Deca i sport!

Anchy-Bg

Obećava
Poruka
57
Znamo da sport odlicno utice na piho-fizicko zdravlje dece...

Cula sam jednu (meni) vrlo zanimlivu teoriju- da decu treba slati na sport za koji na prvi pogled nisu. Npr. debeljuce na atletiku, sitnu decu na odbojku.. Time ce se, kazu, deca bolje razvijati-tj. njihove mane ce se korigovati! (a i verovatno ce se izbeci zadirkivanje dece od strane vrsnjaka)

Pa ima logike! Doduse, obicno to ide obrnuto-vidi kako mi je dete visoko-aj ti meni na kosarku! :)

Sta vi mislite?
pozdrav!
 
Mislim da dete treba slati na onaj sport koji mu se svidja - da od dece ne treba praviti profesionalne sportiste od pet godina, i da deci treba pruziti mogucnost za rekreaciju i onda se uopste ne moraju slati ni na jedan sport (nekada su se deca izgrala napolju po ceo dan, jurcala za loptom i igrala zmurke i suge, a danas samo pilje u kompjuter pa je slanje dece na sport postao nacin spasavanja decijeg zdravlja i fizickog i psihickog). Mislim da je gornja teorija besmislena.
 
E, a posebno mi se svidja ona teorija da ce izbeci zafrkavanje vrsnjaka: zamisli, dete bucko bas a ti ga das na atletiku, gde su svi vizljasti i hitri; bas ce mu biti naklonjeni. Ili das mrvicu medj kosarkase :) - ej, i njega uopste nece zafrkavati......?? :shock:
 
Aca_Banovani:
Bacanje kugle, diskja, koplja su takodje atletske discipline a za njih su pogodnije malo krupnija deca, tako da ne vidim zasto se krupnija deca ne bi bavila atletikom :D
Je li debeli, a koliko ti mozes da hitnes koplje, a da ga ne zabodes sam sebi u stopalo?
Ovo ti je za ono "mesar", samo da znas... Uvredio si me do srzi. Nikad ti to necu zapamtiti.

@Anci
Do sada ne cuh za teoriju koju si iznela. Al' nisam ti ja neki reper.
 

Back
Top