Muskarac kao zastitnik
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 92

Tema: Muskarac kao zastitnik

Domaćin otkacena slavonka (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Muskarac kao zastitnik

zasto muskarci uvjek zele da nas od necega zastite? Hoce li taj instinkt ikada izumrijeti?
    Da li su zene same zbog toga krive? Zelimo li zbilja muskarca na svojoj strani da se osjecamo sigurnije ili zelimo ravnopravnog partnera? Ili jednostavno zelimo malo ovako malo onako kako nam trenutno pase?

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano Re: Muskarac kao zastitnik

Kad smo zashtitnichki raspolozeni, to nije u redu, kada nismo, opet nije u redu. Aman, malo odluchnije to...
    Tenis turnir u Zemunu - Znachi open...

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio otkacena slavonka
    zasto muskarci uvjek zele da nas od necega zastite? Hoce li taj instinkt ikada izumrijeti?
    Da li su zene same zbog toga krive? Zelimo li zbilja muskarca na svojoj strani da se osjecamo sigurnije ili zelimo ravnopravnog partnera? Ili jednostavno zelimo malo ovako malo onako kako nam trenutno pase?
    navedi neki primer iz zivota.... kako sve pokusavaju da te zastite?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Vade na vreme......

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

ja ne primecujem da se muski ubise od zastitnistva........ neka ide na temu o manijaku iz busa, da cita malo potresne price forumasica kako su drugi muskarci samo okretali glavu na drugu stranu....
    mozda je otkacena mislila vise na neku posesivnost ali nema je da popricamo...

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.408
    Reputaciona moć
    15755

[font=Verdana]Protestujem protiv izumiranja muskarca zastitnika ....:-D [/font]

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

NE možeš da štitiš nešto što viče, dere se, svadja se, psuje, pljuje, puši ko turčin i često se opija....
    To štititi znači ništa ne napadati kao loše ili licemeran biti...

Šta je gore od kučke, kad muškarci štite kučke , a danas ne štite ovo što se naziva savremenom ženom......

Poznat Peta W. (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    157

Citat Original postavio Tuzni_patak
    NE možeš da štitiš nešto što viče, dere se, svadja se, psuje, pljuje, puši ko turčin i često se opija....
    .....
    A mozhesh li shtititi neshto shto je emotivno,jako ranjivo ali sposobno.. pomalo snazhno,ali ipak nedovoljno da bude samo... neshto shto voli da se oseti zashticeno u zagrljaju i shto u tim momentima deluje krhko poput stakla..iako to u sushtini nije.. ?... E zashto onda mushkarci ne shtite takve zhene?... I gde su uopshte ti mushkarci zashtitnici? ...Glasam za to da se vrate u modu...
    Quod me nutrit me destruit

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

fuj povraca mi se od takvih zena

Primećen član moze_bolje (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Reputaciona moć
    50

evo da dodam kesu

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio Peta W.
    A mozhesh li shtititi neshto shto je emotivno,jako ranjivo ali sposobno.. pomalo snazhno,ali ipak nedovoljno da bude samo... neshto shto voli da se oseti zashticeno u zagrljaju i shto u tim momentima deluje krhko poput stakla..iako to u sushtini nije.. ?... E zashto onda mushkarci ne shtite takve zhene?
    Koji ce im takve zene.
    Tamagochi radi isto to, a jeftiniji je za odrzavanje.
    Realno...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio Peta W.
    A mozhesh li shtititi neshto shto je emotivno,jako ranjivo ali sposobno.. pomalo snazhno,ali ipak nedovoljno da bude samo... neshto shto voli da se oseti zashticeno u zagrljaju i shto u tim momentima deluje krhko poput stakla..iako to u sushtini nije.. ?... E zashto onda mushkarci ne shtite takve zhene?... I gde su uopshte ti mushkarci zashtitnici? ...Glasam za to da se vrate u modu...
    Markirane su .....zaklonjene kao semafor velikom trolom ili kamionom.....normalno je da primećuješ kamion , a ne maleni semafor.....koji svetli i sve slabije svetli , jer mu niko ne menja pregorele sijalice.......

A da ne pominjem one koji su kamioni sa odradjenom reklamom i slikom semafora na sebi, ali su njihova polja samo oslikana, a pale se samo u njihovim glavama....čak i kod tebe ne isključujem mogućnost da je takav slučaj......jer "deluje krhko , a u suštini nije" iliti voli da se ukurvi , a već sledećeg trenutka očekuje da je slabost partnera takodje "kurvljenje" baš kao i njeno.....nemoguće je da se lažni pristup ne projektuje i na posmatranje tudjih ponašanja i reakcija.........ali naravno ti sebi, samo gledano iz ugla "nedužnog" izgleda krhkog u jednom trenutku, ne izgledaš prevarantski i uzročnik i drugih sitnih promena i stavova.....

Vuk , vuk, vuk , vikala je aska........

