Amerika preti Srbiji novim ratom!

White Knight

Zainteresovan član
Poruka
131
Holbruk:" Rusija će biti kriva ako izbije rat Ukoliko Rusija stavi veto na plan Martija Ahtisarija ili odloži pregovore o planu, izazvaće novi talas nasilja, a moguće čak i rat, piše Ričard Holbruk za "Vašington post".
"Ako Rusija blokira Ahtisarijev plan, za haos koji će uslediti biće odgovorna Moskva i on će uticati na druge aspekte odnosa Rusije sa Zapadom", navodi se u autorskom tekstu bivšeg američkog izaslanika za Balkan.
Srbija mora da se suoči sa činjenicom da je izgubila Kosovo zbog politike svog bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, navodi se u tekstu i dodaje da je budućnost Srbije u EU pod uslovom da "prevaziće parališuće istorijske mitove".
"Miran prelazak u nezavisnost Kosova otvorilo bi čitav Balkan, uključujući i Srbiju, obećavajućoj, novoj eri regionalne saradnje", navodi Holbruk i dodaje da se sada "pojavljuje Moskva koja ohrabruje sve pogrešne tendencije unutar Srbije".
 
Čisto lukavstvo i političke igre, podizanje tenzija. Nema više ratova na ovim prostorima, barem ih nema u narednoj deceniji a možda i više. Ali kako ono nekad neko reče stanje mirnodobske situacije , je stanje potencijalne ratne opasnosti.Treba biti obazriv u svakom slučaju ali mislim da ni Americi ni šiptarima ne bi rat nešto bolje doneo !
 
Холбрук је једна лопина,којој је мало пљачкања Србије у задњих 15 година! Вилијем Вокер,Цимерман,Мадленка-сви су они гладни новца...А рат је најлакши начин да се зараде паре.
 
moguce je da ce siptari uz podrsku amerike povesti rat protiv Srbije , da bi okupirali jos delova nase zemlje i na taj nacin nas ucenili da priznamo nezavisnost Kosova!

Jer da sam ja Siptar, to bi bio odlican plan, jer Srbija kao vojna sila nikada nije bila slabija nego danas, vojska nam nikada nije bila slabija nego sto je to sada za vreme celokupne novije srpske istorije!

Da sam ja Siptar ja bih sa par divizija , napao i okupirao Vranje, Presevo, Bujanovac, Kursumliju i sto vise drugih pogranicnih gradova i zatim trazio pregovore cime bih ucenio Srbiju da u zamenu za povlacenje iz ovih gradiova dobijem nezavisno Kosovo.

Amerika ce naravno da se pravi navodno neutralna a ispod zita ce da podrzava albanske teroriste isto kao sto ih je podrzavala u ratu u Makedoniji!

LJudi sta nam je ciniti ako se ove Holbrukove pretnje ostvare?
 
...holbruk je isfurani i isfrustrirani politicar, potrosen poodavno...svi imaju neostvarene zelje, a njegova je vidi srbiju na kolenima...u bliskoj proslosti srbija je bila i u gorim pozicijama pa je opstala...ne znam zasto se sada plasiti...nije vojska toliko slaba da ne moze da odradi protiv siptarske nepostojece vojske..jos uvek su zivi veterani poslednjih ratova koji imaju dovoljno iskustva da zavrse posao kako treba...potreban je samo minimum politickog jedinstva oko kljucnih nacionanih pitanja da bi politicko cilj postao i vojni...to je ono sto je srbima nedostajalo u poslednjim ratovima...nedostatak jasnnog politicko vojnog cilja i previse kalkulisanja SM...nadam se da je sadasnje politicko rukovodstvo izvuklo pouke iz bliske istorije...previse verovanje zapadu nije dobro...
 
White Knight:
moguce je da ce siptari uz podrsku amerike povesti rat protiv Srbije , da bi okupirali jos delova nase zemlje i na taj nacin nas ucenili da priznamo nezavisnost Kosova!

Jer da sam ja Siptar, to bi bio odlican plan, jer Srbija kao vojna sila nikada nije bila slabija nego danas, vojska nam nikada nije bila slabija nego sto je to sada za vreme celokupne novije srpske istorije!

Da sam ja Siptar ja bih sa par divizija , napao i okupirao Vranje, Presevo, Bujanovac, Kursumliju i sto vise drugih pogranicnih gradova i zatim trazio pregovore cime bih ucenio Srbiju da u zamenu za povlacenje iz ovih gradiova dobijem nezavisno Kosovo.

Amerika ce naravno da se pravi navodno neutralna a ispod zita ce da podrzava albanske teroriste isto kao sto ih je podrzavala u ratu u Makedoniji!

