Ivan Bosiljčić ili Vuk Kostić

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

just_somebody

Zainteresovan član
Poruka
130
Dva mlada i jako perspektivna glumca, i vechita polemika Ivan ili Vuk? Moje subjektivno mishljenje je Vuk i to bash! Po menei DALEKO bolji glumac, pogledajte samo Veliku dramu i shvaticete da Ivan NIKAD nebi mogao da odigra tako neshto... Mozda ce ovo biti malo preterano ali nisam bash neshto odushevljena ivanovim Glumachkim telentima... Chini mi se da je previshe izveshtachen! A shto se tiche fizichkog izgleda opet moj glas vuku, mada ne znam koliko o tim ukusima vredi raspravljati....
 
Fizicki izgled je ne bitan,vec pojava i ono sto glumac svojim sarmo i energijom donosi na scenu!Bosiljcic ce dobar za TV novele kao Bojana Ordinacev i slicni,ali za pozoriste nema dara ni snage,pozoriste trazi snagu,zanat,sarm,brzinu i mora se scena dozivljavati kao vlastita kuca!Vuk Kostic je dokazano dobar glumac te ova dvojica u isti kos ne mogu biti nikada,cak ni na forumu!O drugim glumcima necu sada pricati jer ovde vecina ide i Teatar T cije predstave,sem Cikaga kada igra Sloboda Micalovic,ne vrede pet para!
 
Nisha:
Fizicki izgled je ne bitan,vec pojava i ono sto glumac svojim sarmo i energijom donosi na scenu!Bosiljcic ce dobar za TV novele kao Bojana Ordinacev i slicni,ali za pozoriste nema dara ni snage,pozoriste trazi snagu,zanat,sarm,brzinu i mora se scena dozivljavati kao vlastita kuca!Vuk Kostic je dokazano dobar glumac te ova dvojica u isti kos ne mogu biti nikada,cak ni na forumu!O drugim glumcima necu sada pricati jer ovde vecina ide i Teatar T cije predstave,sem Cikaga kada igra Sloboda Micalovic,ne vrede pet para!
Pa sad zavisi ko shta voli, idem u skoro sva pozorishta i mislim da sad malo generalizujesh, na Terazijama su lake, pomalo plitke predstave, zabavnog karaktera, mjuzikli, i ne mozesh ga kao takvo porediti recimo sa Narodnim pozorishtem... ja lichno vishe volim teshke drame, ali smatram da pozorishte na terazijama ima fine muzichke predstave koje u svom zanru ipak prilichno vrede...
 
just_somebody:
Pa sad zavisi ko shta voli, idem u skoro sva pozorishta i mislim da sad malo generalizujesh, na Terazijama su lake, pomalo plitke predstave, zabavnog karaktera, mjuzikli, i ne mozesh ga kao takvo porediti recimo sa Narodnim pozorishtem... ja lichno vishe volim teshke drame, ali smatram da pozorishte na terazijama ima fine muzichke predstave koje u svom zanru ipak prilichno vrede...
Mislim da i mjuzikli bez drame u sebi i necega sto te ponese dok gledas nisu pozoriste,vec neki igrokaz sa koreo elementima.Mozda ne treba uporedjivati tako razlicite zanrove,ali mora brate da bude zanimljivo!
 
ivanbosiljcic3gk5.jpg


Мој избор је Иван Босиљчић! Кад видим овог лепог младог глумца, хоћу да паднем у несвест! И нисам једина. Жене га обожавају, док му неки мушкарци (углавном ружни) завиде. Има харизму, кад се појави на сцени све живне...Одлично пева и игра. За представе у којима он игра тражи се карта више, уносе се помоћне столице, долази велики број јавних личности да га гледа, чак су се појавили и тапкароши, што је за наше позоришне услове равно чуду!
 
Strela:
ivanbosiljcic3gk5.jpg


Мој избор је Иван Босиљчић! Кад видим овог лепог младог глумца, хоћу да паднем у несвест! И нисам једина. Жене га обожавају, док му неки мушкарци (углавном ружни) завиде. Има харизму, кад се појави на сцени све живне...Одлично пева и игра. За представе у којима он игра тражи се карта више, уносе се помоћне столице, долази велики број јавних личности да га гледа, чак су се појавили и тапкароши, што је за наше позоришне услове равно чуду!
U pravu si. Glas dajem Ivanu. Nemam nista protiv Vuka, sta vise, mislim da je sjajan, ali Ivan je samo jedan! ;) Skoro sam ga gledam u predstavi, i imala sam srece da sedim u prvim redovima. Osecaj je neopisiv! Samo sam u njega gledala, jer stvarno ume da opcini. :smile: I nije tacno da ne ume dobro da glumi, to su samo klevete :-x Stvarno je doprineo popularnosti naseg pozorista, a i glumista uopste.
 
