hlamidija 2
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: hlamidija 2

marija x
    Guest

Podrazumevano hlamidija 2

rezultati mog partnera
    hlamidija trachomatis IgG <1.40
    hlamidija trachomatis IgA pozitivna

Moja terapija
    Hemomicin tablete 3 dana
    Inekcije Azaran 7 dana

Suma novca je ogromna koju moram izdvojiti za lekove.Specijalista i lekar opste prakse nisu istog misljenja za efikasnost ove terapije. Da li je terapija ok i da li ja moram uraditi neke od analiza jer nikakvu laboratoriju nisam uradila vec samo partner.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Prvo nastvicu vam ovde odgovor ali cu prethodnu temu zatvoriti. Nema potrebe otvarati nove teme samo ispod onoga sto vam napisem kliknite na -odgovorite na temu i nema problema.
    Verujem da vas lekovi kostaju mnogo,Hemomycin je odlican lek koji se primenjuje 3 dana mada u slucaju lecenja hlamidije preporucuje se doza 0d 1 gr iz cuga,dakle odjednom popijete 4 kapsule.
    U principu ,ispituje se samo jedan partner,i da su to nasli kod vas lekove bi pio i vas partner,hocu reci gotovo je nemoguce da on ima a vi nemate.
    I vi mozete da uradite laboratorijske analize ali to vam je naravno novi trosak.
    Moram samo da vas pitam ko vam je prepisao azarane i sta je to?Da me neshvatite pogresno,lekovi se proizvode pod raznim imenima a mi pamtimo ono sto koristimo svaki dan i to pod generickim imenom.
    U svakom slucaju presudna je odluka ginekologa,ipak je to njegova oblast.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Prvo nastvicu vam ovde odgovor ali cu prethodnu temu zatvoriti. Nema potrebe otvarati nove teme samo ispod onoga sto vam napisem kliknite na -odgovorite na temu i nema problema.
    Verujem da vas lekovi kostaju mnogo,Hemomycin je odlican lek koji se primenjuje 3 dana mada u slucaju lecenja hlamidije preporucuje se doza 0d 1 gr iz cuga,dakle odjednom popijete 4 kapsule.
    U principu ,ispituje se samo jedan partner,i da su to nasli kod vas lekove bi pio i vas partner,hocu reci gotovo je nemoguce da on ima a vi nemate.
    I vi mozete da uradite laboratorijske analize ali to vam je naravno novi trosak.
    Moram samo da vas pitam ko vam je prepisao azarane i sta je to?Da me neshvatite pogresno,lekovi se proizvode pod raznim imenima a mi pamtimo ono sto koristimo svaki dan i to pod generickim imenom.
    U svakom slucaju presudna je odluka ginekologa,ipak je to njegova oblast.
    hvala za savete.oObraticu se sigurno svom ginekologu jer sada mi je vec malo jasnije .Inekcije su Azoran ili zamena Longacef .Izvinjavam se - moja stamparska greska

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

U tom slucaju terapija je po mom misljenju sasvim adekvatana.
    Pozdrav!

Guest

Podrazumevano

dr interesuje me da li ste sigurni da ako je meni utvrdjena hlamidija postoji mogucnost da je moj partner nema

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Jedino u slucaju da nikada niste imali sex bez kondoma.

Guest

Podrazumevano

imali smo sex bez kondoma ali on kaze da je bio na pregledu i da mu nisu utvrdjene hlamidije , a kako ja nisam imala duze vreme sexualne odnose pre njega interesuje me odakle meni onda i kako?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Pa ovako ,vi ste hlamidiju mogli da dobijete od prethodnog partnera bez obzira kad je on bio aktuelan,a posto hlamidija ne daje simptome to niste znali,a sto se tice vaseg partnera na kom je to pregledu bio?

Guest

Podrazumevano

ne znam,ali meni nije jasno ako ja imam on nema a imali smo sex odnose, ako mozete da mi kazete gde se muskarci mogu testirati na hlamidiju

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

U Beogradu,gde hoce...salim se!Ako uzme uput od urologa onda na mikrobioloskom institutu medicinskog fakulteta,uzima se bris uretre i to kosta oko 1500 dinara(to podrazumeva i hlamidiju,ureaplazmu ,mikoplazmu),u privatnim laboratorijama tipa hexalaba hlamidija je oko 900 dinara a ova dva 1500.Cene znam slucajno,zbog ceste patologije u skorije vreme.
    Dok ne vidite nalaz brisa ne verujte mu sad se malo salim ali hlamidija je ozbiljna stavr koja se mora leciti a koja je poenta lecenja vas ako se on ne leci...

Guest

Podrazumevano

mene interesuje da li se nekako osim sexualnim putem dobija hlamidija, kako uopste nastaje ta bakterija

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

E sad kako nastaje to ne umem da ti odgovorim,postoji u prirodi kao i sve ostale bakterije.A prenosi se iskljucivo seksualnim putem(99,9%).To je jedini nacin prenosenja koji je dokazan i kome se pridaje znacaj.

katalinic
    Guest

Podrazumevano

Ja sam cula da ona mali vremenski period moze da izdrzi i van celija i da se moze preneti preko peskira, bazena i.t.d.

Slične teme

1. Gljivice, hlamidija
    Autor smile4smile u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.10.2005., 06:55
  2. hlamidija
    Autor BEG u forumu Zdravlje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.05.2005., 11:38
  3. hlamidija-pitanje za dr.
    Autor anadanilo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1