LJudi sta nam je ciniti ako se ove Holbrukove pretnje ostvare?
da si siptar???/ ali ti si srbin i radio si to sto si radio, ja sam siptar, ali mi ne pada na pamet taj tvoj scenario, i cisto sumnjam da ce i tvoji srbi nasesti tom "pametnom" scenariju. osim neki holivudski reziser
 
Архангел:
Ne preti Srbiji, niti je problem Kosova zbog Srbije, USA se bore za prevlast na međ. sceni, dakle, USA prete Rusiji, Kini i Indiji... Mi smo samo zamorci, zajedno sa šiposima.

p.s. ako su šiposi ludi, dozvoliće da budu gurnuti u još neku vrstu rata, a ratna sreća je varljiva...
ili ako su srbi ludi pa ne preihvate resenje MZ, pa evropa udari jos sankcija srbiji pa... pa... pa...jos par dana pa cemo videti gde smo i mi i vi
 
Eraserhead:
Meni ovo ipak deluje kao poziv na mir.

Ali u suštini nije ni jedno ni drugo već igre USA i Rusije koje dežurni borci za našu stvar tumače kako im se svidi.


Ovaj poziv Holbruka je jednak "poziv na mir" , kao poziv Hitlera 1941. godine srpskom narodu da izda Drazu Mihajlovica i prihvati nove "realne" granice Srbije.....

Identicna paralela kao i danas. Izdajte Ratka Mladica, borca za slobodu srpskog naroda i prihvatite "novu realnost".
 
White Knight:
moguce je da ce siptari uz podrsku amerike povesti rat protiv Srbije , da bi okupirali jos delova nase zemlje i na taj nacin nas ucenili da priznamo nezavisnost Kosova!

Jer da sam ja Siptar, to bi bio odlican plan, jer Srbija kao vojna sila nikada nije bila slabija nego danas, vojska nam nikada nije bila slabija nego sto je to sada za vreme celokupne novije srpske istorije!

Da sam ja Siptar ja bih sa par divizija , napao i okupirao Vranje, Presevo, Bujanovac, Kursumliju i sto vise drugih pogranicnih gradova i zatim trazio pregovore cime bih ucenio Srbiju da u zamenu za povlacenje iz ovih gradiova dobijem nezavisno Kosovo.

Amerika ce naravno da se pravi navodno neutralna a ispod zita ce da podrzava albanske teroriste isto kao sto ih je podrzavala u ratu u Makedoniji!

LJudi sta nam je ciniti ako se ove Holbrukove pretnje ostvare?


Rata neće biti , to je sasvim logično i jasno. A da si šiptar i da znaš kako je "lako" sa Srbima ratovati, sada bi na rat moglo da te natera samo ta činjenica da šiptari poseduju 400 f-14. A kopneno , oni o tome uopšte ne razmišljju....
 
Ljudi ja mislim da bi ozbiljno trebalo da shvatimo ove pretnje jer ovaj Washington Post je zvanicno glasilo americke vlasti, te oni ove holbrukove pretnje nisu objavile bez veze vec je ovo i zvanican stav sadasnje americke administracije!

Moramo se spremiti za potencijalan rat da ga ne docekamo sa gacama spustenim ispod kolena!
 
White Knight:
Ljudi ja mislim da bi ozbiljno trebalo da shvatimo ove pretnje jer ovaj Washington Post je zvanicno glasilo americke vlasti, te oni ove holbrukove pretnje nisu objavile bez veze vec je ovo i zvanican stav sadasnje americke administracije!

Moramo se spremiti za potencijalan rat da ga ne docekamo sa gacama spustenim ispod kolena!
jel ti pokusavas da me zasmejavas ili si ozbiljan... :smile: :roll: :-D :-D
 
White Knight:
mene interesuje sta ce nasa drzava da uradi ako se ove pretnje ostvare?

Boki će po običaju da se razleti, bajagi iznenađen, koštunije će povesti svoje sa Veljom u protestnu šetnju, radikali će održati milionitu otadžbinsku ili sl. sednicu i pripretiti da će doći na vlast jednog dana, Dinkić će obući omiljenu mu rolku za svaku "priliku", Vuk će skupljati građu za novi roman, Dačić će glumatati političara-patriotu, Čedolini će doneti još koju rezoluciju o srpskim zločinima za unapred (zatrebaće), Čanak će kibicovati novosadske ribe (siroma) i tako...

Jedino će izginuti nekoliko hrabrijih specijalaca (država, je l') kojima ni ime nećemo zapamtiti.
 

Back
Top