hlamidija 2

M

marija x

Gost
rezultati mog partnera
hlamidija trachomatis IgG <1.40
hlamidija trachomatis IgA pozitivna

Moja terapija
Hemomicin tablete 3 dana
Inekcije Azaran 7 dana

Suma novca je ogromna koju moram izdvojiti za lekove.Specijalista i lekar opste prakse nisu istog misljenja za efikasnost ove terapije. Da li je terapija ok i da li ja moram uraditi neke od analiza jer nikakvu laboratoriju nisam uradila vec samo partner.
 
Prvo nastvicu vam ovde odgovor ali cu prethodnu temu zatvoriti. Nema potrebe otvarati nove teme samo ispod onoga sto vam napisem kliknite na -odgovorite na temu i nema problema.
Verujem da vas lekovi kostaju mnogo,Hemomycin je odlican lek koji se primenjuje 3 dana mada u slucaju lecenja hlamidije preporucuje se doza 0d 1 gr iz cuga,dakle odjednom popijete 4 kapsule.
U principu ,ispituje se samo jedan partner,i da su to nasli kod vas lekove bi pio i vas partner,hocu reci gotovo je nemoguce da on ima a vi nemate.
I vi mozete da uradite laboratorijske analize ali to vam je naravno novi trosak.
Moram samo da vas pitam ko vam je prepisao azarane i sta je to?Da me neshvatite pogresno,lekovi se proizvode pod raznim imenima a mi pamtimo ono sto koristimo svaki dan i to pod generickim imenom.
U svakom slucaju presudna je odluka ginekologa,ipak je to njegova oblast.
 
dr:
Prvo nastvicu vam ovde odgovor ali cu prethodnu temu zatvoriti. Nema potrebe otvarati nove teme samo ispod onoga sto vam napisem kliknite na -odgovorite na temu i nema problema.
Verujem da vas lekovi kostaju mnogo,Hemomycin je odlican lek koji se primenjuje 3 dana mada u slucaju lecenja hlamidije preporucuje se doza 0d 1 gr iz cuga,dakle odjednom popijete 4 kapsule.
U principu ,ispituje se samo jedan partner,i da su to nasli kod vas lekove bi pio i vas partner,hocu reci gotovo je nemoguce da on ima a vi nemate.
I vi mozete da uradite laboratorijske analize ali to vam je naravno novi trosak.
Moram samo da vas pitam ko vam je prepisao azarane i sta je to?Da me neshvatite pogresno,lekovi se proizvode pod raznim imenima a mi pamtimo ono sto koristimo svaki dan i to pod generickim imenom.
U svakom slucaju presudna je odluka ginekologa,ipak je to njegova oblast.

hvala za savete.oObraticu se sigurno svom ginekologu jer sada mi je vec malo jasnije .Inekcije su Azoran ili zamena Longacef .Izvinjavam se - moja stamparska greska
 
imali smo sex bez kondoma ali on kaze da je bio na pregledu i da mu nisu utvrdjene hlamidije , a kako ja nisam imala duze vreme sexualne odnose pre njega interesuje me odakle meni onda i kako?
 
Pa ovako ,vi ste hlamidiju mogli da dobijete od prethodnog partnera bez obzira kad je on bio aktuelan,a posto hlamidija ne daje simptome to niste znali,a sto se tice vaseg partnera na kom je to pregledu bio?
 
U Beogradu,gde hoce...salim se!Ako uzme uput od urologa onda na mikrobioloskom institutu medicinskog fakulteta,uzima se bris uretre i to kosta oko 1500 dinara(to podrazumeva i hlamidiju,ureaplazmu ,mikoplazmu),u privatnim laboratorijama tipa hexalaba hlamidija je oko 900 dinara a ova dva 1500.Cene znam slucajno,zbog ceste patologije u skorije vreme.
Dok ne vidite nalaz brisa ne verujte mu :lol: sad se malo salim ali hlamidija je ozbiljna stavr koja se mora leciti a koja je poenta lecenja vas ako se on ne leci...
 
E sad kako nastaje to ne umem da ti odgovorim,postoji u prirodi kao i sve ostale bakterije.A prenosi se iskljucivo seksualnim putem(99,9%).To je jedini nacin prenosenja koji je dokazan i kome se pridaje znacaj.
 

Back
Top