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Tuzni_patak
    Vade na vreme......

uh ovo je dobro....hahahaa...stite li time zbilja zene ili same sebe...hehehe

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio dragojIo
    ja ne primecujem da se muski ubise od zastitnistva........ neka ide na temu o manijaku iz busa, da cita malo potresne price forumasica kako su drugi muskarci samo okretali glavu na drugu stranu....
    mozda je otkacena mislila vise na neku posesivnost ali nema je da popricamo...

Nisam mislila na possesivnost...ili mozda jesam?...neznam...prije mislim na onaj urodeni instinkt koji muskarci...ili bar vecina njih u sebi ima...i koji ih tjera da zenu vide kao slabiju i onda kada ona to nije....nesvjesno u mojim ocima su u tim momentima upravo muskarci ti koji su slabiji i absolutno podlezni manipulaciji zene...
    Eto neka zene sada iskreno razmisle i odgovore mi koliko su puta u malim svakodnevnim situacijama iskoristile tu svoju slabost da dodu do nekog odredenog cilja....
    Zene koje su te svoje jacine svjesne mogu i u karijeri i u zivotu postici mnogo vise...samo da li su i muskarci toga svjesni da su svakodnevno izlozeni masovnoj manipulaciji i pokazivanju svoje slabosti a osjecaju se jacim spolom?...interesantno zar ne ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

..svako igra svoju ulogu onako kako moze..postoje jake zene ...postoje slabi muskarci...itd..znam samo za licni primer...upoznao sam zene ,kojima sam se divio...ali sve s koima sam se susretao bile su slabiji pol...naravno,uvek sam spreman da pomognem ili zastitim....kad procenim da je to zaista potrebno...rado,ucinim nesto tako...zenstvenost u njima treba probuditi...

Zainteresovan član ВanovanKorisnik (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Čini mi se da tu nije u pitanju slabost ili potcenjivanje suprotnog pola, nego prirodan ljudski instikt da se zaštite drage osobe ili da im se na neki način pomogne u teškim trenutcima.
    Mislim da ovo nije samo muška osobina. Dosta žena se ponaša na sličan(zaštitnički) način.

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

e sada si ga ukakao do kraja...heheh..treba probuditi zenstvenost u njima...heheh...znaci mogu biti zenstvena samo ako sam slaba....u tome i jeste problem...vase shvatanje pojma slabosti i zenstvenosti..

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

molim vas procitajte moj post pod brojem 14

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio ВanovanKorisnik
    Čini mi se da tu nije u pitanju slabost ili potcenjivanje suprotnog pola, nego prirodan ljudski instikt da se zaštite drage osobe ili da im se na neki način pomogne u teškim trenutcima.
    Mislim da ovo nije samo muška osobina. Dosta žena se ponaša na sličan(zaštitnički) način.
    Slazem se s tobom da je to i osobina zena , ali je jednostavno cinjenica da su muskarci puno podlozniji tom zastitnickom sindromu...ako izuzmemo majke...radi se iskljucivo o odnosu izmedu zene i muskarca...i koliko zene to svjesno ili nesvjesno koriste...primjer:
    moja bivsa sefica mi je jednom rekla (nakon sto sam ju upozorila da pravi velike greske u knjigovodstvu i da bi moglo biti problema s poreznim uredom)...nista se ne sekiraj...problem ce biti samo ako je porezni radnik zena...ja sam je zacudeno upitala kako to misli? a ona: pa ljepo ako dode muskarac da me kontrolira ja samo napravim neduznu facu i napravim se glupavom plavusom i kazem mu kako sam sretna sto je on tu da mi ukaze na moje greske i obecam nevino kako cu to odma sve da sredim...i da vidis kako pali.....
    Tek tada mi je naravno postalo jasno da to nisu greske nego da ona svjesno krade...a muskarci padaju na njenu slabost...ovo je samo jedan od primjera i zbilja nije pretjeran..to sam dozivjela i dozivljam nanovo svakim novim danom...

Učlanjen
    03.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

@slavonka... taj tvoj primer je više manipulacija pomoću sexualnosti... to koriste i muškarci, i to na potpuno isti način. Šta misliš ko bi bolje prošao ako je poreznik žensko, tvoja šefica ili ja?

Učlanjen
    03.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Ja sam više mislio na onu potrebu da se zaštiti porodica, voljena osoba ili prijatelj(prijateljica).
    Ovo se javlja i kod muškaraca i kod žena. E sad, kod žena se to više izražava kao materinski instikt
    ili neka potreba za pružanjem pažnje...
    Npr. kada se razbolim, šta misliš ko će pre doći da me obiđe i pomogne mi: drugar ili drugarica? Ako sam sam, uve se pojavi neka drugarica, koje imaju potrebu da mi nešto skuva ili opere... iako sam savršeno sposoban da sve to uradim sam...
    Ja, opet kad dođem kod drugarice i vidim da je crk'o osigurač ili neki šteker za struju, odmah krećem da nameštam to, kao da je sad neznam kakva filozofija zavrnuti 2-3 šrafa...
    Ne smatram da je ovo loše, naprotiv, mislim da je to neki način na koji ljudi jedno drugom pružaju pažnju...

