Sarimsakli

Ako želite da se kupate u FRIŽIDERU letujte u Sarimsakliju, Turska!
Bili smo tamo ( supruga, deca i ja ) krajem jula ove 2011.godine. Nikad se nismo kupali u hladnijem moru! Užas, svih deset dana ili je more bilo LEDENO ILI HLADNO.Tamo smo saznali da je Sarimsakli, pored sjajne klime i suvog vazduha, poznat po najhladnijem moru u Turskoj! Iako sam pre puta pretražio na računaru razne utiske drugih koji su tamo letovali, niko to nije spomenuo -odnosno ja ne nađoh,a nismo ni sanjali da tako nešto postoji! Pa Sarimsakli je u nivou Skijatosa, a južnije od Halkidikija, pa ovako nešto nismo ni u snu očekivali!
ZATO IZBEGNITE POD OBAVEZNO OVO MESTO ZA LETOVANJE, NAROČITO ZIMOGROŽIVI I ONI SA DECOM! UUUUUUUUUUUŽAS!
Inače, sve ostalo je u redu, hoteli, higijena, usluga,hrana i plaža. Prema očekivanju, jer smo i ranije bili u Turskoj.

prijatelju neznam u kom si ti sarimsakliu biu, dal si isao u januaru ili februaru,ja sam bio 2010 od 25juna do 6 jula,svaki dan je bilo napolju 37 stepeni a tenperatura vode od 25 do 27 stepenu.Najmladji sin je bio tad 11 meseci i nije izlazio iz vode i isli smo nasim autom i vrh se proveli.prvi put cujem da je neko rekao da je hladna voda u sarim sakliju.Nisam turcin nenavijam za turke ali u odnosu na onaj smrdljivi petrovac gde su ti potrebne hulahopke da bi usao u vodu,sarimsakli je termalna banja u odnosu na petrovac a i kompletnu smrljivu crnu goru.ove godine neidem 10 dana u sarimsakli vec 20 dana
 
Poslednja izmena:
prijatelju neznam u kom si ti sarimsakliu biu, dal si isao u januaru ili februaru,ja sam bio 2010 od 25juna do 6 jula,svaki dan je bilo napolju 37 stepeni a tenperatura vode od 25 do 27 stepenu.Najmladji sin je bio tad 11 meseci i nije izlazio iz vode i isli smo nasim autom i vrh se proveli.prvi put cujem da je neko rekao da je hladna voda u sarim sakliju.Nisam turcin nenavijam za turke ali u odnosu na onaj smrdljivi petrovac gde su ti potrebne hulahopke da bi usao u vodu,sarimsakli je termalna banja u odnosu na petrovac a i kompletnu smrljivu crnu goru.ove godine neidem 10 dana u sarimsakli vec 20 dana

Dragi moj "papiloni" vidim da voliš da udaraš po rakiji, to je već posebna disciplina! Što se tiče Sarimsaklija, u kojem sam ja bio, to je onaj isti u kojem si bio i ti. Samo si ti imao NEVEROVATNU SREĆU! Pročitaj malo šta napisa, naprimer, vladislavrad61, isto što i ja. A "neverne Tome" neka malo pritisnu turističku agenciju koja prodaje aranžmane za ovo letovalište, pa će te videti odgovor. Neke moje kolege su se prešle kao ja, mislili su to je nemoguće, pričaju gluposti, ledena voda krajem jula i u avgustu - nema šanse!? Otišli i hteli da se ubiju od muke! Pričali smo na plaži, koja je prelepa, sa jednom starijom gospođom iz Novog Pazara koja je udata za Turčina i živi na relaciji Istanbul - Sarimsakli - Novi Pazar. U Sarimsakli dolazi godinama, ali zbog sjajne klime i fenomenalnog vazduha ( ima problema sa respiratornim organima i visokim pritiskom),kazala je da se tu najbolje oseća i uvek ostaje najmanje 20 dana, ali more je bar pola leta ledeno -reče nam ona. Ali nju kupanje ne interesuje.
Da neko ne pomisli da ne volim Tursku? Ma sasvim suprotno. U Crnu ekološku goru ne idem godinama, zbog prljavog i mora i kopna. Grčka ima divne plaže i prirodu, ali Grci su baš sitne duše. U hotelima ztv kontinentalni doručak, slaba večera. U Turskoj sam bio sedam puta ( tri puta Istanbul,po jednom Kušadasi, Marmaris, Bodrum i Sarimsakli). Idemo i ove godine sigurno, još ne znam gde će mo. Divne plaže, toplo more, hoteli dobri ( i hrana i higijena), dosta mesta za izlaske, MA NAJBOLJI SU ( ne računam mondenska mesta Italije, Španije ili Francuske, naravno). ALI SARIMSAKLI VIŠE NIKAD, MORE HLADNO, ledeno - ŠANSE PREKO 50% u sred sezone, ne treba se kockati, ove 2012. ima samo jedno leto, idite negde drugde! Ako vam je do divne klime, lepih hotela, šetnje, kupanja u bazenu ok! Ali ako volite kupanje u moru....znate već!
 
