Koje napajanje uzeti?

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Treba mi nekih 400-450w,da ima 24pin-a za MB i naravno da je tih!
Budzet da kazemo nekih 50-60e...
Medjutim danas ima milion firmi tako da sto vise citam i gledam sve vise se dvoumim sta da uzmem... navodno je CHIEFTEC najbolji?
Ajde bacite neku preporuku...
 
Chiftec nije bas najbolji za napajanja ,jaki su u izradi kucistia...
Imas daleko jaci firmi za napajanja :Antec,OCZ,Hiper...itd.
Ali je chiftec solidan i ima pristupacne cijene,ja imam kod kuce chifteca od 360W radi dobro malo se vise grije kad nesto zahtjevno igram ili radim ali u primcipu OK!
 
Thermaltake TR2 Power 470W, ATX2.0, 120mm variable fan, 20+4pin, P4, 4xSATA, 8xATA, 2xFDD, SLI/PCIe, silent, PFC.Ovo napajanje je oko 60 Eura.
mainpic.jpg
 
Wild Boy:
Za taj napon je zaduzena tvoja ploca tacnije njena naponska jedinica
Ne znas ni o cemu Zlaja prica.Njegov napon na proc se menja varira u opsegu od 0.1v pri menjanju opterecenosti procesora.Jos ako se dobro secam,on ima neko ocajno napajanje.E ako mi sada kazes da je za to menjanje voltaze kriva maticna...
 
Klothius:
Ne znas ni o cemu Zlaja prica.Njegov napon na proc se menja varira u opsegu od 0.1v pri menjanju opterecenosti procesora.Jos ako se dobro secam,on ima neko ocajno napajanje.E ako mi sada kazes da je za to menjanje voltaze kriva maticna...

Aman covece taj napon nema veze sa napajanjem vec sa naponskom jedinicom na ploci

btw umes li ti uopste i da prepoznas naponsku jedinicu na ploci
 
*P*A*B*L*O*:
Za 24+4 pina nemorash da brinesh poshto ima da se kupi adapter 20>24 pina i koshta oko 200-250 din.... Evo ja sam ga danas pazario i montirao.......

Iako moja plocha zahteva 24+4 pina normalno je radila i na 20+4 :smile: :smile:
Rekli su mi za tu foru,ali napajanje je krs,pa kad ga vec menjam daj da pazarim ovo sto mi treba ;)
 
Wild Boy:
Aman covece taj napon nema veze sa napajanjem vec sa naponskom jedinicom na ploci

btw umes li ti uopste i da prepoznas naponsku jedinicu na ploci

aman choveche shta ti prichash ? ? Hocesh da kazesh da procesor isto troshi i kad je u IDLE i kad je FULL LOAD ? ? Pa shta i ako je za to zaduzena naponska jedinica ako napajanje nece moci da isporuci dovoljno ampera koliko to ta jbna naponska jedinica trazi....
Nemoj nishta da prichash ako neznash... :roll: :roll:

Ja sam pre imao napajanje od 300 w i dobro je radilo dokle se nije opteretio procesor a kad se opteretio onda je sledio restart..... Normalno je da kad se CPU vishe optereti da ujedno i povuche vishe struje.... Procesor je bio ATHLON 2000+ 1.67 GHz i kad sam zamenio napajanje sve je radilo normalno....

U danashnje vreme ima procesora koji vuku oko 150 W i ti dobro razmisli shta prichash ! ! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
*P*A*B*L*O*:
aman choveche shta ti prichash ? ? Hocesh da kazesh da procesor isto troshi i kad je u IDLE i kad je FULL LOAD ? ? Pa shta i ako je za to zaduzena naponska jedinica ako napajanje nece moci da isporuci dovoljno ampera koliko to ta jbna naponska jedinica trazi....
Nemoj nishta da prichash ako neznash... :roll: :roll:

On kaze da ima pad napona na procu, a ne na granama od 3.3, 5 i 12v (mozda i ima ali nije rekao)...ako napajanje na grani od 12v brljavi pa daje lupam 11v normalno da je krivo napajanje ali ovde se prica o voltazi na procesoru. Bilo bi super kada bi nam kolege objasnile kako su dosle do zakljucka da je napanje krivo tacnije koje su voltaze na pomenutim granama
 
Wild Boy:
On kaze da ima pad napona na procu, a ne na granama od 3.3, 5 i 12v (mozda i ima ali nije rekao)...ako napajanje na grani od 12v brljavi pa daje lupam 11v normalno da je krivo napajanje ali ovde se prica o voltazi na procesoru.
Pad napona jeste na procesoru ali kad se OC!! Kad je na difoltu nema pada napona!!!

Wild Boy:
Bilo bi super kada bi nam kolege objasnile kako su dosle do zakljucka da je napanje krivo tacnije koje su voltaze na pomenutim granama
Napajanje je Vito 400w(daj boze da ima 400)... Iskreno nismo ni razmisljali da je bilo sta drugo bilo u mogucnosti osim napajanja!

Ako mislis da je problem naponskom jedinicom na ploci postoji li resenje?
Pazi pazarim napajanje novo i zbog drugih razloga,ali ako si upravu kako se otklanja taj kvar?
 
Klothius:
TR2 nije lose(imam ga,ali u 500w verziji),ali ako mozes,nadji Enermax Liberty 450w.Napajanje je extra i trebalo bi da je oko 60€.Hiper nije jaca firma od Chieftec-a.Sta ces staviti na to napajanje?
Enermax Liberty od 400W je 111 a od 500W je 148 Eura.Enermax nema napajanja od 450W.Cene su iz prodavnice u Bg-u.
 
Mislim da sam ga video negde u BG-u za manje pare,ali ajde.Mozda je poskupelo.@Zlaja Uzmi digitalni voltmetar i proveri voltaze tokom idle i tokom load.Ako znas engl,idi na EOCF pa na psu sekciju i procitaj vodic kako to da uradis.Ako je pad samo kada radi OC,to znaci da napajanje ne daje dovoljno struje,a verovatno daje i los napon,a za to je razlog zbog toga sto je u pitanju neko krs i jeftino napajanje.
 

Back
Top