Google pa još .hu?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Google pa još .hu?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Google pa još .hu?

Dakle, šta se dešava? Kada pokušam da odem na Google.com radi mi redirekciju na Google.hu. :shock: Prvo sam mislio da su neki "špijuni" i sl., međutim posle skeniranja ništa nije pronađeno. Isto se dešava i kada ukucam adresu i kada idem preko integrisanog engine-a u Firefox-u. To mi se evo dešava i na novom sveže instaliranom Windows-u. Probao sam i u IE, ali opet isto. Ubih se od traženja šta može da bude uzrok, ali nisam našao rešenje. :-?

Nije to neka smetnja, ali... Da se razumemo, nemam ništa protiv Mađara i Mađarske, ali neću bre Google na mađarskom.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Google pa još .hu?

[font=Verdana]Ili je provajder nešto zabrljao pa uradi redirekciju na mađarsku stranu googla ili si nešto instalirao i onda je google na osnovu toga zaključio da ti u stvari odgovara mađarska, a ne standardna strana. Ako baš hoćeš englesku unesi na primer www.google.co.uk.
    [/font]

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Hvala Bojane, ova engleska varijanta radi normalno, ali kad ukucam u engine-u u Firefox-u baca me na mađarsku. :?
    Podesio sam nešto na srpskom, ali moram da idem preko Bookmarks-a gde sam ubacio tu podešenu stranicu. Engine u Firefox-u se i dalje pravi blesav. :-|

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Nema na ćemu. Firefox te baci na mađarsku jer on proziva google.com, a to sam već objasnio. Zovi provajdera i proveri šta se dešava.[/font]

Primećen član ΓΑΛΙΝΙ (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    U prijateljskim zemljama, a zna se koje su...
    Reputaciona moć
    0

A jel- si probao da našteluješ u Firefoxu : Tools > Options > Home Page ukucaš šta hoćeš

Drugi način je da otvoriš bilo koji google homepage, pa tamo izabereš, odnosno promeniš.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Šta god da uradim baca me na google.hu.
    Ono što sam uradio je da sam mađarsku stranicu prebacio na srpski i sačuvao u Bookmarks-u.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ako ti se isto dešava i sa "sveže" instliranim Windowsom, onda nema druge, zovi provajdera ili zapamti co.uk. Ako baš hoćeš da ti i default google search u Firefoxu ne prikazuje mađarsku stranu, a nećeš ni da zoveš provajdera, onda uradi sledeće. Otvori about:config stranu u Firefox-u i promeni browser.search.defaulturl vrednost i/ili keyword.URL na www.googl.co.uk ili već koju hoćeš.[/font]

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Nešto sam kao uspeo da ga nateram da mi više ne otvara .hu već .com. Ali sam već to radio jednom pa se opet vratilo po starom.

Usvakom slučaju, Bojane hvala na savetu. Ako se ponovo vrati na .hu, onda ću da primenim tvoj savet.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Nema na čemu. Imao sam sličan problem samo što je prikazivao francusku google stranu. Ma da obzriom na to gde sam se nalazio to je i bilo logično. [/font]

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Možda ste trebali obojica da proverite kod vaših provajdera preko koga se kačite kakve su vam konekcije , i kako se firefox kachi na net možda preko nekog proxy iz mađarske. ja naprimer podesim u conections unutar firefoxa na neki čheški proxy i on mi od tada otvara čhešku stranicu googla.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Nema šta da proveravam, znam zašto je radilo kako je radilo. Obavezno korišćenje proxy-ija, a proxy onda lepo konvertuje www.google.com u www.google.fr, što je obzriom da je u pitanju Francuska sasvim normalno. [/font]

Slične teme

1. google.com
    Autor todor u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 30.06.2009., 12:17
  2. GOOGLE
    Autor ujka vasa u forumu Internet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 11:02
  3. nece da ide na google.com a oce na google.co.yu
    Autor MarkoniBG88 u forumu Internet
    Odgovora: 10