Moja beba
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Moja beba

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Moja beba

Moja beba se budi svako jutro u 6 h i cinimi se poludim jer tokom noci ustajem,hranim je a uz to ona se stalno vrti dok spava pa sam skoncentrisana na nju i kad je vidim u sest budna i hoce da se igra ludim. Ima 5 meseci i bojim se da ne stekne tu naviku budjenja u sest. Da li ce to promeniti vremenom ili ce se navici na to? Inace leze uvece u 20h.Da li da spava u 21h da bi duze spavala?Mada par puta sam probala i isto se budila u sest. Bar kad bi se budila u 7,8.To bi bilo super. Kakva su vasa iskustva? I jos nesto sta mislite o primeni leka Spalmotila za bebu njenog uzrasta u slucaju bronhitisa? Imala je sekret u plucima, kaze doktorka vrlo diskretno ali je morala da upotrebljava Spalmotil da ne bi otislo predaleko. Da li znate nesto na prirodnoj bazi a da utice na izbacivanje sekreta jer mislim da posle njenog ozdravljenja opet primecujem kasalj i sekret pa se bojim da je ne ponovi?Inace u pitanju je bila virusna infekcija. UNAPRED HVALA!!!

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Moja beba

Sto se tice Spalmotila on nije bas bezazlen, tako su mi bar rekli, ali nam ga nasa dr prepisuje samo kad je neophodno i on se koristi dva maksimalno tri dana. Za izbacivanje sekreta za tako malu bebu ne znam sta bi mogla da koristis. U principu bitano je da se unosi sto vise tecnosti, pa poji bebu koliko hoce da pije. Bolje idi na forum zdravlje mozda te tamo bolje posavetuju.
    Kad je spavanje u pitanju ja imam dva ranoranioca. Sad su vec malo veci ali oduvek su se budili rano izmedju pola sedam i pola osam. Kad spavaju do osam mi se odusevimo. U krevet idu u devet sati. Pokusavali smo da ih kasnije stavljamo na spavanje da bi se kasnije probudili. To je palilo samo ponekad pa vise to nismo ni radili. Ovako mi je ipak bolje zna se red kad idu na spavanje pa makar se rano budili. Tako smo se navikli. Ono vreme uvece kad lepo legnu mi mnogo znaci da zavrsim stvari koje ne mogu preko dana ili da odmorim.

Zainteresovan član sheva7 (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Sto se tice budjenja u 6 -
    moj sin ima nesto vise od 6 meseci budi se obicno od 6-7h, kako kad. Navikla sam se na to tako da i ja rano legnem i nije mi nikakav problem da se ustanem u 6 ili 7. Ako mi se bas spava jer sam kasno legla onda mi suprug pomogne i on se druzi sa sinom dok ja odspavam jos sat dva.

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Sta ces kad je ranoranilac

Primećen član
    Učlanjen
    09.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

sanika, mama bebe od 5 meseci prosto ne moze biti dovoljno naspavana!
    Nas mali se budi svala 3 sata nocu jer ima zdravstvene probleme - i tako vec 3 godine se i dete i roditelji muce.
    Tako da mislim da je tvoja beba dobrica, ali je normalno da ima svoje navike.

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Smile Re: Moja beba

Citat Original postavio sanika
    Moja beba se budi svako jutro u 6 h i cinimi se poludim jer tokom noci ustajem,hranim je a uz to ona se stalno vrti dok spava pa sam skoncentrisana na nju i kad je vidim u sest budna i hoce da se igra ludim. Ima 5 meseci i bojim se da ne stekne tu naviku budjenja u sest. Da li ce to promeniti vremenom ili ce se navici na to? Inace leze uvece u 20h.Da li da spava u 21h da bi duze spavala?Mada par puta sam probala i isto se budila u sest. Bar kad bi se budila u 7,8.To bi bilo super. Kakva su vasa iskustva? I jos nesto sta mislite o primeni leka Spalmotila za bebu njenog uzrasta u slucaju bronhitisa? Imala je sekret u plucima, kaze doktorka vrlo diskretno ali je morala da upotrebljava Spalmotil da ne bi otislo predaleko. Da li znate nesto na prirodnoj bazi a da utice na izbacivanje sekreta jer mislim da posle njenog ozdravljenja opet primecujem kasalj i sekret pa se bojim da je ne ponovi?Inace u pitanju je bila virusna infekcija. UNAPRED HVALA!!!
    [FONT=Comic Sans MS]Samo izdrzi jos par meseci.
    U uzrastu od godinu dana deca spavaju mnogo bolje tokom noci, nazalost mnoga i dalje rano ustaju. Dotle treba preziveti. Samo da te upozorim na jos jedan momenat a to je da u uzrastu od oko 9 meseci deca koja su oko 7, 8 meseca pocela mirno da spavaju tokom noci, vrlo cesto ponovo pocinju da imaju problem- pocinju intezivno da sanjaju pa se uz vrisak bude i uz malo lepih umirujucih reci brzo uspavaju. Cak mi se cini da tada i nisu sasvim budni nego kao da u snu placu ili vriste.
    Suma sumarum, sve se to vremenom sredi, a to ulazi u opis posla mame.
    Protivnik sam sirupa, pa bi ti preporucila biljne sirupe vcini mi se da se zovu Zirafon Zak (jedna prelepa Zirafa na kutiji) i Patkica Belkica ili Zutkica vise se ne secam, jer mi deca imaju 10 i 8 godina. U svakom slucaju to su biljni sirupi na bazi bokvice, zalfije i sl i odlicni su.
    I samo istraj, grli svoju bebu uzivaj makar to na momente i ne izgleda kao uzivanje jer strasno brzo prodje.
    [/FONT]

