dali verujete?uskrsnje jaje...

Boner Lea

Početnik
Poruka
35
:confused: proslu noc sam sanjala BELU SRNU,celi dan razmisljala o tome sta to znaci .... i danas,ustvari veceras u mojoj blizini pukne uskrsnje jaje od proslog uskrska koje cuvam u ormaru (po nasim verovanjima) tako je jako puklo da sam se upasila,ekspodiralo je..? svi su se prestravili gosti sto su bili u sobi jer danas sam slavila sinu rodjendan...dali neko zna sta to znaci?Dali uopste nesto znaci ili ja to sebi navodim neke crne misli,mozda donosi srecu...??! hvala na odgovoru
 
Boner Lea:
:confused: proslu noc sam sanjala BELU SRNU,celi dan razmisljala o tome sta to znaci .... i danas,ustvari veceras u mojoj blizini pukne uskrsnje jaje od proslog uskrska koje cuvam u ormaru (po nasim verovanjima) tako je jako puklo da sam se upasila,ekspodiralo je..? svi su se prestravili gosti sto su bili u sobi jer danas sam slavila sinu rodjendan...dali neko zna sta to znaci?Dali uopste nesto znaci ili ja to sebi navodim neke crne misli,mozda donosi srecu...??! hvala na odgovoru
Zato sto slavis rodjendan u toku posta i to uskrsnjeg. Ne razmisljaj mnogo o snovima, sreci i nesreci i predskazanjima. Kad je jaje uskrsnje puklo... ( sad ce " razboriti " poceti o gasovima, temperaturi, stajanju visemesecnom itd )
 
Ja sam imala staru prababu koja je me je odgajila, ona je stalno znala sta je "dobro" a sta "ne valja" da se desi pa me je dugo posle njene smrti drzalo to sujeverje, na primer znala je da li valja kad grmi na neki praznik, da li valja kad se nesto razbije, na primer ne valja stavljati knjige na krevet, i svaki dan je govorila takve stvari a znala je i sta je dobro a sta ne valja kad se sanja.
 
Hvala van na odogorima,nadam se da ne znaci nista lose... Nocas sam sanjala sahranu... neznam sta to znaci? ali samo zelim reci da ima neke stvari.postoji nesto u vezi tih snova na pr. meni kada sanjam samu sebe u beloj vencanici desi mi se uvek nesto uzasno sanjala sam to 2puta u zivotu i desilo mi se 2 strasne stvari... ali covek ne treba negativno da razmislja mozda negativnim mislima sami dozivamo zlo.
 
Pa nije tako lako tumaciti snove, ne postoje univerzalni simboli. Bitno je to da su to tvoji snovi...
Ima ljudi koji imaju prilicno skrivene poruke u snovima... a opet imas neke (kao ja na primer) ciji snovi govore potpuno otvoreno, bez ikakvih skrivenih poruka, sve je jasno i glasno u njima.

Ipak je malo verovatno da je tvoj san povezan sa pucanjem jajeta.Osim ako ti nisi ucinila nesto da to izazoves. Ako je to kojim slucajem neki bozji znak, onda opet nisam kompetentna :) mozda treba da pitas nekog svestenika ako verujes na tu stranu.
 
Zilot cacanski:
Ja bi panicio,,,,
Pa normalno da bi panicio.
Evo Zilote, ti si mudar covek, pa reci:
Da l' je ljudski i hriscanski slaviti decji rodjendan za vreme posta? Deca treba da su svesna da su se rodila u pogresno vreme i da im doveka nema ni torte, ni cestitki, ni druzenja na taj dan. Uostalom, pravicno je da ispastaju grehe svojih roditelja, koji su ih pravili radeci necasne radnje za vreme prethodnog posta. Jer da nije tako bilo, deca bi se rodila u pristojno vreme, pa ne bi bilo problema.
Eto, to je moje misljenje... onako laicki, iz srca.
 

Back
Top