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

@slavonka... taj tvoj primer je više manipulacija pomoću sexualnosti... to koriste i muškarci, i to na potpuno isti način. Šta misliš ko bi bolje prošao ako je poreznik žensko, tvoja šefica ili ja?
    Znala sam da ces to reci ...ali nije manipulacija pomocu sexualnosti...nego ga ona uhvati na to da mu pokaze svoju umnu slabost a istakne njegovu jacinu...sto naravno muskarcima inponira i odma se javi instinkt da ju zastiti...znas ono..a jadna zenska pa nije ona kriva sto je zensko i tupava ...ja veliki jaki pametni muskarac moram da joj pomognem...

Ti bi prosao mozda bolje samo ako si u stanju da isto tako reagiras i da se spustis toliko nisko da joj priznas da si slabiji...a to moze malo koji muskarac...a zene u vecini slucajeva nisu tako osjetljive na musku slabost...ona bi te mozda kaznila jos i vise da ti pokaze kako je ona u tom trenutku jaca...znaci niste nikako u istoj poziciji...

Problem je da su zene u sustini puno vise pokvarene nego muskarci...samo sto one to tako ne vide...ne vide to kao iskvarenost i zlobnost nego postupaju instinktivno da bi se zastitile...i vide te postupke kao nuznost....( to je valjda posljedica duge povjesne diskriminacije zena koja ih podsvjesno stalno tjera da se od necega brane i kada ne moraju)

e sada ce zene da me napadnu....uh bolje da zbrisem...hehehe

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Znaš, Banovani, biće da si upravu...
    Isti pokretač, samo smo mi navikli da manifestaciju drugačije definišemo...
    Ima tu nešto

Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Ja sam više mislio na onu potrebu da se zaštiti porodica, voljena osoba ili prijatelj(prijateljica).
    Ovo se javlja i kod muškaraca i kod žena. E sad, kod žena se to više izražava kao materinski instikt
    ili neka potreba za pružanjem pažnje...
    Npr. kada se razbolim, šta misliš ko će pre doći da me obiđe i pomogne mi: drugar ili drugarica? Ako sam sam, uve se pojavi neka drugarica, koje imaju potrebu da mi nešto skuva ili opere... iako sam savršeno sposoban da sve to uradim sam...
    Ja, opet kad dođem kod drugarice i vidim da je crk'o osigurač ili neki šteker za struju, odmah krećem da nameštam to, kao da je sad neznam kakva filozofija zavrnuti 2-3 šrafa...
    Ne smatram da je ovo loše, naprotiv, mislim da je to neki način na koji ljudi jedno drugom pružaju pažnju...
    Ma kuzim ja tebe..ali to je sasvim druga tema...znam ja da ces ti ta 2 sarafa da zavrnes dobrovoljno i ne vidis to kao iskoristavanje nego kao uslugu iz prijateljstva..ali o tome ne govorim...problem nastaje onog trenutka kada se od tebe ocekuje da je to tvoj posao i da to moras da napravis iako je i ona u stanju da to napravi sama..ali nece..po onoj teoriji..zasto bih ja pa to je muski posao..a nitko tu u stvari nije kriv...ona i misli da je u pravu i da je to muski posao zato sto to generacijama tako slusa i zato sto ju je mozda po neznam koji put neki muskarac poslao u ljepu materinu kada mu je ponudila pomoc..ajde bezi bre zeno sta ces mi ti pa valjda znam ja da zvrnem sam 2 sarafa...kuzis? vi odbijate pomoc jer se osjecate povrijedeni iu svojoj muskosti a zene to onda ljepo iskoriste..a zasto i ne bi?...a time vas automatski prave jos manjim vrijednim na daleke staze gledano naravno....
    Htjela sam samo da pokazem ovom temom kako je u danasnjem svijetu normalno da zena bude slaba i to nije nista lose, dapace rado je videno ,a muskarac ne smije da pokaze slabost da ne bude mlakonja...ako muskarac odbije da pomogne zeni u kucanstvu onda ga zene vide kao velikog pasu koji samo hoce da ga se sluzi...blabla bla..a to sto se one nikada ne ponude da mu pomognu popraviti auto ili nesto slicno je sasvim normalna stvar to je muski posao zasto bi?
    Ajde zene recite mi sto vi zapravo hocete?

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Čekaj, slavonka, ja sad ništa ne razumem.
    O čemu je tema?
    O fenomenu iskrenog i spontanog "muškog zaštitništva" ?
    O ženskom zloupotrebljavanju istog?
    O predrasudama "muških i ženskih" poslova?
    Ili o zatucanom stavu "Pravi muškarci nikad ne plaču"?

Slične teme

1. Vladika Artemije – jedini zaštitnik svekolikog Srpstva!?
    Autor ljuba miljkovic u forumu Religija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.09.2008., 23:29
  2. MUSKARAC 1/1
    Autor ZILOT IZ CACKA u forumu Muškarci
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.09.2005., 19:41
  3. Zauzet muškarac = dobar muškarac (?)
    Autor Milojko Vasic u forumu Muškarci
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 15.03.2005., 23:09
  4. muskarac