fantazija na nebu iznad Beograda

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Veceras, oko 23.45 po nasem vremenu (CET), dok sam ispijao redovno pivo sa drugarima iz kraja, i dok smo gledali u nebo, ukazao nam se jedan izuzetno bljestav i sjajan meteor. Bio je belo-zut-zelen, preko neba je putavo skoro 2 sekunde, i iza njega su se mogli videti komadici njegovog materijala koji su otpadali prilikom sagorevanja....
Ako je ovaj baja bio u nizim slojevima atmosfere, vrlo je moguce da je pao negde juzno, jugoistocno od Beograda....
Jednom recju - FANTASTICNO
 
Druze, nemoj se molim te naljutiti sto cu ovo napisati ali sam se setio Sumpora i Avaksa iz filma" Kad porastem bicu kengur". U onom delu kada daje interviju pred televizijom na vrhu zgrade gde kaze, mi smo tu sedeli i duvali, ovaj duvanili i kad pocne opisivati onaj leteci tanjir.

Nemoj se ljutiti molim te. ;-)
 
Link koji si postavio je ekstra. Prva scena je takodje nesto sto sam i ja video tamo negde 2001 godine kada sam isao sa prijateljem do grada. Samo sto je bilo jako blizu i sto se cuo kao zvuk grmljavine koji prati to i posle par sekundi kada je zamaklo za obliznje brdo video se bljesak iz tog pravca.
 
e, isto kao sto se vidi na tim snimcima, tako je izgledao i ovaj moj :)
na kojoj visini je bio ne mogu da procenim, mogao je biti na 20km, a mogao je biti i na 1000 metara....

nego, da prica bude zanimljivija, 10 minuta pre toga sam pricao drugaru o sajtu http://www.armageddononline.org/ i baljezgao o udaru meteora velikih razmera :)
e sad bi neki rekli - eto vidis, vidovitost, ovo ono...al sta ces, ja inace pricam o takvim stvarima, ali jedino ce ovo ostati u secanju :)
 
Obersturmfuehrer:
e, isto kao sto se vidi na tim snimcima, tako je izgledao i ovaj moj :)
na kojoj visini je bio ne mogu da procenim, mogao je biti na 20km, a mogao je biti i na 1000 metara....

nego, da prica bude zanimljivija, 10 minuta pre toga sam pricao drugaru o sajtu http://www.armageddononline.org/ i baljezgao o udaru meteora velikih razmera :)
e sad bi neki rekli - eto vidis, vidovitost, ovo ono...al sta ces, ja inace pricam o takvim stvarima, ali jedino ce ovo ostati u secanju :)
Naravno da će ti reći! Ja tvrdim da tvoja razmišljanja neposredno pre meteora, nisu slučajna i nisu došla niotkuda. Ja tvrdim da Bog neprestano ostavlja poruke svakom čoveku. Samo ih treba ukapirati. Ako se malo više udubiš u ovo što ti govorim, shvatićeš da sam ti ovaj doživljaj predvidio, kao direktni dokaz postojanja Boga. Rekao sam još i da ćete mi lično javiti kad se to dogodi. (Za mene je to javljanje, ne od vas, nego... znate).
Verovatno ćeš se kiselo nasmejati, ali ipak, još jednom porazmisli o svemu.
 
Naravno da će ti reći! Ja tvrdim da tvoja razmišljanja neposredno pre meteora, nisu slučajna i nisu došla niotkuda. Ja tvrdim da Bog neprestano ostavlja poruke svakom čoveku. Samo ih treba ukapirati. Ako se malo više udubiš u ovo što ti govorim, shvatićeš da sam ti ovaj doživljaj predvidio, kao direktni dokaz postojanja Boga. Rekao sam još i da ćete mi lično javiti kad se to dogodi. (Za mene je to javljanje, ne od vas, nego... znate).
Verovatno ćeš se kiselo nasmejati, ali ipak, još jednom porazmisli o svemu.

Vidis, mogao bih ovo objasniti na naucnofilosofski nacin i opet doci do zakljucka da je on predvideo da ce se desto desiti a da nije ni svestan toga.

Covek je u vezi s prirodom jer je deo nje. Covek utice na prirodu i menja je, istom merom ona utice na njega i menja njega. Medjutim, priroda je mnogo " inteligentnija" i ima odgovor na svaki covekov uticaj, ima odredjeno ponasanje kao odgovor na svako covekovo. Covek je obdaren sa 5 cula plus razum. Nije obraden culom da detektuje recimo elektromagnetno zracenje, vremenom je uspeo da ga detektuje preko odredjenih pojava i uredjaja ali samo zracenje sa svojim culima, ne. Imamo 4 poznate fizicke sile. Ne znaci da su to jedine ali do sada jesu jedine otkrivene. Koracali smo putem i sutnuli kamen. Priroda ( deo koji obuhvata fizicke zakone koje mi poznajemo ) je tacno " znala" ponasanje kamena. Neka je kamen upao u reku i uplasio ribu koja je nameravala da zagrize mamac ribolovca...Uzrok i posledica.
Covekov mozak emituje elektromagnetne talase u ultramikro talase. Jonosfera takodje u svom sastavu sadrzi ove talase. Nije dokazano ljudi imaju moc da percipiraju promene elektromagnetnog polja direktno ali je primeceno na psiholoskoj bazi da u smrak raspolozenje kod 83% ljudi se menja od neprimetnog uozbiljavanja, preko nagle depresije, histerije ili nagle pospanosti odmah po zalasku Sunca. Sunce emituje takodje veliko elektromagnetno zracenje koje je u sprezi sa nasom jonosferom koja je opet u sprezi sa nama samim.
"Infinitezimalna promena jednog, bilo kog entiteta unutar sistema obavezno rezultuje potpunom promenom celog sistema, moguce cak i do njegove neprepoznatljivosti."