Hehe, nasmejashe me neki komentari ovde moram priznati... po kojoj to statistici iliti podatcima je Ivan Bosiljchic zasluzan za bilo kakvo povecanje gledanosti pozorishta? Shteta shto se za preveliku glupost ne ide u zatvor... Da mozda su vishe pochele da dolaze napaljene tinejdzerke koje posle prestave nemaju pojma shta su gledale jer su sve vreme zljubljeno gledale u Ivana...Slazem se da ga vecina zena obozava zbog fizichkog izgleda, ali daleko od toga da je to zbog glume... Ima on sve u pravu ste osim talenta za glumu! I lepushtakst je i zgodan i stvarno pleni nechim, kulturan je fin, ali dzaba mu sve to... On da iole vredi dobio bi ulogu u nekoj OZBILJNIJOJ i TEZOJ predstavi! A ovako sa svim ovim shto sam navela ali bez onog glavnog proveshce ceo svoj radni vek u mjuziklima, nije to tako strashno ali u poredjenju sa Vukom Kosticem, pa ajde da kazem smeshno...
 
@just_somebody
Ти збиља немаш појма, јер само дилетант дели представе на озбиљне и неозбиљне, лаке и тешке. Да ли су"озбиљне" представе само оне у којима глумци на сцени, како би Шекспир рекао "цепају страст", а публика у сали зева од досаде, док муве отпадају са плафона? Да ли су "тешке" само оне представе чији декор не може да се превезе без два камиона шестотонца?
Да си истински зналац позоришта, било би ти јасно да је мјузикл један од најсложенијих и најзахтевнијих позоришних жанрова, који од глумца захтева буквално све: изглед, глуму, глас и плес. Уосталом, холивудска и бродвејска продукција то најбоље зна. Баш као што ти не знаш да постоје само две врсте представа: добре и лоше. Али не плаши се: за глупост се заиста не иде у затвор. За толику поготову!
 
Strela:
@just_somebody
Ти збиља немаш појма, јер само дилетант дели представе на озбиљне и неозбиљне, лаке и тешке. Да ли су"озбиљне" представе само оне у којима глумци на сцени, како би Шекспир рекао "цепају страст", а публика у сали зева од досаде, док муве отпадају са плафона? Да ли су "тешке" само оне представе чији декор не може да се превезе без два камиона шестотонца?
Да си истински зналац позоришта, било би ти јасно да је мјузикл један од најсложенијих и најзахтевнијих позоришних жанрова, који од глумца захтева буквално све: изглед, глуму, глас и плес. Уосталом, холивудска и бродвејска продукција то најбоље зна. Баш као што ти не знаш да постоје само две врсте представа: добре и лоше. Али не плаши се: за глупост се заиста не иде у затвор. За толику поготову!
Bravo!
 
To ste apsolutno u pravu. Rad na mjuziklu je jako tezak rad, i ne moze se reci da takve predstave manje vrede od nekih drama, ili slicno. Ja licno sam svoj glas dala Vuku Kosticu, jer mi je on drazi, ali to ne znaci da mislim da je Ivan los glumac, ili nesto slicno. Mislim da su obojica sjajni glumci, i da ih ceka svetla buducnost. Obojica briljiraju svaki put na sceni.... I mislim da je jako glupo deliti predstave na lake i teske, ili praviti bilo kakve podele. Predstava moze biti dobra i zanimljiva, ili dosadna i losa. Nikakva druga podela ne postoji.....
 
