Kavala...

marina.c

Veoma poznat
Poruka
10.759
...na slikama izgleda k'o upisana, grad koji živi 24 sata, dobri hoteli, kažu peskovite plaže, puno znamenitosti koje treba videti...
Do sada sam(smo), a od kad imamo decu,jelte,birali mirna mesta,udaljena od vreve srpskih "paradajz" turista, koja su u blizini imala šta za obići i šta za videti..Tako sad- ne znam šta mi bi! Skoncentrisah se na Kavalu, već mi se sviđa, samo još Vas da čujem!
Vredi li??! :confused:
 
Marina,
u Kavali sam bila nebrojeno puta, ali nisam htela da ti odmah pisem jer sam mislila da ce ti se javiti neko ko je tamo letovao, ja dakle nisam. Kavala je najblizi veci grad Limenariji, gde zivim. Gde god da krenem Kavala mi je usputna stanica, ali uglavnom za soping. Nikada nisam bila ni na jednoj plazi, ali imam puno drugarica koje jesu pa cu ti pisati detaljnije o tome uskoro. Kavala je veoma lep grad i mislim da je veoma dobar izbor za letovanje iz vise razloga. Jedan od njih je nocni zivot! Kao i u svim vecim gradovima i ovde je provod fenomenalan. Drugi razlog je blizina Tasosa. Mozete skoknuti na Tasos kad kod se uzelite mira. Mozete obici celo ostrvo i vratiti se uvece, a mozete ici i u nekoliko navrata. Dakle jednim potezom dve muve. S jedne strane veliki grad i odlican nocni zivot i s druge mirno ostrvo, sa fenomenalnim plazama bez guzve i galame.
Sto se cena tice one su vece nego u Solunu, tako da ako planirate da svratite u Solun ostavite soping za tamo. U drugoj polovini avgusta su cene u Solunu veoma niske, a izbor ogroman!
Kavala je veliki grad pa se dobro raspitajte koliko ste udaljeni od centra ili plaza.
Pisacu ti malo vise o plazama, a poslacu ti i neku slicicu ako hoces.
 
Ja sam letovala u Kavali u hotelu Lusi, doduse davno, ali imam samo najlepse utiske.Grad je bas lep, ima svega, i da izadjes i za setnju i da vidis nesto, a na periferiji, gde se nalazi Lusi su lepe plaze.Samo to ti je malo veci grad, ako volis nesto mirnije, to nije to, a Srba tamo bas i nema puno.
 
Slike koje cu sada postaviti apsolutno nisu reprezentativne, jer sam trenutno u Srbiji i nemam neke bolje u kompu. Ti si verovatno videla mnogo bolje, one koje prikazuju grad u celini. Ovo je za one koji nemaju nikakvu predstavu o gradu. Za 2-3 nedelje bicu u Kavali, a onda na Tasosu pa cu postaviti lepse fotke.
Pozdrav!
 

Prilozi

  • kavala1.gif
    kavala1.gif
    44,9 KB · Pregleda: 191
  • kavala2.gif
    kavala2.gif
    42,9 KB · Pregleda: 172
  • kavala3.gif
    kavala3.gif
    38,1 KB · Pregleda: 157
  • kavala4.gif
    kavala4.gif
    34,2 KB · Pregleda: 153
@verbena27 Upravo sam i ja taj hotel (Lucy) gledala pa te molim da mi opišeš malo detaljnije sve a naročito plažu...Obzirom da je grad-luka, da ne smrdi malo? Detaljiši o svemu!

@nikana1 Držim te za reč!
 
Hotel Lucy je koliko se secam na periferiji, tj. tu su i kuce za izdavanje i sl. Znaci nema smrada, jer to grad-luka je u centru, ovo je vise ko malo mestasce za sebe, mirno i fino, sa lepom plazom, mislim pescanom, mozda ima i sljunka (bese davno), ali znam da su imali one suncobrane od trske i tuseve. Ma, plaza je bila sasvim OK. A hotel mi sad izgleda lepse nego kad sam ja bila, valjda su ga i renovirali ( verovala ili ne, cerka prijatelja sa kojima smo tada letovali se udala kasnije za sina vlasnika hotela, doduse sada se i razvela) ima bazen i bio je sasvim OK, na plazi.A uvece mozes u centar, bilo je puno kafica, ono glavna ulica prepuna kafica, a i puno lepih radnji. Doduse u to se vreme islo u Grcku u soping, a sada ima svega i kod nas, jeftinije, pa mozda je to meni tad izgledalo malo carobnije, ali u svakom slucaju Kavala je lep grad, nema puno Srba, a mozes da skoknes i do Tasosa. Sve u svemu dobar izbor, samo sto je to malo vece mesto, tj. grad, nije ko neka grcka seoca, zavisi sta volis.
 
