"Vazdušna banja"
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: "Vazdušna banja"

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb "Vazdušna banja"

Citat Original postavio Kurir
    VAZDUŠNA BANJA
    Najnovija zamisao gradskih vlasti je da zatvore Trg Republike za automobilski saobraćaj, kako bi pešaci lakše disali

Automobili će uskoro morati da zaobilaze Trg Republike, pa će vozači iz Kolarčeve ulice biti prinuđeni da skrenu u Makedonsku i dalje Ulicom braće Jugović do Francuske ili Bulevara despota Stefana! Ovu informaciju juče je potvrdila Komisija za planove, koja je većala nekoliko sati i usvojila nacrt plana za saobraćaj u centralnom gradskom jezgru.

Najnovija zamisao gradskih vlasti naišla je na oprečne reakcije stanovnika glavnog grada. Jedni kažu, biće još veća gužva, a drugi se raduju što će centar disati punim plućima. Antonije Antić, direktor Zavoda za urbanizam, navodi za Kurir da je ovo rešenje samo deo šireg regulacionog plana, po kome će se na Trgu Republike (za ko zna koliko godina?!) izgraditi podzemna stanica metroa.

- Namera nam je da započnemo rasterećenje centra i oslobodimo više prostora za pešake. U planu je i izgradnja dva tunela, od kojih bi jedan vodio od Francuske do Brankovog mosta, a drugi od mosta do Bulevara despota Stefana. Kako do ovog dela grada veliki broj ljudi dolazi gradskim prevozom, trase trolejbusa i autobusa se neće menjati, osim što će terminus sa Trga biti premešten na Dorćol - rekao je Antić.

Većina iskusnih vozača, međutim, kaže da će se gužva samo premestiti u okolne ulice i preopteretiti ionako usko grlo kod Doma omladine, kao i na ulazu u Bulevar despota Stefana. Građani koji vole da prošetaju Trgom, ipak, kažu da je red da Beograd ima pravu zonu za pešake i malo više čistog vazduha.

Javni gradski prevoz će, kako kažu, i dalje ići Vasinom, ali će terminus sa Trga biti uklonjen i premešten na Dorćol. Nova odluka trebalo bi da se u junu nađe na skupštinskoj proceduri, a do tada će građani moći o njoj da se izjašnjavaju.
    videh danas ovo u "novinama" i ono...nije los 3p
    mislim meni i nije toliko bitno zagadjenje i sve to...jer ne provodim na toj lokaciji mnogo vremena,bitnije je onima koji tu zive
    ali eto...barem necu cekati kad prelazim ulicu a i moci ce oni mali skejteri da vilene i po ulicama hihihi
    a i kao vozacha me ne pogadaja to "zatvaranje",jer i kad vozim,izbegavam centar,ono..guzvetine,pauci,mislim nista strasno sto ce morati da se zaobilazi..

...a do tada će građani moći o njoj da se izjašnjavaju.
    pa gradjani...izjasnite se

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "Vazdušna banja"

nešto ne kapiram baš najbolje...ako se samo deo kolarčeve od terazija ide u makedonsku...onda će ovi iz francuske da ulaze ladno u vasinu pa dalje uzun mirkovu.......i dobro, sklone okretnicu na studentskom i tuda idu pešaci, ali i automobili i šta dobijamo.........kik in es........i onda kao voziš vasinom...pa udješ u makedonsku.....pa kad te salete oni iz nušičeve i naprave kolaps kod radio beograda........

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne sklanjaju okretnicu sa studentskog,nego sa trga,tamo gde staje nocni..

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tuneli su odlično rešenje, a ovako je nekako delimično, meni to izgleda kao da svuda ima saobraćaja, ako je ima u kolarčevoj, i makedosnkohj i vasinoj.....gde nema, al dobro, dok ja ukapiram ........stoji da će se stvarati čepovi u saobraćaju........tuda dva puta god. prodjema autom. pogotovu mi je odvratna ta relacija francuska - kolarčeva ..... ( :

Veoma poznat
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa bice javnog,ali ne i automobilskog saobracaja

Bio je malopre u BG hronici ovaj Antić i kao to je to,samo sto ako se usvoji mozda i nece biti ove godine,i kao..Chika Ljubina ce biti pesacka zona..

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Dobro su se setili.Idiotski je onaj krkljanac na Trgu.
    Mene lično pogađa što neću moći kolima do posla, ali ako je to u pitanju puna podrška.Neće mi noge otpasti za par stotina metara.
    Da se ja pitam ukinuo bih i gradski saobraćaj u Vasinoj s obzirom na to da je taj čitav potez prepun zaista značajnih Institucija.
    Narodni muzej, Narodno pozorište, Istorijski arhiv,Kolarac, Filharmonija, Etnografski muzej.
    Milina jedna da sve to turisti obiđu pešaka.

divlja
    Guest

Za. :-)

Iskusan Torrente-BG (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa nece vise biti potrebe da beogradjani idu na Zlatibor,Kopaonik,Taru...i druge planine.
    Ali osecam da ce u okolnim ulicama nastupiti gasna komora.

divlja
    Guest

Kazem ja, kontras...:-)

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa kakva bre vazdusna banja usred grada gde ima 3 drveta. Pesacka zona je ok naziv ali banja....Ne preterujmo

P.S.-Divlja samo te pratim

divlja
    Guest

Hvala, ne treba, mogu ja i sama.

Nego, ovaj izraz "vazdusna banja", nesto sam citala na tu temu pre neki dan i ne mogu da se setim sta je to bilo...:?
    Poslednji put ažurirao/la divlja : 14.03.2007. u 23:07

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    0

Neka nije mi tesko

Domaćin domacin_uzice (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

trebalo bi da urade to svaka cast onome ko je pokrenuo ovako nesto...

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Za. Vrlo za.

Mada, moguce da na moj stav utice cinjenica da ja tuda idem samo zadovoljstva radi. Sve ostalo mi je na drugim stranama.
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Početnik СЛОБОДА 3 (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ја сам ЗА да се укине саобраћај у целом кругу двојке. Около треба обезбедити бесплатна паркинг места. После тога офарбати оне жалосне фасаде посебно у крају око деспота Стефана.Вратити белину у Београд. Увести 10 година затвора за оног ко баца смеће или сл. То би била звезда водиља Србије ка Европи а после би и ове драконске казне биле сувишне. Кад би центар био сређен онда би се онај на периферији који гради кућу нелегално запитао да ли да је гради.

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio СЛОБОДА 3
    Увести 10 година затвора за оног ко баца смеће или сл.
    Tako je, covece! O tome pricam odavno, ali niko me izgleda ne slusa...
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •