stek parice i ostali saveti

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
da li imate neke forice kako da skupite pare za bilo sta sto vam treba za kucu?
Npr. kod nas, imamo jednu okruglu teglu i spisak na kom su dani u mesecu i imena ukucana. Svaki dan, svaki ukucanin treba da da po 10 dinara, i tako sve do kraja meseca i opet. Nas je 5 u kuci, to je 50 dinara dnevo, sto znaci mesecno 1500 dinara. Kada se skupi za 2,3 meseca moze da se kupi nesto sto treba za kucu isl. Zanimljivo, zar ne?

Imate li vi neke tako forice, za pare ili bilo sta?
 
ili naprimer, moj decko je pre imao foru kako da podele obaveze u kuci. Isto su napravili spisak obaveza (peglanje, pranje sudova, usisavanje...) i imena. Npr. pranje sudova se radi svaki dan, pa zato osoba broj 1 pere ceo dan danas, a br. 2 sutra, dok se peglanje vrsi na svaka 2, 3 dana, da ona 1. pegla sutra, a 2. za 3 dana...
Ko odradi svoj posao, upise + pored svog imena i na kraju meseca se plusevi sabiraju i bivaju nagradjeni....
 
ja stekujem - sapune :(
dobijem, s vremena na vreme, neke lepe, sa uljem, rucno pravljene, pa umotane u obican "naturalan" papir - izgleda i starovremeno i luksuzno - i skembam to u ves (kao nekada...prababe?).
Sitne novce, a i krupnije, rasipamo - cudo jedno kako smo nemarni! Kusur zavrsi prvo u praznoj piksli, posle u cinijici, onda u ukrasnoj ciniji, jednom smo sipali u cajnik koji se ne koristi za caj ( nezgrapno, a delo prijatelja vajara :( )... To sam nasla kada sam htela da stekujem seme esparagusa. Jednom sam stavila vecu sumu u dzep kombinezona koji nisam skidala :) i zaboravila.... Posle, kada sam pretresala garderobu u zelji da stare (omiljne mi) stvari konacno izbacim - nadjem ja to a ono - obezvredjeno, novcanice vise nisu u opticaju.
U izvesnim periodima mog zivota takve zaboravljene sumice bile su sjajana infuzija :)
Sada, volim svoj licni stek, onako, da mi se nadje...
 
Imam roze plisanu kasicu prasicu, prima samo metalan novac, i kad joj ubacis parice odsvira melodiju i kaze "I love you" (prasica sponzorusica :lol: ). Dole ima da se otvori i izvade pare. Super je fora za decu, samo cesto dodjem u iskusenje da joj izvadim pare, posto ne mora da se lomi.
 
zorab:
Posle, kada sam pretresala garderobu u zelji da stare (omiljne mi) stvari konacno izbacim - nadjem ja to a ono - obezvredjeno, novcanice vise nisu u opticaju.


uuuuu sto mi je ovo poznato..

moja mama je jedna stedljiva osoba..

uvek je od plate koju su ona i tata donosili kuci odvajala deo i stavljala sa strane..

obicno bi novac gurnula u neki od novcanika koje je posle *skrivala* medju peskirima i posteljinom.
kad samo pre desetak godina adaptirali kucu, premestali smo i njihovu spavacu sobu. mozes da zamislis koliku sumu novca smo pronasli - na zalost obezvredjenu..
posle smo je sestra i ja pomerale s mesta sa pricom da je za skriveni novac mogla da kupi novi auto..ili makar sa tatom da ode na put oko sveta - jednogodisnji..

i ja imam obicaj da stekujem novac..pa da samu sebe iznenadim onako slucajno. valjda sam to nasledila od nje..
 
Моја свекрва је тако чувала козметику. (?!:roll: )
У време кризе имала је пун орман страних течних сапуна, шампона, миришљавих луксузних сапуна, неначетих кремица, млека за тело...
Косу смо прали најјефтинијим бреза шампоном и купали се најјаднијим сапуном, а те ствари нису смеле да се користе, не знам зашто...

Кад је умрла скоро све смо морали да побацамо јер је одавно истекао рок трајања....:roll:
 

Back
Top