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

A kako prekinuti nocno hranjenje i dokle ste vi hranile decu nocu?

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Jesi probala da je nahranis ujutru kad se probudi i da je ponovo uspavas? Moja se isto uvek budila u sest u tom uzrastu, podojila bih je i za pola sata-sat je opet bila u dubokom snu do 10-11 sati. Posto ja lako zaspim bila sam super naspavana mama, svi su mi zavideli.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Moj beba se budi svakog dana oko 12.30h, a uspava se nocu oko 2 am
    Negde oko 22h uvece pocinje da djuska i tako onda do 2 am... posle spava ko top
    I kick butt for fun!

Zainteresovan član maksily (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

moja je jos u stomaku, al kako dodje 3h ujutru ona krene intenzivno da tuce tako da sam spremna na nocna ne spavanja...trenira me dete dok je vreme..haha...
    sto se tice sirupa, imas biljnu apoteku u tadeusa kocuskog u Bg pa bi bilo korisno da tamo potrazis savet, to je sve ipak bez hemije a pomaze, znam da su neke moje drugarice tamo kupovale cajice za decu i ne znam sta jos

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A kako prekinuti nocno hranjenje i dokle ste vi hranile decu nocu?
    Nocno hranjenje se prekida posle mesec dana !!!
    Izgleda da si zakasnila.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio maksily
    moja je jos u stomaku, al kako dodje 3h ujutru ona krene intenzivno da tuce tako da sam spremna na nocna ne spavanja...trenira me dete dok je vreme..haha...
    sto se tice sirupa, imas biljnu apoteku u tadeusa kocuskog u Bg pa bi bilo korisno da tamo potrazis savet, to je sve ipak bez hemije a pomaze, znam da su neke moje drugarice tamo kupovale cajice za decu i ne znam sta jos
    Meni uopste ne smeta njegovo djuskanje, nije grubijan a ja se ne dam... spavam kada se meni spava, a njemu i vise odgovara kada ja lezim, ima vise prostora
    I kick butt for fun!

Primećen član Debela Berta (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Doors of Perception
    Nocno hranjenje se prekida posle mesec dana !!!
    Izgleda da si zakasnila.
    Zavisi sta podrazumevas pod nocno hranjenje.
    Mislim 6 ujutru je noc
    I ja imam foru kao Gudodajka. On se probudi oko 6.7 rucka, malo se poigramo pa opet u krevet na sat, dva.
    Moj savet ti je da bebu stavljas kasnije u krevet. Budice se nekoliko dana u isto vreme, ali ce joj zafaliti jos sna pa ce poceti kasnije da ustaje.
    Ako nista drugo jos malo ce se pomeriti sat pa ce ti beba ustajati u 7

Obećava
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Reputaciona moć
    46

da se nadovezem ovde... da li neko zna strucnog dermatologa u Nisu?

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

e na ovu temu zaista nemam nishta retji...
    Voistinu.

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne znam da li mogu ovde da postavim jedno pitanje_
    Posto vidim da je rec o bebama tako da mislim da to mogu ove pitati..
    Imam bebu (sina) ima 4,5 meseci i tek prije dva dana sam saznala st nije jos sigurno da je moja beba primila 2 BSŽ vakcine...Jer joj je na ramenu gde je vakcina primljena bile 2 iste ranice od vakcine...
    One su o sto vrijeme sazrele nabubrile i prosle...E sada mene zanima da li to moze biti sta stetno za bebu?Sto se tice bebice ona je super vesela i nisam nista primetila a njoj...
    Hvala svima koji mi mogu pomoci u odgovoru...

Zainteresovan član samomama (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2007.
    Reputaciona moć
    44

Ima tek 5 mjeseci,nije to nista,da te utjesim,moja gospoda su se budila sve do 3g, prvo zbog dojenja,par puta nocu,pa kad su prestali dojiti pili su sok,tako da kad mi neko spomene bebu,kazem da bi ih odgojila jos 10, ali nespavanje vise ne bi mogla izdrzati,to je jedino sto mi je zaista bilo nepodnosljivo. Ali,sto se mora nije tesko. I sto ti kazes,em se budi nocu,em jos ujutro ustane rano. Proci ce,ne brini.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Noćno hranjenje treba da prestane već oko 2. meseca.
    Moj sin je prestao da jede noću sa puna 2 meseca.I spavao je celu noć.

