Da li se Zrenjanin menja na bolje, ili gore?

... a rupe na putevima samo nichu i nichu... Tu kod "Vojvodine" nekoliko, a bogami i ova najnovija tu kod "Fedre" gde su samo spichili znak i tako ce da stoji nedeljama.

Bice lep novi centar, ali sve to ide sporo kod nas...

+ pogledajte samo koliko ima smeca na ulici. Ja ni ne primetim osim kada se bas "zagledam", jer mi je valjda to postala normalna pojava da su unaokolo papiri i pikavci. Tacnije, nije "normalna pojava", vec je pravilniji izraz "uobicajena pojava".
 
ch1zra:
hmm.. za pijacu... verovatno jeste lepse i bolje ovako, ali ne znam... nekako sam navikao da bude tu...
i sad kad neko pomene pijaca, meni prvo pada na pamet ta lokacija.. pa tek posle bude ono "A, da... sad je tamo iza"
:)
Stvar ukusa. Volim organizovanost i sredjenost, pa mi se izmestanje pijace dopalo. Mada je tacno da i ja ponekad kad kazem pijaca pomislim na onu staru... :smile:
 
me myself and I:
Hi every body!!!
Ja sam iz Zrenjanina i ovde su misljenja jako podeljena. Neki smatraju da je nas grad sve lepsi i lepsi, dok drugi tvrde da je najveca rupchaga! Zanima me sta ostali Zrenjaninci (ili bilo koji drugi koji su bar dve nedelje boravili u nasem gradu) misle.

Pozdrav,
Ja sam iz Panceva, ali povremeno dodjem u Zrenjanin kod rodjaka. Mislim da je kod vas stvarno super. Mozda Zrenjaninci i Pancevci vide konkurenciju jedni u drugima ( Ja ne, ali desi se da cujem izjave tipa sta to Zrenjanin ima a mi ne). U svakom slucaju, grad vam je mnogo sredjeniji od Panceva, i ljudi su nekako vedriji. Mozda to kod nas nije tako jer mnogo volimo SO2, benzen... :D
 
Texonja, moram da kažem da sam i ja primetio kako nam je grad prljav. Kese i kojekakvo smeće leti ulicama čim pirne povetarac. Neki dan prolazim ulicom i radnik iz "Čistoće" uredno mete trotoar. Nailazi mlada mama sa detetom od jedno 2-3 godine i otvara mu čokoladicu, na jedno 10m od radnika sa metlom, na mestu gde je ovaj već očistio trotoar. Mamica elegantno baca papir od čokoladice na trotoar, bez trunke obzira što je ovaj čika pre 2 min očistio. Radnik je samo pogleda i vrati se da pokupi papir. Da čovek ne poveruje, ali mamica se nije ni osvrnula. Najobičnija krava, kad već oram da kažem tako. Kako posle to dete da ima neke manire, kada ima tako sebične i samožive roditelje.

Gošća, podržavam organizovanost i urednost, tako da mi se nova pijaca generalno dopada.

Ostalo... hmm... mislim da se menjamo na bolje, ali osim grada i gradske vlasti, mislim da svi treba da poradimo prvo na sebi i svesti, pa onda na okolini. Generalno nam je grad jako prljav, pa dosta toga pozitivnog pada u vodu, jer ljudi koji dođu sa strane prvo vide to što je negativno. Inače glavna ulica će biti extra tu nema sumnje.
 
Ziveo sam dva puta po 7 godina u N.Sadu i bio je to najlepsi grad na svetu do 1999. Posle toga pocinje da se toliko gradi, menja da je postao prava dzungla. Ono sto smo nekad govorili za Beograd sad je polako i sinonim za N.Sad. Danas mi se cini da Zrenjanin pocine liciti na NS iz onih sretnih vremena i polako dobija sharm vojvodjanske varosice koja prerasta u grad. Priznali mi to ili ne, menja se lagano, poput Begeja, na bolje.
PS> CH1Zra, imas li kakve informacije sta pocinje da se gradi na Bregu u sumici. Sljunkara, decije igraliste, sportski tereni, kosmodrom ili ....
 

Back
Top