DACIA Fan Club

Common rail direct fuel injection is a modern variant of direct fuel injection system for petrol and diesel engines.

On diesel engines, it features a high-pressure (over 1,000 bar/15,000 psi) fuel rail feeding individual solenoid valves, as opposed to low-pressure fuel pump feeding unit injectors (Pumpe Düse or pump nozzles), or high-pressure fuel line to mechanical valves controlled by cams on the camshaft. Third-generation common rail diesels now feature piezoelectric injectors for increased precision, with fuel pressures up to 1,800 bars (26,000 psi)

:):think::)
 
To sto zuji kada se auto ugasi je najobicniji ventilator hladnjakla automobila. Ostaje da radi jos neko vreme po gasenju auta kada su naposjlu visoke temeprature.
Dacia je solidan auto, da na sebi nosi znacku RENAULT (kao u Rusiji, Brazilu) ili Nissan (kao u Meksiku) tesko da bi iblo ko od vas nesto lose prokomnetarisao, odnosno ne bi bilo predrasuda.
Kako vidim, svi pricaju rekla-kazala price. Ko pogleda u motorni prostor videce 80% delova sa utisnutim RENAULT.

Pitajte taksiste sta misle o tom autu.

Pozdrav svima.
Peja

http://daciafanclub.forumer.com
 
to sto zuji je ventilator u filteru. Probaj da ga zamenis i nece biti vise zujanja

komsiji je bio zaprljan filter za vazduh. Posle sam istresao filter, koliko god sam mogao :D i vratio i prestalo je zujenje. Posle nekoliko dana opet pocelo i na kraju ga je morao zameniti.
Al kad je zamenio filter, ubrzo je zamenio mali clio iz 93-94 godine Senikom :D
 
Poslednja izmena:
Automobilski brend Dacia, koja je u sklopu Renaulta juče je ponovo prekinula proizvodnju na dve nedelje zbog stalnog opadanja potražnje na automobilskom tržištu.




Dacia je već ranije obustavila proizvodnju od 11. decembra do 12. januara, obnovila je do 26. januara da bi je od danas ponovo zaustavila do 9. februara. Planirani su novi prekidi u proizvodnji i tokom februara i marta meseca, zavisno od nivoa potražnje automobila.

Tokom prekida proizvodnje, oko 10.000 zaposlenih je na prinudnom odmoru sa 85 odsto od plate, dok će 300 zaposlenih čiji ugovor ističe krajem januara biti otpušteno.
Prodaja automobila Dacia u Rumuniji je pala u decembru za 54,7 odsto, dok se za celu 2008. godinu smanjila za 16,7 odsto.





Proizvođači automobila u Rumuniji ocenjuju da se potražnja smanjila i zbog značajnog porasta broja polovnih automobila i traže od rumunske vlade da preduzme mere kako bi se smanjio uvoz automobila te kategorije.


Prošle godine u Rumuniju je uvezeno 310.000 polovnih automobila što je 150 odsto više nego 2007. godine.
Vlada premijera Emila Boka predviđa da iz budžeta za 2009. godinu izdvoji 1,8 milijarde leja (425 miliona evra) za stimulisanje autoindustrije.

Predsednik Trajan Basesku je nedavno izjavio na sastanku sa predsednikom Ford Evropa, Džonom Flemingom da će Rumunija, u kontekstu ekomonske krize, podržavati autoindustriju, oslanjajući se i na zaključke Evropskog saveta održanog u decembru 2008.
Kriza....
 
ja sam autoelektricar i znam da Logan nije dobar auto

Pa vidite ovako. Kako vi to mozete znati? Na nasem trzistu LOGAN je prisutan 4 god.
90% ljudi i van garantnog roka odrzava vozila u ovlascenim servisima. Elektrika na tom automobilu je dobra/losa kao i na nekim slcnih i visih klasa...uvek ima nekih problema, ali nista nije masovno i tipski

Ja kao vlasnik Logana nemam nikakvih problema sa elektrikom, barem ne do sada.

Svi zainteresovani za prave informacije o novim, iskustvima ljudi sa DACIA vozilima, dobrodosli su na daciafanclub.forumer.com

Peja
 

Back
Top