Ali!!! Sa 6 meseci počinje ponovo da se budi, nekoliko puta noću. Ja izdržavam nekako do njegovih 15 meseci. Tad počinjem da radim i prvih mesec dana hodam kao zombi- jer noću ne spavam - ustajem u 6,imam previše obaveza, itd. Tu pravim životnu grešku i dam mu flašicu sa sokom noću- jer tad bar brzo ponovo zaspi. I tako skoro do njegove treće godine.

Sad smo najzad ukinuli flašicu i ne budi se više noću. Ispala sam mnogo glupa što to nisam uradila ranije. Probdela sam jednu noć, i još tri večeri je kukao i odlagao spavanje do 23h. Ali šta je to naspram onog silnog buđenja noću?!

Dakle, sa skoro 3 pune godine:zaspi uveče u 22, a ujutru se budi 6.00-6.30. Vikendom koristim trik- koji takođe nije u redu- ali šta ću, iscrpljena sam- pređemo u dnevno sobu sa sve ćebetom, pustim mu crtani a ja još malo dremnem pored njega.

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja se sluzim fantasticnom knjigom "Sta da ocekujete u prvoj godini" edicije kreativnog centra, za sve nedoumice oko bebe i stvarno je uvek bila od pomoci. Pored svih saveta ima i savete o tome kako preziveti rano ustajanje bebe. Od svih saveta koje daju i koje cu ti ukratko izneti neki roditelji moraju da se nauce da zive sa time - beba je jednostavno razvila svoje navike. Dakle evo ih saveti;
    -Ne dajte da prodre rana jutrarnja svetlost. ,
    -Sprecite da se buku,
    -Drzite bebu duze budnom uvece i tokom dana- stavljati je da spava svakog dana po deset minuta kasnije sve dok ne odlozite odlazak u krevet sat ili vise.
    -Ne zuriti na bebin poziv i po stepeno produzavati vreme dok se ne dodje do nje, osim ako ne vristiii,
    -postepeno odlagati dorucak( ako doruckuje u 6),
    - Koristiti igracke- ja koristim pevajuce vrteske koja se postavlja na krevetac. ima puno melodija i jos ako imas opciju za snimanje svog glasa ili jos necega smiruje bebu-pustis i ne mislis.
    Poslednji put ažurirao/la yukristi81 : 21.03.2007. u 11:36

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

Citat Original postavio miroslav@
    Ne znam da li mogu ovde da postavim jedno pitanje_
    Posto vidim da je rec o bebama tako da mislim da to mogu ove pitati..
    Imam bebu (sina) ima 4,5 meseci i tek prije dva dana sam saznala st nije jos sigurno da je moja beba primila 2 BSŽ vakcine...Jer joj je na ramenu gde je vakcina primljena bile 2 iste ranice od vakcine...
    One su o sto vrijeme sazrele nabubrile i prosle...E sada mene zanima da li to moze biti sta stetno za bebu?Sto se tice bebice ona je super vesela i nisam nista primetila a njoj...
    Hvala svima koji mi mogu pomoci u odgovoru...
    Ne mož' biti da je beba primila 2 vakcine, ne brini.

@yukristi81 Sorry,dvoje sam ih očuvala i nijedno se nije uklapalo ni u jednu knjigu...No, dobro, copy/paste ipak dobro funkcioniše!

Primećen član nactu (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio yukristi81
    -Sprecite da se buku,

A sta bi ovo moglo da znaci,prevedi mi molim te!?

pajamaca
    Guest

pa da vežeš dete bre....
    (valjda)

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marina.c
    Ne mož' biti da je beba primila 2 vakcine, ne brini.

@yukristi81 Sorry,dvoje sam ih očuvala i nijedno se nije uklapalo ni u jednu knjigu...No, dobro, copy/paste ipak dobro funkcioniše!
    ali ima iste dve ranice koje su istu reakciju sazrevanja imale...
    Znaci jedna do druge...
    Pre par dana kad sam isla da snimim sinu kukice ona doktorica je to zagledala i kaze da je to to, primila beba 2 vakcine BSŽ i ona kaze da to nece skoditi bebi i da se to desava...

Zainteresovan član sheva7 (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Da to se desava, Miroslava nista ne brini. Meni su trazili potvrdu da je beba dobila tu vakcinu u bolnici tako da sam odnela *na otpusnoj listi je pisalo. Inace, vidi se na kilometar da je primio tu vakcinu ali ona "neveruje"! Posle cujem da se desavalo da daju dva puta istu! Boze ti sacuvaj...

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nactu
    A sta bi ovo moglo da znaci,prevedi mi molim te!?
    lapsus calami

Slične teme

1. Moja krivica - moja "opsesija"
    Autor SlatkaSestra u forumu Muškarci
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 30.10.2008., 10:29
  2. Beba
    Autor Torrente BG u forumu Politika
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 19.06.2007., 16:37
  3. beba
    Autor ajabeka u forumu Zdravlje