Pozdrav,
Uvek je lepo čuti više mišljenja. Moje je sledeće što se tiče Kavale.

Prvo, Tasos jeste preko puta, ali trajakt ide do Scale Prinos, relativno malo mestašce, pa odatle morate ili autom dalje na sever ka Limenasu ili na Jug ka Potosu, ili autobusom kojim ste prešli. To je oko + - 20km. Na trajakt morate doći nešto ranije, on plovi više od 2 sata na tamo + 2 sata nazad do Kavale, + deca + oko 20E (jedan pravac) tako da apsolutno nije kao skokneš svaki dan do Tasosa u mir i tišinu. Možda može jedan do dva dana.Do drugog trajakta koji do Limenasa plovi oko 30 min. morate od Kavale da se vozite oko 25 km u jednom smeru.
Drugo, u samom gradu je par uskih malih peščanih plaža, npr. Hotel Lucy prikazuju na slikama samo sa jedne strane gde je plaža najšira, a i šetnja sa decom do centra nije kratka.
Moj savet ako ste sa decom, ići na Tasos gde su plaže ( pr. Paradise beach) 100 x bolje a otići u Kavalu na jedan ceo dan, što je sasvim dovoljno.
U Kavali imate i jedan oveći Luna park za decu.
 
Niboj74 slazem sa tobom. Ja ne znam kolike su im finansijske mogucnosti pa sam navela cinjenice. Ici svaki dan na Tasos iz Kavale je zaista besmisleno.
Kada sam procitala koliko je udaljen hotel Lucy od centra onda sam i ja pomislila da ako si vec ionako na periferiji onda je bolje biti na Tasosu i doci na jedan dan u Kavalu.
Male ispravke sto se tice trajekta: voznja od Kavale do Prinosa traje 1h i 15 minuta, kosta 3,5e po osobi. Za auto je negde oko 30e. Od Prinosa do Limenarije je jos nekih 15-ak minuta voznje. Bolji nacin je otici iz Kavale do Keramotija kolima (20min), a onda trajektom do Limenasa, voznja 30 minuta, po osobi 1,5e, a za auto 12e.
Za porodicna letovanja Tasos je po meni idealan.
 
Bila sam jako davno u hotelu Lusi. Potpuno je izdvojen, ima jednu pescanu plazu, supermarket, bazen i par kafica. Ne znam da li je u medjuvremenu jos nesto izgradjeno. Uvece nema gde da se proseta i moze da bude dosadno. Za svaki izlazak smo isli taksijem u Kavalu. Prilicno je izolovan. Sa decom je mnogo bolja opcija Tasos.
 
Nismo silazili do paradjz plaze( Paradise beach)....od svih sam cula kada smo se vracali da je predivna...a ove godine san na jednom od sajtova procitala da je ona nezvanicno nudisticka plaza....????
 
Na Paradise beachu ima puno nudista, ali oni su zajedno, na jednom kraju plaze. Plaza je dosta velika pa ne morate uopste ni da ih vidite ako ne zelite, mada se obicno svi "obuceni" kao prosetaju plazom i bace koji pogled na nudiste.
Mislim da je 1996. godine ova plaza proglasena za jednu od najlepsih u Grckoj.
 
Marina ne znam da li si jos uvek zainteresovana za Kavalu, ali evo posto si rekla da ces me drzati za rec postavljam slike. Slikala sam na brzinu bukvalno u hodu na povratku iz Srbije. U jednoj ruci putna torba u drugoj aparat, pa ti vidi kako se stoji iza obecanja :-)
 

Prilozi

  • kav.jpg
    kav.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 132
  • as.jpg
    as.jpg
    46,9 KB · Pregleda: 123
  • gh.jpg
    gh.jpg
    50,4 KB · Pregleda: 115
  • k.jpg
    k.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 111
  • kav1.jpg
    kav1.jpg
    48,5 KB · Pregleda: 108
Evo jos nekih slicica.
 

Prilozi

  • kav3.jpg
    kav3.jpg
    78,6 KB · Pregleda: 78
  • kav4.jpg
    kav4.jpg
    52 KB · Pregleda: 69
  • kav5.jpg
    kav5.jpg
    52,4 KB · Pregleda: 70
  • kava1.jpg
    kava1.jpg
    50,2 KB · Pregleda: 73
  • kj.jpg
    kj.jpg
    59,6 KB · Pregleda: 75
Grad kao i svaki drugi na moru. Nista specijalno, ni po cemu se posebno ne izdvaja i nije za padanje u nesvest.

Licno, od Tasosa sam ocekivala mnogo vise. Citam komentare kao da je u najmanju ruku Monte Carlo. Vidjala sam i lepsu boju mora .. i cistiju vodu. Zelenila ima ali do kolena! Posto je isto izgorelo u pozaru pa do sada nije stiglo da poraste ..
 

Back
Top