Srbomrzscu Del ponte krivi srbi sto su zivi

Писмо генерала Александра Лузана Мусолинију:

„Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао. Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире. Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији. Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре! На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!”
 
pedjapop:
Narocito me zanimaju oni sto seku glave deci i sa njihovim crevima ukrasavaju ucionoice!!!!!!!!!!!!!
A sta cemo sa kozarackom decom koja su trebala da budu ustaski janicari: otimana od roditelja pa u kampovima po Slavoniji uceni da budu koljaci svog naroda!!!!!!!!!!!
Znas li sta je malj ili srbosjek?

Ustaše su slale u 'prihvatne' centre decu onih roditelja koji su poginuli, ili bili smaknuti!

Ajde mi sada opiši brigu Tiletovih za decu onih koje su pobili, zatvarali na Goli Otok itd!?:)
 
pedjapop:
Licno poznajem jednog coveka iz tog "humanog"programa i njegova prica se razlikuje od onoga sto pise u knjigama, a sto se tice diktatora Broza, nikada nisam ni rekao da je bio bolji, ali bar nije klao decu i vadio im creva!!!!!!!!!!

Nije, ali da su mu ideološki i klasni neprijatelji svaki dan izvodili neke prepade, eksplozije te ubijanje komesara i vojnika revolucije kako je on radio NDH-ziji, možda bi bio i gori!:)
 
pedjapop:
sada vec pricamo hipoteticki, pricajmo cinjenicama!

Može, Hitler je, osim Jevreja, ostale uglavnom tretirao prema zakonu, ko pravi svinajrije, ide na robiju ili na vešanje!
Tile je pak, za razliku od njega, za mirni razvoj društva i bolju budućnost potomaka HUMANO i preventivno pobio sve stvarne i potencijalne neprijatelje, osim onih koji su na vreme pobegli! Ali to je nevažno, pa ni Hitler nije pobio Jevreje koji su na vreme pobegli!
 
pedjapop:
Narocito me zanimaju oni sto seku glave deci i sa njihovim crevima ukrasavaju ucionoice!!!!!!!!!!!!!
A sta cemo sa kozarackom decom koja su trebala da budu ustaski janicari: otimana od roditelja pa u kampovima po Slavoniji uceni da budu koljaci svog naroda!!!!!!!!!!!
Znas li sta je malj ili srbosjek?

a kad se ovakvi poput tebe pojave na Politici

biva mi sve milije i draže što sam na ovom forumu sve manje i manje...
 
tokyo:
a kad se ovakvi poput tebe pojave na Politici

biva mi sve milije i draže što sam na ovom forumu sve manje i manje...
Nego? Treba da vam oprostimo i zaboravimo? Pa da je tebi neko poklao decu i zapalio kucu da li bi i onda bilo isto?
Malj i srbosjek, dva omiljena hrvatska orudja!
A ako ti se ne svidja sto je to tako onda napusti forum idi na neki europski forum gde vas vole!
I podsecanja radi na katedrali u Magdeburgu pise:
"Sacuvaj nas Boze kuge i Hrvata"
 

Back
Top