Grcka

Zelena karta u principu ne postoji,vec dozvola za rad i dozvola za boravak.Ovu drugu mozes dobiti na vise nacina,brakom,da te neko usvoji,da nesto kupis(nekretnine) i sl "cake.Radna dozvola (boravisna se podrazumeva uz nju) se dobija uz uslove koje sam scanirao i postavio na temi"kako izgleda gar.pismo".Inace ako ti nije neophodna,"ne trazi djavola",jer pored dosta novca treba ti i zivaca.Iduce godine biram izmedju gr. pasosa ili dozivotnog boravka,a da mi ponude da ponovo radim papirologiju-pokupio bih se i otisao.Administracija je uzas,a brojnija je od administracije nemacke 2.5 puta.Onda ti je jasno.Ako insistiras,onda prvi i najtezi uslov je da dokazes nekim papirom,da si boravio u grckoj pre kraja 2004 god.Taj uslov je iz razloga,sto od tada ima mnogo stranaca(albanaca) koji jos uvek rade na crno.Ne isplati se ljudima koji nemaju porodice,da placaju porez i ostale zajebancije.puno srece...i zivaca.
 
Fala ti zemljace, ja inace vec dve godine idem na Rodos da radim po tri meseca sezonski, znas kao student. Mislio sam da preko grcki papiri kad se sezona zavrsi radim ostatak godine u Nemackoj. Ima li neka takva varijanta?
 
Zahvaljujuci grckim papirima,putujem po evropi bez vize.Medjutim,nisam siguran da bih mogao i da radim.Ali opet procedura,vreme(ko zna koliko),novac i ostalo sto ti treba da bi ti zalepili "nalepnicu" u pasos- ne isplati se.Pretpostavljam da si sam,pa ti savetujem da uzmes sistem albanaca i bugara (mnogo je brzi i efikasniji):"zaljubi se u engleskinju i idi sa njom".Znam i dosta ljudi koji su se naplacali,nacekali i nisu dobili dozvole ili su odustali.Po meni,dobro ti je i tako,samo nemoj napraviti zestoku glupost i kloni se incidenata.Treba da se nesto RADIKALNO-EKSTREMNO desi da bi te grci proterali.A za vizu,ebiga,snalazi se,preko agencija ima stalno "fora i fazona".pozdrav...
 
ok prijatelju,mada kao sto vidis nemam puno vremena za forum.tu i tamo kada stignem,ukljucim se.ali ako ti zatreba neka pomoc,tu sam.koliko mogu......"drvo se na drvo oslanja a covek na coveka"..pozdrav
 
Pozdrav ljudi!

Eh ovako.. Imam jednog prijatelja Albanca koji zivi u Grckoj skoro 11 godina, no jos uvijek nije dobio papire. Navodno, nema pravo da boravi ni u jednoj zemlji, osim u svojoj, (naravno za vrijeme godisnjeg odmora), jer ukoliko otputuje u neku drugu zemlju (evo konkretno, Bosnu), nece se vise moci vratiti u Grcku, niti dobiti papire za ostanak.
Sve je to u redu, ali.. meni je, iskreno, malo sumnjiva sva ta procedura o kojoj mi prica.. pa bih zeljela da mi se javi neko ko zna malo vise o tome!
Hvala!! :)
 
Συγχαρητήρια που έχεις φίλο αλβανό! Οι επιλογές των φίλων σου είναι πολύ καλές! Συνέχισε έτσι! :)
 
Pozdrav ljudi!

Eh ovako.. Imam jednog prijatelja Albanca koji zivi u Grckoj skoro 11 godina, no jos uvijek nije dobio papire. Navodno, nema pravo da boravi ni u jednoj zemlji, osim u svojoj, (naravno za vrijeme godisnjeg odmora), jer ukoliko otputuje u neku drugu zemlju (evo konkretno, Bosnu), nece se vise moci vratiti u Grcku, niti dobiti papire za ostanak.
Sve je to u redu, ali.. meni je, iskreno, malo sumnjiva sva ta procedura o kojoj mi prica.. pa bih zeljela da mi se javi neko ko zna malo vise o tome!
Hvala!! :)

Tvoj prijatelj je u pravu.Ja takodje ne mogu da sedim u Srbiji stalno ali samo 30dana i onda moram nazad za Grcku.Ako predjem i samo 1dan gubim sva prava u Grckoj.Takav je njihov kako oni kazu zakon
 
I ja isto ne mogu da sedim stalno u Srbiji nego samo 30 dana inace ako predjem samo i 1dan gubim sva prava koja imam do sad u Grckoj.Takav je njihov zakon kako oni kazu.
 

Back
Top