Poslednja izmena:
Ne, nismo se kupali po bazenima. Kad sam na moru ne idem u bazen. Nego uđeš u vodu - more i onda brrrrrrrrr hladno užas, malo se pokvasiš, 5 minuta sklupljaš snagu, onda se baciš i plivaš 5 -10 minuta, pa platio sam tu sam, izdrži sad junače! I izletim napolje, pomalo psujući. I odemo na piće i dišemo vazduh, pa na kafu- tursku- u kafić, pa u samoposlugu...ili pijac. Ko voli može malo do Ajvalika .....to je to i spavasmo dosta - šta da se radi!

Pozdrav od Vladislava!
 
Poslednja izmena:
Ma kakvi bazeni, ima ih svuda. Ali mi živimo u Beogradu gde ima 10tak bazena, pa smo mogli ostati kući da smo ih željni. Kad idem na more hoću more! A ovde se, u Sarimsakliju, kad naiđe hladna struja, možeš se samo mrštiti ili u plićaku umiti. I u sobu pod tuš!
 
Poslednja izmena:
Ima dosta solidnih hotela, tipična turska, odličan doručak i večera, velik izbor i solidan kvalitet. Higijena dobra. ALI NE IDITE TAMO JER SU VELIKE ŠANSE DA NAIĐE HLADNA STRUJA KOJA MOŽE DA SE ZADRŽI I 10-15 DANA, A ONDA NIŠTA OD UŽIVANJA U KUPANJU JER JE TEMPERATURA VODE ISPOD 20"C.
Bozidar
 
E PA VLADISLAVE I BOZIDARE.
PRVO NEZNAM STA RAKIJA IMA VEZE SA TEMOM S A R I M S A K L I
PRVO te lepe i ne mnogo tople 2010 bili smo na pocetku sezone od 25.6. do 6 7. i evo imate sta kaze clan autoboxx kako je bilo u amfori
sale iz lazarevca sa porodicom-mala daca
nikola iz jagodine-mala cerka
goran i bojana iz petrovca na mlavi
bugarin JULIJAN iz plovdiva koji se druzio sa nama srbima-mali sin 6 godina
pirocanci zubari sa unucetom
JA SA zenom i tad bebom od 11 meseci i drugim sinom od 3,5 godine
albanci iz makedonije grada skoplja sa sinom
i da nenavodim vise svedoka,i sta ispade da smo mi bili na zimovanju.
Asto se tice bazena to imam i u cacku i nekoristim a kamoli kad odem na more
PONAVLJAM temperatura nije padala svih 10 dana ispod 37 stepeni a more je bilo predivno i toplo.
DSC02047_resize.JPG

svi ovi su na slici budale sto su se kupali u hladnom moru:hahaha::dontunderstand::dash:
 
E PA VLADISLAVE I BOZIDARE.
PRVO NEZNAM STA RAKIJA IMA VEZE SA TEMOM S A R I M S A K L I
PRVO te lepe i ne mnogo tople 2010 bili smo na pocetku sezone od 25.6. do 6 7. i evo imate sta kaze clan autoboxx kako je bilo u amfori
sale iz lazarevca sa porodicom-mala daca
nikola iz jagodine-mala cerka
goran i bojana iz petrovca na mlavi
bugarin JULIJAN iz plovdiva koji se druzio sa nama srbima-mali sin 6 godina
pirocanci zubari sa unucetom
JA SA zenom i tad bebom od 11 meseci i drugim sinom od 3,5 godine
albanci iz makedonije grada skoplja sa sinom
i da nenavodim vise svedoka,i sta ispade da smo mi bili na zimovanju.
Asto se tice bazena to imam i u cacku i nekoristim a kamoli kad odem na more
PONAVLJAM temperatura nije padala svih 10 dana ispod 37 stepeni a more je bilo predivno i toplo.Pogledajte prilog 241199
svi ovi su na slici budale sto su se kupali u hladnom moru:hahaha::dontunderstand::dash:

