Belgija
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Belgija

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Belgija

Zanima me kako je najjednostavnije i najjeftinije stici do Belgije, nije vazno dokle, najbolje do Lizha, ali moze i Brisel (ili Bon u Nemackoj).
    Hvala!
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Belgija

Iz Beograda za Keln Germanwings-om pa bus ili voz do Brisela ili iz Budimpeste za Brisel Skyeurope-om ili WIzzair-om.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Ne znam koliko ti ovo znači ali...
    Mislim da je još uvek u toku popust na Swiss-ove karte Beograd-Cirih-Brisel-Cirih-Beograd, total 17.500 din. To je daleko najeftiniji standardni avionski prevoz na ovoj relaciji.

Obećava Pera Kojot-SUPER GENIJE (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Smile Brisel (Belgija)

Brisel, glavni grad Belgije
    putujem tamo tek nu decembru ove godine, al nije na odmet vec sad poceti sa prikupljanjem informacija
    nek se javi ko moze da pomogne

Da li ste nekad bili u ovom gradu i kakva su vam iskustva ?
    Koje znamenitosti treba obici ?
    Sta se ne sme propustiti ?
    Koje nacionalno jelo da probam ?
    Da li tamo postoji metro ?

Da li znate za neke sajtove o ovom gradu ?

Od koliko do koliko se krecu cene suvenira (privesci, razglednice, rakijske casice, upaljaci, solje) tj. da li su cene iole pristupacne ?

Zainteresovan član ginjasvinja (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Brisel (Belgija)

Da li ste nekad bili u ovom gradu i kakva su vam iskustva ?
    Bila u oktobru prošle godine. Grad kao grad je mnogo lep, jako lepe zgrade, crkve, parkovi, sve lepo picnuto i sređeno. Centar grada je mali i sve ti je blizu, što je i najvažnije, jer van centra imaš samo stambene zgrade i ne baš nešto mnogo za videti. Ali moj utisak je da, nažalost, u Briselu nema života. Na ulici se u toku dana mogu sresti turisti i klošari, a uveče i oni isključivo u centru.
    Koje znamenitosti treba obici ?
    U samom Briselu imaš jako puno muzeja, ali moraš paziti na njihovo radno vreme, ponedeljkom ne rade, ostalim radnim radima od 10 do 17, pa ako ideš poslovno tamo, teško da ćeš ući u bilo koji njih. Za videti : (moj savet ti je pošto ideš bez vodiča, da kupiš neki vodič ovde kod nas, tamo na aerodromu uzmeš mapu na kojoj su ti već ubeležene sve znamenitosti, ucrtaš svoju putanju i kreneš) Grand Place, prelepa gotska katedrala u samom centru grada, još jedna manja katedrala(zaboravila naziv) i preko puta nje prelep park, pa imaš briselski park, onaj mali decak sto piski (Maneken pis), malo dalje od centra čuveni Atomijum i Mini Europe park, ako voliš da vidiš gde sastanče evropski političari, možeš da vidiš i evropsku četvrt...sve ove informacije možeš pronaći na netu, ima dva oslična sajta, ali da ti odgovorim redom...
    Sta se ne sme propustiti ?
    Brisel je tako mali da ništa nećeš moći da propustiš, osim eto, tih muzeja koji imaju nezgodno radno vreme. Ali ja ni za živu glavu ne bih propustila da odem na izlet do Briža. Pogledaj i taj gradić na netu i sve će ti biti jasno, tamo kad kročiš kao da si u nekom drugom veku...
    Koje nacionalno jelo da probam ?
    Ja u Briselu, pa ni u celoj Belgiji nisam uspela da probam njihovo nacionalno jelo. restorani koji su za turiste su uglavnom prilagođeni francuskoj i španskoj kuhinji, kada su me kolege sa posla vodile na klopu, bilo je to jednom u kineski. jednom u španski restoran, tako da ne znam da ti odgovorim na ovo pitanje.
    Da li tamo postoji metro ?
    Postoji, karta od centra grada do Atomijuma npr. je 1.5e. Takođe, voz se koristi kao prevozno sredvstvo, što je meni super odgovaralo. Ono što me je oduševilo je to što direktno iz zgrade aerodroma možeš da uđeš u voz, metro, autobus, tramvaj...
    Da li znate za neke sajtove o ovom gradu ?
    Ima ih dva koja su meni najviše koristila
    http://www.trabel.com/brussels.htm
    http://www.visitbelgium.com/
    Od koliko do koliko se krecu cene suvenira (privesci, razglednice, rakijske casice, upaljaci, solje) tj. da li su cene iole pristupacne ?
    Suvenira ima dosta, cene su od 5e pa naviše. Ja lično smatrala sam da je najbolji suvenir koji se može doneti iz Belgije ČOKOLADA i sudeći po reakcijama onih koji su ih dobili, nisam uopšte pogrešila.

Mogu da ti zakačim slike i setim se naziva svih znamenitosti koje sam obišla, ali to će biti nekom drugom prilikom, pošto sad posao zove.

Iskusan taja (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Citat Original postavio guitarrr_babe Pogledaj poruku
    Zanima me kako je najjednostavnije i najjeftinije stici do Belgije, nije vazno dokle, najbolje do Lizha, ali moze i Brisel (ili Bon u Nemackoj).
    Hvala!
    najjednostavnije ti je avionom a najjeftinije autobusom...karta je 100 eur u jednom pravcu...do brisela ili antverpena

Obećava
    Učlanjen
    02.02.2007.
    Reputaciona moć
    40

Ja sam isla i busom Lasta i super su i avionom mozes da vidis i lufthans oni imaju isto dobre ponude ali najbolje ti je posto tek ides u decembru da ides sa germanywings sad mozes naci kartu i za 50eur...a Brisel je prelep i ima puno lepih stvari da se vidi ali ako si vec u belgiji obavezno isi u Bruge(Briz) i Gent...pozdrav

Obećava Pera Kojot-SUPER GENIJE (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

ginjasvinja hvalati mnogooooooooooooo !

Početnik
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

belijsko nacionalno jelo je pomfrit i školjke.
    ima ga na svakom ćošku.
    mislim da je brisel jedan bezličan grad koji u predgrađu liči na beogradsko žarkovo sa sve rupama po ulicama.
    mene je lično jako razočarao grad.
    mislim da je i skuplji od ostatka evrope.

Aktivan član McCurdy011 (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Ja redovno idem sa covekom koji godinama vozi putnicki udoban kombi do Nemacke , Holandije i cesto do Belgije. Doveze te na adresu. Mislim da kombi prima maximalno 8 putnika i zbog visegodisnjeg putovanja stalni putnici se vec poznaju.
    Mislim da je karta 100 eura ili nesto sitno preko toga.
    Jedino sto se uvek krece nedeljom posle podne ukoliko ti to odgovara.
    Ako ti treba telefon, javi se na private .

Slične teme

1. Belgija
    Autor schellie u forumu Evropa
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 22.05.2013., 19:29
  2. Belgija
    Autor Milan Rockefeller. u forumu Evropa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.04.2006., 16:11
  3. Belgija
    Autor @Vanesa. u forumu Evropa
    Odgovora: 0