U slucaju da je Ober centar jednog sistema, meteor koji ce imati putanju pored njega, narusava pre svega jonosferu svojim prodiranjem i kretanjem u neposrednoj blizini posmatraca. Polje je u momentu fluktuacije a samim tim utice i na procese koji se odvijaju u drugim sistemima takodje u sistemu posmatraca kao izvoru polja.

E sad, zasto jej on bas razmisljao o meteoritu, tu bi trebalo biti jos mastovitiji.;-)
 
proximo:
Covek je u vezi s prirodom jer je deo nje. Covek utice na prirodu i menja je, istom merom ona utice na njega i menja njega. Medjutim, priroda je mnogo " inteligentnija" i ima odgovor na svaki covekov uticaj, ima odredjeno ponasanje kao odgovor na svako covekovo.
Ja mogu ovo protumačiti samo kao potvrdu da je inteligencija prisutan svukuda oko nas, dakle: sva priroda i sva vasiona je inteligentna!
 
ristob:
Naravno da će ti reći! Ja tvrdim da tvoja razmišljanja neposredno pre meteora, nisu slučajna i nisu došla niotkuda. Ja tvrdim da Bog neprestano ostavlja poruke svakom čoveku. Samo ih treba ukapirati. Ako se malo više udubiš u ovo što ti govorim, shvatićeš da sam ti ovaj doživljaj predvidio, kao direktni dokaz postojanja Boga. Rekao sam još i da ćete mi lično javiti kad se to dogodi. (Za mene je to javljanje, ne od vas, nego... znate).
Verovatno ćeš se kiselo nasmejati, ali ipak, još jednom porazmisli o svemu.

naravno da cu se nasmejati...
potpuno gubis najvazniju cinjenicu iz vida - ja svaki dan razmisljam o tome, tako da je bilo pitanje trenutka kada ce se ovo desiti...
i prestani vise da ovakve stvari koristis kao "direktni dokaz postojanja boga", nekoliko puta sam te zamolio da to dokazes na drugi nacin, ali ti si zaobisao sva moguca pitanja i "eksperimente"....
 
Obersturmfuehrer:
naravno da cu se nasmejati...
potpuno gubis najvazniju cinjenicu iz vida - ja svaki dan razmisljam o tome, tako da je bilo pitanje trenutka kada ce se ovo desiti...
i prestani vise da ovakve stvari koristis kao "direktni dokaz postojanja boga", nekoliko puta sam te zamolio da to dokazes na drugi nacin, ali ti si zaobisao sva moguca pitanja i "eksperimente"....
E, pa nije tačno! Odgovaram ti konkretno na svako pitanje, samo što ti vidiš samo ono što tebi odgovara, a ono drugo ismevaš! Pošto si eksplicitan, neću te više direktno uznemiravati.
 
Obersturmfuehrer:
Veceras, oko 23.45 po nasem vremenu (CET), dok sam ispijao redovno pivo sa drugarima iz kraja, i dok smo gledali u nebo, ukazao nam se jedan izuzetno bljestav i sjajan meteor. Bio je belo-zut-zelen, preko neba je putavo skoro 2 sekunde, i iza njega su se mogli videti komadici njegovog materijala koji su otpadali prilikom sagorevanja....
Ako je ovaj baja bio u nizim slojevima atmosfere, vrlo je moguce da je pao negde juzno, jugoistocno od Beograda....
Jednom recju - FANTASTICNO

Bio je na visini od oko 80km :)
Poz
 
Obersturmfuehrer:
naravno da cu se nasmejati...
potpuno gubis najvazniju cinjenicu iz vida - ja svaki dan razmisljam o tome, tako da je bilo pitanje trenutka kada ce se ovo desiti...
i prestani vise da ovakve stvari koristis kao "direktni dokaz postojanja boga", nekoliko puta sam te zamolio da to dokazes na drugi nacin, ali ti si zaobisao sva moguca pitanja i "eksperimente"....
Ali ja mogu da se poslužim kao dokaz o postojanju onog 6 čula koje si ti nedavno osporavao još kada pridodam k tome ono proximovo ????
 

Back
Top