Strela:
@just_somebody
Ти збиља немаш појма, јер само дилетант дели представе на озбиљне и неозбиљне, лаке и тешке. Да ли су"озбиљне" представе само оне у којима глумци на сцени, како би Шекспир рекао "цепају страст", а публика у сали зева од досаде, док муве отпадају са плафона? Да ли су "тешке" само оне представе чији декор не може да се превезе без два камиона шестотонца?
Да си истински зналац позоришта, било би ти јасно да је мјузикл један од најсложенијих и најзахтевнијих позоришних жанрова, који од глумца захтева буквално све: изглед, глуму, глас и плес. Уосталом, холивудска и бродвејска продукција то најбоље зна. Баш као што ти не знаш да постоје само две врсте представа: добре и лоше. Али не плаши се: за глупост се заиста не иде у затвор. За толику поготову!
Eto valjda je doshlo vreme da te neko nauchi da postoje ljudi koji razumeju ozbiljne predstave, koji u "dubokim" predstavama vide nekakvu smisao koji na svu srecu ne zevaju uz takve predstave... Nema podrebe da se hvalish time shto nisi jedna od njih, jer to sreco nije za pohvalu... Ja ne osporavam mjuzikle, pa veliki sam ljubitelj istih, samo smatram da niti su najzahtevniji niti su najslozeniji... I mislim da sam pogreshno shvacena, ja protiv Ivana nemam nishta, a nadam se da cu vas kroz desetak godina naci na ovom forumu, tada cete videti ko ce od njih dvojice harati pozorishnim i filmskim scenama a koga ce se publika jedva seceti.... Jer Ivan chim prestane da bude mlad i lep nece imati shta da pruzi, a Vuk i te kako hoce!
 
Vasa polemika gubi smisao, zato sto je I STRELA, ali i JUST SOMEBODY u pravu. ozbiljne predstave jesu dobre, i teske za rad, ali i mjuzikli su takodje. imala sam prilike da prisustvujem na probama mjuzikla, kao i na probama drama, i tezak rad je ulozen i u jedno i u drugo, i ne treba podcenjivati ne jedno ni drugo....
 
... SLAZEM SE SA TIM DA JE VUK BOLJI,DA KAZEM-POTPUNIJI GLUMAC....ALI GLUMA JE KAO I SVAKI DRUGI VID UMETNOSTI -ZANAT KOJI SE UCI.VUK JE OTKAD ZNA ZA SEBE BIO NA SCENI JER MU JE I OTAC BIO SVOJEVREMENO POZNAT GLUMAC,TAKO DA JE BAR DECENIJU U PREDNOSTI STO SE TICE I PUBLIKE,POJAVE NA SCENI.-STO SVAKAO MNOGO ZNACI..NIKAKO MU NE SPORIM TALENAT ,NAPROTIV I U OVOM SLUCAJU GLASAM ZA NJEGA,ALI MISLIM DA BI TREBALO I BOSILJCICU DATI SANSU...AKO ZANEMARIMO SAD FIZICKI IZGLED IMA DOSTA DOBRIH MLADJIH GLUMACA I PRIZNAJEM DA SU GLUMCI KOJI SE BAR TRENUTNO FORSIRAJU MNOGO BOLJI OD GLUMICA...ZAISTA NE ZNAM KOJU BIH MLADJU GLUMICU ISTAKLA...
 
marlen_kini:
To ste apsolutno u pravu. Rad na mjuziklu je jako tezak rad, i ne moze se reci da takve predstave manje vrede od nekih drama, ili slicno. Ja licno sam svoj glas dala Vuku Kosticu, jer mi je on drazi, ali to ne znaci da mislim da je Ivan los glumac, ili nesto slicno. Mislim da su obojica sjajni glumci, i da ih ceka svetla buducnost. Obojica briljiraju svaki put na sceni.... I mislim da je jako glupo deliti predstave na lake i teske, ili praviti bilo kakve podele. Predstava moze biti dobra i zanimljiva, ili dosadna i losa. Nikakva druga podela ne postoji.....

Па управо сам и ја то рекла, постоје само добре и лоше представе, без обзира на жанр. :wink:
 
Za neobavestene, Ivan Bosiljcic glumi u predstavama: "Mileva Ajnstajn" u Narodnom pozoristu, "Jasmin na stranputici" u pozoristu Slavija, "Brzina tame" u Zvezdara teatru i u najgledanijim, vama vec poznatim predstavama u Pozoristu na Terazijama. Koliko ja znam, trenutno snima film koji rezira Darko Bajic.Verujem da ste ga gledali i u "Mjesovitom braku" ovih dana.Malo li je? Mislim da izmedju imena Vuk i Ivan ne bi trebalo da stoji "ili".Bilo bi mi zadovoljstvo da ih vidim zajedno na sceni ili filmu!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top