Ruski ambasador besan napustio sednicu SB UN
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: Ruski ambasador besan napustio sednicu SB UN

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Ruski ambasador besan napustio sednicu SB UN

Šef Misije UN na Kosovu Joahim Riker predstavio je danas, na redovnoj sednici Saveta bezbednosti UN u Njujorku, tromesečni izveštaj o radu UNMIK-a, implementaciji standarda i situaciji na Kosovu.

Njegova generalna ocena dešavanja u proteklom kvartalu bila je pozitivna, sa čime se nije saglasila predsednica Koodrinacionog centra za Kosovo i Metohiju, Sandra Rašković-Ivić, koja je nastupila u ime Srbije.

Sednica je bila zatvorena za javnost i bilo je predviđeno da se razgovara o predlogu specijalnog izaslanika UN za status Martija Ahtisarija koji je, prošle sedmice, generalnom sekretaru UN Ban Ki Munu dostavio Ahtisarijev zamenik Alber Roan. Ipak, obrisi debate o Ahtisarijevom predlogu mogli su se naslutiti već po prvim komentarima koje su novinarima saopštili predstavnici Rusije i Sjedinjenih država.

Ruski ambasador, Vitali Ćurkin, izašao je iz sale u kojoj je trajala sednica ubrzo pošto su Joahim Riker i Sanda Rašković saopštili svoja viđenja. Ćurkin je nezadovoljan i vidno uzbuđen rekao da je Rikerov izveštaj bio u suštini podrška stvaranju nezavisnog Kosova, da mu je direktno saopštio da je izveštaj jednostran i da je na liniji onoga što predlaže Marti Ahtisari. Ćurkin je ponovio stav Moskve da je potrebno nastaviti pregovore i naći rešenje prihvatljivo za obe strane, rešenje koje je – u skladu sa principima međunarodne zajednice - prihvatljivo narodu Kosova. To, po njemu, znači da rešenje mora da bude prihvatljivo svim etničkim zajednicama na Kosovu, a ne samo većini. Odgovarajući na pitanje da li novi pregovori zahtevaju i novog glavnog pregovarača, Ćurkin je rekao da pitanje glavnog pregovarača ne bi trebalo personalizovati, ali da je Ahtisari sam rekao da je stigao do kraja pregovaračkog puta. Ruski ambasador je rekao i da je “veto” u kontekstu nove rezolucije o Kosovu prejaka reč, da je o tome rano govoriti, ali da ne vidi kako bi Savet bezbednosti mogao nametnuti rešenje u situaciji kada rezolucija 1244 nije implementirana u kontekstu primene standarda i kako bi se mogao deo teritorije suverene drževe proglasiti zasebnom nezavisnom državom.

Vršilac dužnosti američkog predstavnika, ambasador Alehandro Volf, kazao je nakon sednice da ne deli mišljenje ruskog ambasadora, da su njih dvojica čuli isti brifing i zaključili različito. On smatra da je izveštaj Joahima Rieker bio izbalansiran i objektivan, usresređen – ne na status, već implementaciju demokratskih standarda i situaciju na terenu. Ambasador Volf je kazao i kako Vašngton ima ogromno poverenje u glavnog međunarodnog pregovarača Martija Ahtisarija i kako nije Ahtisarijeva greška to što su pregovori o statusu Kosova završili bez sporazuma.

http://www.voanews.com/serbian/2007-03-19-voa10.cfm

Početnik Kije50 (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ruski ambasador besan napustio sednicu SB UN

Citat Original postavio Alekasandar2
    Šef Misije UN na Kosovu Joahim Riker predstavio je danas, na redovnoj sednici Saveta bezbednosti UN u Njujorku, tromesečni izveštaj o radu UNMIK-a, implementaciji standarda i situaciji na Kosovu.

Njegova generalna ocena dešavanja u proteklom kvartalu bila je pozitivna, sa čime se nije saglasila predsednica Koodrinacionog centra za Kosovo i Metohiju, Sandra Rašković-Ivić, koja je nastupila u ime Srbije.

Sednica je bila zatvorena za javnost i bilo je predviđeno da se razgovara o predlogu specijalnog izaslanika UN za status Martija Ahtisarija koji je, prošle sedmice, generalnom sekretaru UN Ban Ki Munu dostavio Ahtisarijev zamenik Alber Roan. Ipak, obrisi debate o Ahtisarijevom predlogu mogli su se naslutiti već po prvim komentarima koje su novinarima saopštili predstavnici Rusije i Sjedinjenih država.

Ruski ambasador, Vitali Ćurkin, izašao je iz sale u kojoj je trajala sednica ubrzo pošto su Joahim Riker i Sanda Rašković saopštili svoja viđenja. Ćurkin je nezadovoljan i vidno uzbuđen rekao da je Rikerov izveštaj bio u suštini podrška stvaranju nezavisnog Kosova, da mu je direktno saopštio da je izveštaj jednostran i da je na liniji onoga što predlaže Marti Ahtisari. Ćurkin je ponovio stav Moskve da je potrebno nastaviti pregovore i naći rešenje prihvatljivo za obe strane, rešenje koje je – u skladu sa principima međunarodne zajednice - prihvatljivo narodu Kosova. To, po njemu, znači da rešenje mora da bude prihvatljivo svim etničkim zajednicama na Kosovu, a ne samo većini. Odgovarajući na pitanje da li novi pregovori zahtevaju i novog glavnog pregovarača, Ćurkin je rekao da pitanje glavnog pregovarača ne bi trebalo personalizovati, ali da je Ahtisari sam rekao da je stigao do kraja pregovaračkog puta. Ruski ambasador je rekao i da je “veto” u kontekstu nove rezolucije o Kosovu prejaka reč, da je o tome rano govoriti, ali da ne vidi kako bi Savet bezbednosti mogao nametnuti rešenje u situaciji kada rezolucija 1244 nije implementirana u kontekstu primene standarda i kako bi se mogao deo teritorije suverene drževe proglasiti zasebnom nezavisnom državom.

Vršilac dužnosti američkog predstavnika, ambasador Alehandro Volf, kazao je nakon sednice da ne deli mišljenje ruskog ambasadora, da su njih dvojica čuli isti brifing i zaključili različito. On smatra da je izveštaj Joahima Rieker bio izbalansiran i objektivan, usresređen – ne na status, već implementaciju demokratskih standarda i situaciju na terenu. Ambasador Volf je kazao i kako Vašngton ima ogromno poverenje u glavnog međunarodnog pregovarača Martija Ahtisarija i kako nije Ahtisarijeva greška to što su pregovori o statusu Kosova završili bez sporazuma.

Gde je pogresio Ahtisari?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio Kije50
    Како "где је погрешио" ? Па у корацима! Игра се аргентински танго а свиња дебела есесовска стално танцује валцер........ капиш ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Што се родио?

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita
    Како "где је погрешио" ? Па у корацима! Игра се аргентински танго а свиња дебела есесовска стално танцује валцер........ капиш ???
    Pljujes kao kocijas, a predstavljas se kao vjernik. Ti si najvernija predstava fariseja... :shock:

Poznat jeremijabg (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Kije50
    Nigde..On je od Shiptara verovatno maznuo debelu lovu da napise onakav predlog(drugi razlog ne vidim) a mi smo budale sto smo razjebali nase drzavne sluzbe(kojima je pre bilo macji kasalj da provale ovkve stvari) i sto smo uopste dozvolili bez pogovora da ovakav predlog iznese pred SB iako je ON LICNO bio posrednik u potpisivanju rezolucije 1244 koja je suprotna ovom predlogu..Neko je ovde ispao velika budaletina a to nisu ni Shiptari ni Ahtisari.. ops:

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

mislim da vecina srba ima jedan problem... to sto ih svet ne "voli", ajde i nekako, ali to sto je na nasoj strani, e to zaista niko ne razume, sta svet vidi u sasici jada i sirotinje u tamo nekoj nedodjiji, pa da bi nekima bilo lakse oni izmisljaju, te mi dali pare, te smo onu babetinu *&^%$#$#%, te svakog politicara kupujemo itd. pa da bi se onda te pare "opravdale" onda smo mi narko bosovi evrope, tranzitni centar za drogu, al kaidu i sta ja znam... kada pogledas i to je nesto, mislim na te "hvalospeve" koje nam dajete...

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Dobro, on je besan i sad ima visok pritisak, a šta mi imamo od toga?

Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio adem_ks
    mislim da vecina srba ima jedan problem... to sto ih svet ne "voli", ajde i nekako, ali to sto je na nasoj strani, e to zaista niko ne razume, sta svet vidi u sasici jada i sirotinje u tamo nekoj nedodjiji, pa da bi nekima bilo lakse oni izmisljaju, te mi dali pare, te smo onu babetinu *&^%$#$#%, te svakog politicara kupujemo itd. pa da bi se onda te pare "opravdale" onda smo mi narko bosovi evrope, tranzitni centar za drogu, al kaidu i sta ja znam... kada pogledas i to je nesto, mislim na te "hvalospeve" koje nam dajete...
    ajde da sacekamo jos malo,pa ako se to pitanje o Kosovu ne resi u skorije vreme u vasu korist(2-3meseca) da vidimo kako ce siptari da reaguju...Ako ponovo budete napali Srbe dole kao 17 marta onda nema potrebe da vise dolazis na ovaj forum i kukas kako vas mi ocrnjujemo i ne znam sta jos(a u slucaju takvog scenarija mozda se vidimo i dole,ko zna ;-) )

Obećava BivshiPrijatelj (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

C ne ne nisi u pravu al'nema veze 8-)

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio analiticar
    Pljujes kao kocijas, a predstavljas se kao vjernik. Ti si najvernija predstava fariseja... :shock:
    Какве ово везе има са темом.
    Ево ти ја отворено кажем да сам паган, мада сам истовремено и православан.
    Као што је неко могао истовремено да поштује Бахуса и Озириса. :wink:
    Код нас не постоји монизам.
    Хоћеш сад самном да дискутујеш или се кријеш иза превазиђених парола?

п.с. А шта си ти, језуита?!?
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Цитат:
    Оригинал поставио eremita

Citat Original postavio analiticar

А где ти видиш пљувку неписмени човече, ем је лик син познатог есесовца, ем својим физичким изгледом заиста потсећа на прасе... хајде иш тамо у Папски нунцијат - и знаш већ "шта ти ваља радити......"
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jeremijabg
    ajde da sacekamo jos malo,pa ako se to pitanje o Kosovu ne resi u skorije vreme u vasu korist(2-3meseca) da vidimo kako ce siptari da reaguju...Ako ponovo budete napali Srbe dole kao 17 marta onda nema potrebe da vise dolazis na ovaj forum i kukas kako vas mi ocrnjujemo i ne znam sta jos(a u slucaju takvog scenarija mozda se vidimo i dole,ko zna ;-) )
    iskreno se nadam da se to nece ponoviti, a i verujem... pa valjda nece dva puta istu glupost... a sto se onoga tice ... ja ne verujem u to...a ni ti ????

Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

:-? Pa i ja se nadam da necete cackati mecku ali znajuci vas

Primećen član bogibatina (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita
    А где ти видиш пљувку неписмени човече, ем је лик син познатог есесовца, ем својим физичким изгледом заиста потсећа на прасе... хајде иш тамо у Папски нунцијат - и знаш већ "шта ти ваља радити......"
    ..a sta fali prasetu...na raznju...