Pa rakiju si sam stavio kao "zaštitni znak-ili o čemu voliš da razmišljaš" ispod tvog imena, tj pseudonima. Ali ti ili slabo kapitaš, ili bi hteo uvek da budeš u pravu!? Pa ko je uopšte pobijao tvoju tvrdnju da ste se krajem juna i početkom jula 2010. u Sarimsakliju lepo proveli i da je more bilo super, tj toplo? A sad se ionako ne "isplati" lagati, jer sve može da se proveri na internetu. Ono što nas dvojica tvrdimo, a i to je lako proveriti, pa čak i u Agenciji koja tamo vodi turiste, DA ČESTO U SRED LETA DOĐE TA LEDENA STRUJA KOJA MOŽE DA SE ZADRŽI I 10-15 DANA! I to je bilo zadnjih 10 dana jula i početkom avgusta 2011.g. A kad stigne TA HLADNA STRUJA, onda brale ništa od uživanja u kupanju na moru, što je većini glavni cilj kad tamo ide! I TO JE SVEeeeeee. ZNAČI , KO HOĆE DA SE KOCKA SA SVOJIM LETNJIM GODIŠNJIM ODMOROM, NEK IZVOLI U SARIMSAKLI, a kad se vrati nak napiše da li je bio u onih 50% srečnika, ili u onu drugu polovinu koja je u moru cvokotala.
 
Poslednja izmena:
VEROVATNO je to sto ti kazes SLABO KAPIRAM
Nemožemo biti svi obdareni sa mozgom kao vi iz vaseg grada,mi čačani smo džudže i seljaci i to nemože da se izmeni.
U moja razmišljanja što se tiče toga nevolim da mi se niko meša,a ponajmanje ti.Neželim nikome zlo,nisam alkos ,a ajmo i po onome narodnom
KO PIJE ZLO NEMISLI
DRUGO,TEMA JE Otvorena samo za svoje sugestije ko je kako prošao na letovanju i kako se proveo,ja sam lepo,ti si loše,itd.al nećemo se baviti stvarima na temi ko sta voli,ti volis kokakolu a ja rakiju.i aj ćao.
nego ako saznaš nešto jeftino za letovanje ti javi ,pusti sarimsakli,nećemo se prepucavati, ove godine je skup mnogo,u odnosu na sve ostalo.
 
VEROVATNO je to sto ti kazes SLABO KAPIRAM
Nemožemo biti svi obdareni sa mozgom kao vi iz vaseg grada,mi čačani smo džudže i seljaci i to nemože da se izmeni.
U moja razmišljanja što se tiče toga nevolim da mi se niko meša,a ponajmanje ti.Neželim nikome zlo,nisam alkos ,a ajmo i po onome narodnom
KO PIJE ZLO NEMISLI
DRUGO,TEMA JE Otvorena samo za svoje sugestije ko je kako prošao na letovanju i kako se proveo,ja sam lepo,ti si loše,itd.al nećemo se baviti stvarima na temi ko sta voli,ti volis kokakolu a ja rakiju.i aj ćao.
nego ako saznaš nešto jeftino za letovanje ti javi ,pusti sarimsakli,nećemo se prepucavati, ove godine je skup mnogo,u odnosu na sve ostalo.

Ti kažeš da bi samo o temi Sarimsakli, a u tekstu pokazuješ tipičan provincijalni kompleks, ili kako ti reče "mi čačani smo džudže i seljaci" ili ono da mi Beograđani volimo koka kolu!? Ja stvarno ne mogu da ti pomognem. Celog života sam imao probleme i "probleme" sa tim kompleksom ljudi koji nisu kao ja rođeni u Beogradu ( srećom ima vas i koji su ok), odmah zauzimate gard, spremni ste za vređanje i provociranje. Ja stvarno nisam ništa kriv što su mi Terazije, Knez Mihajlova i Taš bili livada. Pili smo Rubinov vinjak i BIP pivo. Koka kolu ne pijem. Naravno, znam da su zdraviji rakija i vino. Mogu da i tebi kažem da mi Beograđani NEMAMO NIKAKAV KOMPLEKS VIŠE VREDNOSTI ( sem malog broja budala, kojima je to jedini adut). A to iz jednostavnog razloga što smo svi ( 99%) mi poreklom sa sela. Meni je otac takođe rođeni Beograđanin, ali mi je deda iz Valjeva, a baba ( očeva majka) iz jednog sela pored Valjeva. Mama mi je rođena u jednom selu u Vojvodini! Iz radničke sam porodice, završio sam jednu poznatu gimnaziju i Ekonomski fakultet. Ne smatram sebe intelektualcem, jer završen fakultet ti daje samo specijalizaciju. Pravi intelektualci su za mene samo izuzetno obrazovani, kao Momo Kapor, Radoš Kalajić, Dobrica Ćosić, Vladeta Jerotić...
Ja sam mnogo puta čuo i video gospodina domaćina seljaka, koji nije ni iz Čačka ni Beograda, nema škole, ali priča izuzetno inteligentno i zrelo. A lično mislim da se najbolje živi u gradovima tipa Čačak ili Subotica, a još bolje Novi Sad ili Niš, nego u Beogradu. U Italiji se bolje živi u Parmi ili Veroni nego Milanu ili Rimu, u Francuskoj je bolje u Strazburu ili Nantu, nego u Parizu ili Marseju...Zato što u manjem gradu imate sve što i mi ( bolnice, škole, sport, muziku ), ali do posla vam treba 5-10 minuta, a nama u proseku 45. Imamo previše gužve i ljudi su više otuđeni.
Ajd onda živeli, ti sa rakijom a ja sa vinjakom, pa sa srećom! Nismo mi Beograđani babaroge, boli nas....o.s..... ko je odakle i gde je rođen….Ili si čovek ili nisi, cela filosofija!
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: vd
Super su slicice,ali molim vas da koristite malaslova...velika slova se na forumu smatraju vikanjem!
:hvala:
Znam to jelena,kao što znam i još mnogo drugih stvari, ali ne mora se uvek u životu biti SKROZ PERFEKTAN. Ja smatram da se može pisati VELIKIM slovima, kad nešto hoće da se istakne, a umesto boldiranja, podvlačenja ili bojenja drugom bojom. Ovaj način isticanja koristili su mnogi pisci, pesnici, a i novinari, za koje se ne može reći da su nekulturni ili neobrazovani. I čisto za Vaše bolje informisanje "vas" se piše sa velikim V, uvek! A i "malaslova" su dve reči. Znači, pročitajte 2-3 puta pre nego što kliknete "snimi", ovo je Forum, ne slanje SMS poruka!
 
Poslednja izmena:
Znam to jelena,kao što znam i još mnogo drugih stvari, ali ne mora se uvek u životu biti SKROZ PERFEKTAN. Ja smatram da se može pisati VELIKIM slovima, kad nešto hoće da se istakne, a umesto boldiranja, podvlačenja ili bojenja drugom bojom. Ovaj način isticanja koristili su mnogi pisci, pesnici, a i novinari, za koje se ne može reći da su nekulturni ili neobrazovani. I čisto za Vaše bolje informisanje "vas" se piše sa velikim V, uvek! A i "malaslova" su dve reči. Znači, pročitajte 2-3 puta pre nego što kliknete "snimi", ovo je Forum, ne slanje SMS poruka!

Dakle, postovani Vladislavrad61...vidim da Vase veliko iskustvo koriscenja ovog foruma govori iz Vas...:lol:
medjutim...ja bih Vas ipak uputila na
http://pomoc.krstarica.com/?action=article&cat_id=012&id=390
pa ce Vam verovatno posle toga sve biti mnogo jasnije...i oko upotrebe velikih slova i oko naglasavanja,odnosno isticanja pojedinih vaznih stvari u postovima

sto se tice upotrebe velikih slova,priznacete da ja to ipak umem...u prethodnom postu se nisam obratila jednom,vec svim korisnicima teme...:)
A razmak izmedju dve reci je cist propust...ne moramo sve bas perfektno napisati,ljudi smo,zar ne ?

s postovanjem,

trenutni moderator na PDF Putovanja
j.e.l.e.n.a.
 
Dakle, postovani Vladislavrad61...vidim da Vase veliko iskustvo koriscenja ovog foruma govori iz Vas...:lol:
medjutim...ja bih Vas ipak uputila na
http://pomoc.krstarica.com/?action=article&cat_id=012&id=390
pa ce Vam verovatno posle toga sve biti mnogo jasnije...i oko upotrebe velikih slova i oko naglasavanja,odnosno isticanja pojedinih vaznih stvari u postovima

sto se tice upotrebe velikih slova,priznacete da ja to ipak umem...u prethodnom postu se nisam obratila jednom,vec svim korisnicima teme...:)
A razmak izmedju dve reci je cist propust...ne moramo sve bas perfektno napisati,ljudi smo,zar ne ?

s postovanjem,

trenutni moderator na PDF Putovanja
j.e.l.e.n.a.

