Oruzje I svetskog rata

batice kacuse su bile u drugom a ne prvom svetskom , isto mislim i za debelu bertu a sto se tice najboljeg oruzija u I sv. ratu definitivno tenkovi;
sto se tice bojnih otrova koriscen je hlor koji se lako 'provaljivao' posto ima boju tako da ne bi rekao bas da je najuticajnije
 
posle ga je sopvit (ne znam kako se speluje) iskopirao a posto pobednici pisu istoriju kazu da je sopvit kamel (kamila) bio bolji - iskreno ne verujem, a za foker dr1 (valda ovako bese oznaka) kazu da je imao problema sa sletanjem zbog lose preglednosti
 
Problemi sa sletanjem su bili kod svih ako i mali povetarac puse...pravi problemi kod aviona iz WW1 su bili mitraljezi koji su pucali kroz propelere. Propeleri su bili ojacani metalnim plocama tako da ih meci ne pocepaju, problem nastaje kad se odbijeni metak uputi u pravcu glave pilota...dakle jedan deo metaka se probije a jedan pogodi propeler...to su kasnije resili posebnim mehanizmom koji je uskladio rad propelera i mitraljeza, tako da su se svi meci "provlacili"...
 
hektorius:
Problemi sa sletanjem su bili kod svih ako i mali povetarac puse...pravi problemi kod aviona iz WW1 su bili mitraljezi koji su pucali kroz propelere. Propeleri su bili ojacani metalnim plocama tako da ih meci ne pocepaju, problem nastaje kad se odbijeni metak uputi u pravcu glave pilota...dakle jedan deo metaka se probije a jedan pogodi propeler...to su kasnije resili posebnim mehanizmom koji je uskladio rad propelera i mitraljeza, tako da su se svi meci "provlacili"...

zasto problem, kao sto si i sam rekao, poseban mehanizam - sinhroni mitraljez je resio stvar...e sad, necu da lupam, ali mislkim da su britanci prvi implementirali ovo, a onda su ostali usvojili ovaj koncept, sto je bila totalna revolucija u to vreme...
 
Obersturmfuehrer:
zasto problem, kao sto si i sam rekao, poseban mehanizam - sinhroni mitraljez je resio stvar...e sad, necu da lupam, ali mislkim da su britanci prvi implementirali ovo, a onda su ostali usvojili ovaj koncept, sto je bila totalna revolucija u to vreme...
Ojačane elise primenio je čuveni francuski pilot Rolan Garo.

Sinhronizovani mitraljez prvi su uveli Nemci - razvila ga je firma Fokker za lovački avion E-1. (Tako je počela "Fokerova pošast" 1915)

Britanci i Francuzi su dugo vremena ostali bez rešenja za sinhronizaciju mitraljeza - koristili su ili avione sa potisnim propelerom (gde elisa nije smetala) ili su pak postavljali laki mitraljez Lewis na gornje krilo aviona Nieport - tako da tuče van polja elise.
 
Obersturmfuehrer:
zasto problem, kao sto si i sam rekao, poseban mehanizam - sinhroni mitraljez je resio stvar...e sad, necu da lupam, ali mislkim da su britanci prvi implementirali ovo, a onda su ostali usvojili ovaj koncept, sto je bila totalna revolucija u to vreme...
Tacno, Britanci su pronasli to resenje, ali je bilo mrtvih na samom pocetku...Meni je isto smesno "vitestvo" zbog kojeg nisu hteli da nose padobrane, da ne ispadnu"kukavice"...
 
hektorius:
Tacno, Britanci su pronasli to resenje, ali je bilo mrtvih na samom pocetku...Meni je isto smesno "vitestvo" zbog kojeg nisu hteli da nose padobrane, da ne ispadnu"kukavice"...
Mislim da je to bilo smisljeno od komade.Protureno je kao vitestvo,da nebi bezali iz borbe.Ili kad su vec usli u duele morali su dati svoj maksimum.Imas padobran mozes da kalkulises.Nemas padobran moras da se boris.
Slicnu stvar su primenjivali za Japanske kamikaze u svojim Okama tokom WWII.Kabina je bila spolja zakatancena da se pilot inace dobrovoljac ne bi predomislio u odsudnom trenutku,dok ga poliva sva moguca artiljerija sa Americkih brodova.
Nema vitestva u ratu,to su samo bajke.
 
sumnjivo lice:
Mislim da je to bilo smisljeno od komade.Protureno je kao vitestvo,da nebi bezali iz borbe.Ili kad su vec usli u duele morali su dati svoj maksimum.Imas padobran mozes da kalkulises.Nemas padobran moras da se boris.
Slicnu stvar su primenjivali za Japanske kamikaze u svojim Okama tokom WWII.Kabina je bila spolja zakatancena da se pilot inace dobrovoljac ne bi predomislio u odsudnom trenutku,dok ga poliva sva moguca artiljerija sa Americkih brodova.
Nema vitestva u ratu,to su samo bajke.
Za Japance je istina da su na pocetku isli dobrovoljno u samoubilacke akcije a kasnije po naredbi...ali za ove pilote iz WW1 nisam siguran, verovatno je bilo i jednog i drugog, jer su sami tako govorili, u nebrojenim intervjuima kasnije, ipak su oni uzivali poseban status u to vreme, slicno kao i vitezovi u srednjem veku, pa i Von Richthofena su Englezi sahranili sa najvecim vojnim pocastima, uz sve sto uz to ide, kao da je njihov bio.
 
Asortiman oružja korišćenog u I svetskom ratu:
 

Prilozi

  • ww1_weapons.jpg
    ww1_weapons.jpg
    96,4 KB · Pregleda: 10

Back
Top