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

ma ne sto je mecka u pitanju... daleko je ta mecka, a i nije bas neka... mislim vise se vadi na "slavu"... ali nije fer prema ovima ovde... a i obicno nastradaju posteni i nevini, jer razmisljaju "..sto bi se ja krio kada nisam nikome nista..." i onda dobije po...

Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

ma ne sto je mecka u pitanju... daleko je ta mecka, a i nije bas neka... mislim vise se vadi na "slavu"... ali nije fer prema ovima ovde... a i obicno nastradaju posteni i nevini, jer razmisljaju "..sto bi se ja krio kada nisam nikome nista..." i onda dobije po...
    Pa kad jednog dana ode Vas Tata NATO imacemo prilike da vidimo vasu *nepobedivu* vojsku na delu(koliko se secam znali su da ratuju samo iz zasede,frontalno su redovno dobijali preko pichke),a to da ti nevini ljudi po tebi bas zasluzuju da dobiju po.. samo govori o uslovima za zivot na Kosovu a i tvojim miroljubivim stavovima...nema veze..pamti pa vrati

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    547

Vec vidjeni "ostri" protesti Rusije, a stanje na terenu onako kako ujka sem kaze!

Ccc!

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Alekasandar2
    Ambasador Volf je kazao i kako Vašngton ima ogromno poverenje u glavnog međunarodnog pregovarača Martija Ahtisarija i kako nije Ahtisarijeva greška to što su pregovori o statusu Kosova završili bez sporazuma.

Kako ga političari znaju kenjati:
    Nije MOJA greška ako neko neće prihvatiti plan koji sam JA sastavio!?

-----------------------------------------------
    Za Kralja i Otadžbinu!
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio WIBU
    Vec vidjeni "ostri" protesti Rusije, a stanje na terenu onako kako ujka sem kaze!

Ccc!
    Nemoj da brigaš:
    Na Balkanu je u toku ekonomska, društvena, politička, granična i Ustavna tranzicija!

Iliti, pa i onakvu Jugu su nam belosvetske barabe skrojile, i nema je više!

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    547

Citat Original postavio fosilvaso
    Nemoj da brigaš:
    Na Balkanu je u toku ekonomska, društvena, politička, granična i Ustavna tranzicija!

Iliti, pa i onakvu Jugu su nam belosvetske barabe skrojile, i nema je više!
    Pa kad se ugojis ili smrsas moras odelo da prekrojis.

U nasem slucaju zna se ko je krojac.

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Ccc!
    ako je onako kako Ujka Sem kaže, biće super i ludo u naredna dva meseca.
    jedva čekam da krene razmatranje rezolucije
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Ccc!
    Biće dobro ako to uspemo rešiti u korist Srbije bez pomoći Rusa!
    Onda će i Ameri ubuduće da imaju više obzira i poštovanja prema nama!

-----------------------------------------------
    Za Kralja i Otadžbinu!

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Jel´ nije istina da Vesli klark i drugi američki "generali" posjećuju skupove na kojima se skupljaju pare za nezavisno Kosovo?
    Jel´ nije istina da šverate drogu?

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio intra
    Jel´ nije istina da Vesli klark i drugi američki "generali" posjećuju skupove na kojima se skupljaju pare za nezavisno Kosovo?
    ?
    Ameri smatraju sebe moralno odgovornim što su šiptari ostali na Kosovu i sada trebaju skupljati lovu za održavanje tih ljudi na životu.
    Umesto da su ih ostavili u Albaniji, onda bi se oni tretirali kao Iseljene Osobe i to bi postala briga UN-a!
    Budale, šta im je to trebalo!

Slične teme

1. Virus žutice odložio sednicu skupštine
    Autor gost 41715 u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 01:04
  2. Poslanici DS-LDP-SPS nisu smeli da dodju na sednicu skupstine
    Autor The Gunslinger u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.07.2008., 19:59
  3. BESAN!!!!