Kako da uklonim zarazene fajlove iz system 32

shell32=shell32.dll is a library which contains Windows Shell API functions, which are used when opening web pages and files

user32=user32.dll is a module that contains Windows API functions related the Windows user interface (Window handling, basic UI functions, and so forth).

ntoskrnl.exe=ntoskrnl.exe is a critical process in the boot-up cycle of your computer although should never appear in WinTasks whilst under normal circumstances

Ovo su objasnjenja za pomenute fajlove..

Sad, pominjes dva AV programa.. Koliko znam to nije dobro..

Odluci se za 1 (jedan) od ta dva AV programa ili uzmi neki treci, uradi UPDATE baze i preskeniraj u SAFE MODE windowsa i daj nam report sta si uradio da ti mozemo dalje pomoci..

Pored AV programa preskeniraj i neki adware programom, SpyBot S&D..

Pozdrav.
 
Ne razumem se bas u to,ali evo sta pokazuje:
untitled-1.jpg


Kad selektujem da mi pokaze detalje samo kaze:'Fajl je zarazen" . To je sve.
 
To je i mene zacudilo, ali vidis ona 3 fajla gore tu pise Changed,a kad se test zavrsi i ja kliknem na detalje on mi samo kaze da je zarazen, ali ne moze da prepozna virus.
A kad god se zavrsi skeniranje on ove fajlove ne smatra pretnjom. A po definiciji u tom polju se pojavljuju samo fajlovi koji su zarazeni ili su pretnje.
A mozda i nije nista, posto mi sistem normalno radi.
Hvala ti.pozz
 
Popravi odabrane probleme.. Naravno, koja svrha skeniranja ako ne zavrsis posao...
Postoji mogucnost da se neki uljezi ne mognu ukloniti u stanju koje vidis te ce te SpyBot obavijestiti da bi trebalo da restartujes racunar da uradi ponovnu provjeru..
Ako budes imao takvo obavjestenje onda idi u Safe Mode windowsa i preskeniraj i ocisti sto je preostalo..

Pozzzz
 
Uradila sam kako ste rekli. Pobrisala sam one fajlove i sada kaze da nema problema. Medjutim AVG 7.5 i dalje pokazuje ona tri fajla pri celokupnom skeniranju kompa. Kad odem u sys32 nadjem te fajlove i pojedinacno ih skeniram kaze da nema pretnje,medjutim kad radi ceo sken uvek ih prikaze i sto je najzanimljivije ne racuna ih u pretnje,a pod opisom virusa pise change (gore je slika).
NOD32 i dalje nista ne nalazi,mada mi on stalno pokazuje da nije updejtovan iako ga redovno updejtujem.
Sta da radim sa ona 3 fajla u sys32?
Hvala vam na pomoci ;-)
 
@JekaiGeorge

Lijepo ti bojanp napisa.. Da to nije problem.. Pored toga ponovo fokusiras 2 AV programa.. Moras da znas da 2 AV programa ne mogu zajedno i da se ne trpe.. Cak sta vise, skoro se redovno desava da jedan drugog prijavljuju kao virus..

Moras da se odlucis za jedan od postojeca 2 anitiviruna programa, inace u skorijoj buducnosti mozes da imas problem sa njima, pa tek onda sa virusima..


Sto se tice UPDATE NOD32 tesko je reci... Jer imas situaciju koji si opisala, pa sve je moguce..

Zato, odluci se za jedan od postojeca 2..
 
Skenirala sam i sa adaware-om i izbrisala jedan falj koji je bio sumnjiv.

Definitivno cu da izbrisem jedan od dva Av. Koji preporucujete da ostavim AVG 7.5 ili NOD32(iako ima problem sa update-om)?

Da li postoji verovatnoca da ako postoji virus predje u mob. telefon kada prebacujem npr. slike, pesme sta god?

@GZ Hvala tebi,a i ostalima na trudu i vremenu..
pozz4all
 
Iskreno, i jedan i drugi su dobri AV programi.. Moj izbor je NOD32, ali nije free program.. AVG je free i ako mozes da se snadjes sa svim sto te ceka na netu, radije koristi AVG..

NOD32 da bi radio kako treba ipak je najbolje da je kupljen..

Jos jedna po meni veoma vazna stavka je koji web preglednik koristis..

Ukoliko je to IE, onda je malo grdno sa svim tim.. Ukoliko koristis nesto drugo, za koji god AV program se odlucis neces pogrijesiti..

Sto se tice mob. telefona, nisam siguran da virusi koji su pravljeni za PC mogu da zaraze i mob telefone.. Koliko sam upucen ne mogu...

Pozdrav i mnogo srece..
 

Back
Top