Poštovana jelena,
Ja sam mislio da se obraćate „papiloniju“ jer ste napisali „super su sličice“, a on ih stavi ovih dana! Zato smatrah da je greška ono „vi“. Inače, pravila Krstarice sam pročitao pre ulaska na forum. Napisah šta mislim, to ( pisanje velikim slovima) za mene nije vikanje, nego isticanje-naglašavanje bitnog. Mogu li da imam svoj stav, a sigurno nisam jedini? Životno iskustvo mi je veliko i u obrnutoj srazmeri sa korišćenjem ovog foruma. Cilj mi je bio da, kao što su to uradili i "Mirzeta, "la dolcevita"" i "Bozidar951", a koji smo bili u julu i avgustu u Sarimsakliju, dobronamerno upozorim naše ljude koji imaju nameru tamo da letuju, kakva ih lutrija očekuje po pitanju temperature vode, tj mora. Inače, ne volim ovakav vid diskusija i prvi put to radim na Krstarici. Ali, kako i sam pre nekog putovanja pretražujem putem interneta iskustva i mišljenja drugih, reših to i da sam uradim.
Jedno pitanje, opet kažem ovo je forum ne slanje SMS poruka, zašto ne upotrebljavate naša slova š,ć,đ,č? Pa pišete na srpskom, ne na italijanskom ili engleskom jeziku?! I ja ne koristim te „smeške“, smešni su mi, pišem šta mislim.

S poštovanjem,
forumski amater Vladislav
 
Poslednja izmena:
Poštovana jelena,
Ja sam mislio da se obraćate „papiloniju“ jer ste napisali „super su sličice“, a on ih stavi ovih dana! Zato smatrah da je greška ono „vi“. Inače, pravila Krstarice sam pročitao pre ulaska na forum. Napisah šta mislim, to ( pisanje velikim slovima) za mene nije vikanje, nego isticanje-naglašavanje bitnog. Mogu li da imam svoj stav, a sigurno nisam jedini? Životno iskustvo mi je veliko i u obrnutoj srazmeri sa korišćenjem ovog foruma. Cilj mi je bio da, kao što su to uradili i "Mirzeta, "la dolcevita"" i "Bozidar951", a koji smo bili u julu i avgustu u Sarimsakliju, dobronamerno upozorim naše ljude koji imaju nameru tamo da letuju, kakva ih lutrija očekuje po pitanju temperature vode, tj mora. Inače, ne volim ovakav vid diskusija i prvi put to radim na Krstarici. Ali, kako i sam pre nekog putovanja pretražujem putem interneta iskustva i mišljenja drugih, reših to i da sam uradim.
Jedno pitanje, opet kažem ovo je forum ne slanje SMS poruka, zašto ne upotrebljavate naša slova š,ć,đ,č? Pa pišete na srpskom, ne na italijanskom ili engleskom jeziku?! I ja ne koristim te „smeške“, smešni su mi, pišem šta mislim.

S poštovanjem,
forumski amater Vladislav


Samo se vi drzite pravilnika
Postove koji se budu kosili sa pravilnikom kao i one koji budu prerasli u raspravu cu brisati,a njihove autore kaznjavati,sve u skladu sa Pravilnikom.
Smatram da sam bila dovoljno jasna i da sada mozemo da se vratimo temi :)

:cao:
 
Sto odgovarate na temu od 2007.godine ? j.e.l.e.n.a predlozio bih da zakljucas temu posto jako stara , a i vidim da je sada vise preslo u neku svadju , a ne u informacije za Sarimsakli. :D
 
M 12 tema nije od 2007 nego od 2010 malo bolje pogledaj ja sam je otvorio 2010 kad sam prvi put postavio pred put u tursku 2010,a sto se tice vladislava ,aj pa ziveli vladislave nemoj se nervirati ako ti neko ukazuje na pravila da se drzis teme SARIMSAKLI.
Ljudi pisite vasa iskusva ove godine iz sarimsaklija dali ste se i ove godine smzavali kao neki sto su bili na zimovanju a ne letovanju.
ja sam ove godine bio u nea vrasni i asprovalti i nikad vise grcka,grci su teski smradovi po ljubaznosti nesto slicni crnogorcima koji bi voleli da im posaljemo pare jos iz bjelog polja a mi i da se nepojavljujemo tamo.
platis apartman 550 evra za 15 dana i gazda ti neda pisljivi wi-fi na pola sata,kad bih nekako mogao negde na nekom foruma da ga napljujem slatko bih to uradio,apartman je u samom centru nea vrasne kod fontane i zove se POSEJDON,vlasnik zakarios ,smrdljo koji ti neda posteljinu posle 10 dana ako je sam netrazis i neda kesu za djubre na terasi nego te salje ako ti druga treba u supermarket.
I da zavrsimo nikad vise grcka ,turska je zakon ko je pametan samo gledajte tursku,nemora to biti sarimsakli,sve u turskoj valja ,nemoze niko da im pridje ni do malog nokta u celom regionu na kojem se letuje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top