoljno za sada.

Pozdrav i nadam se da će nekome post biti od koristi.

Link ka slikama ; https://codlioko.imgbb.com/
 
@ jovana.zemun

Celo vreme pljampam ovde da je preko 90 % Grcke u koju idu nasi to sto si ti dozivela i GORE od toga , ali forum ko forum , ljudi vise vole da lazu sami sebe a onda i druge , pa tako i ja postadoh cistokrvni crnogorac a da niti jednog rodjaka milogorca nemam samo zato sto brundam ovde bukvalno za te stvari koje si ti ovde kazala i dokumentovala .
Ako koza laze rog ne laze , slike govore 1000 reci .
Da bi se izbeglo to sto ste proziveli i koje nije nikaka visa sila vec cista prevara , trebali ste malo vise detalja traziti u agenciju .
Sto se tice agencije , ostaje da se uhvati za vrat i da vracaju pare ili sa slikama u trzisnu i sve ostale inspekcije !
 
Vise se ide u Grcku u onodu na Crnu Goru iz sledecih razloga:
 

Prilozi

  • grcka.jpg
    grcka.jpg
    73,6 KB · Pregleda: 183
  • crna gora.jpg
    crna gora.jpg
    79,9 KB · Pregleda: 183
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam u Herceg Novom plaćala prvoklasan apartman 35 eura za dve osobe ili 45 eura za tri osobe. Apartman je skockan, čist, komforan, sa ogromnom terasom. Nema šta nema, klima se ne doplaćuje kao u Grčkoj.
U Haniotiju je bilo 60 eura dvokrevetni, ništa posebno, doduše u prelepom vrtu sa malim bazenom.
U Pefu smo uboli Last Minute 80 eura za nas četvoro, ali su nam dali dva 2-krevetna studija u prizemlju. Taj je bio stvarno dobar.
U Leptokariji, Nei Poirju i Polihronu 3-krevetne minijaturne prčvarnice.
Grčka jeste jeftina, ali u predsezoni i podsezoni, ali ja nisam mazohista da spavam u sobičcima u kojima je prljava kuhinja na pola metra od kreveta.
 
Ja sam u Herceg Novom plaćala prvoklasan apartman 35 eura za dve osobe ili 45 eura za tri osobe. Apartman je skockan, čist, komforan, sa ogromnom terasom. Nema šta nema, klima se ne doplaćuje kao u Grčkoj.
U Haniotiju je bilo 60 eura dvokrevetni, ništa posebno, doduše u prelepom vrtu sa malim bazenom.
U Pefu smo uboli Last Minute 80 eura za nas četvoro, ali su nam dali dva 2-krevetna studija u prizemlju. Taj je bio stvarno dobar.
U Leptokariji, Nei Poirju i Polihronu 3-krevetne minijaturne prčvarnice.
Grčka jeste jeftina, ali u predsezoni i podsezoni, ali ja nisam mazohista da spavam u sobičcima u kojima je prljava kuhinja na pola metra od kreveta.

5 evra, doplata za klimu....za ovo poslednje, potpuno si u pravu
 
@ jovana.zemun

Celo vreme pljampam ovde da je preko 90 % Grcke u koju idu nasi to sto si ti dozivela i GORE od toga , ali forum ko forum , ljudi vise vole da lazu sami sebe a onda i druge , pa tako i ja postadoh cistokrvni crnogorac a da niti jednog rodjaka milogorca nemam samo zato sto brundam ovde bukvalno za te stvari koje si ti ovde kazala i dokumentovala .
Ako koza laze rog ne laze , slike govore 1000 reci .
Da bi se izbeglo to sto ste proziveli i koje nije nikaka visa sila vec cista prevara , trebali ste malo vise detalja traziti u agenciju .
Sto se tice agencije , ostaje da se uhvati za vrat i da vracaju pare ili sa slikama u trzisnu i sve ostale inspekcije !

Kaze se sve vreme.....
 

Back
Top