Samsung 940BW

Monitor je poprilicno lep,ima jaaaako ostru sliku,4ms je veoma dobro odzivno vreme,nema niti jedan mrtvi pixel.Ukoliko se dobro secam,ovaj monitor ima nativnu rez od 1440x990.A secam se i da je slika poprlicno losa(za mene) ako se menja rez sa nativne.Znaci treba ti dobra gfx kartica ukoliko mislis da igras igre sa pristojnim podesavanjima. Uglavnom sjajan monitor za te pare.
 
Nisam se lepo izrazio.Mislio sam na to da nisam nigde video niti cuo(u kritikama korisnika ovog monitora na vecini sajtova koji se bave prodajom istog) da ovaj monitor ima mrtve pixele.Svakom LCD monitoru moze da se dogodi da ima mrtve pixele.
 
Klothius:
Monitor je poprilicno lep,ima jaaaako ostru sliku,4ms je veoma dobro odzivno vreme,nema niti jedan mrtvi pixel.Ukoliko se dobro secam,ovaj monitor ima nativnu rez od 1440x990.A secam se i da je slika poprlicno losa(za mene) ako se menja rez sa nativne.Znaci treba ti dobra gfx kartica ukoliko mislis da igras igre sa pristojnim podesavanjima. Uglavnom sjajan monitor za te pare.
Šta te briga za mrtve pixele. Važno je da ima odzivno vreme i nativnu rezouciju?!?!
 
Nikada nisi cuo za odziv pixela i nativnu rezoluciju?!Odziv pixela je vreme za koje neki pixel promeni svoju boju.U ovom slucaju 4ms.Nativna rez je rezolucija monitora na kojoj je on predvidjen da radi da bi davao najbolju sliku.Nativna rezolucija je obicno maximalna rez koju monitor podrzava.
 
Nije problem u tome da li može da se razume ili ne, već kako to zvuči i da li je to nešto što se upotrebljava. Reč nativna je vrlo rogobatna i postoji potpuno odgovarajuća reč u srpskom - prirodna.
 

Back
Top