Srbi i Goli Otok

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Jel' Goli Otok isto tako veliko stratište Srba?

Ukratko, priča se da su se mnogi Srbi od 44-e na dalje po naređenju Kralja priklonili partizanima i 'oduševili' Staljinom, možda u većem broju od Hrvata!

Prema tome, ako su na Otoku stradavali svi oni koji su bili za Staljina, po logici stvari su to bili uglavnom Srbi!!??
 
filatelista:
Šta još nekom neće pasti na pamet, porediti u bilo kom obliku Jasenovac sa bilo čime. Jasenovac je sveto mesto, i nije za poređenje, za uzimanje u usta, za priču, već za tugu i mrtvu tišinu....

Temu sam otvorio baš zato da ne kažu da poredim ta dva događaja!
Ne smem napisati ni da je Goli Otok aktuelniji od Kosovskog boja, odmah poredim??:)
 
Срби су у битку на Косову,отишли да би бранили своју територију и част(шта год част била!).Ко се мача лати од њега и гине! Јасеновац је СТРАТИШТЕ,ту су Срби уништавани како није уништавана НИ ЈЕДНА врста живих створова.Ако сад ниси разумео,не вреди да причам даље!
 
fosilvaso:
Jel' Goli Otok isto tako veliko stratište Srba?

Ukratko, priča se da su se mnogi Srbi od 44-e na dalje po naređenju Kralja priklonili partizanima i 'oduševili' Staljinom, možda u većem broju od Hrvata!

Prema tome, ako su na Otoku stradavali svi oni koji su bili za Staljina, po logici stvari su to bili uglavnom Srbi!!??

Лупаш........... сваки комуниста оног тренутка када је ушао у ту секту одрекао се било какве везе са сопственим националним идентитетом........лупашшшшш.......
и сваки тај лик (кога ми је жао јер је страдао због својих уверења) САМ СЕ ОДРЕКАО СРПСТВА И ПРИПАДНОСТИ НАЦИЈИ.
 
eremita:
Лупаш........... сваки комуниста оног тренутка када је ушао у ту секту одрекао се било какве везе са сопственим националним идентитетом........лупашшшшш.......
и сваки тај лик (кога ми је жао јер је страдао због својих уверења) САМ СЕ ОДРЕКАО СРПСТВА И ПРИПАДНОСТИ НАЦИЈИ.

Razgraničimo i ondašnju KP i partizane! Imaš li barem malo razumevanja prema onima koji su MORALI ići u partizane!? Postupak 'odricanja' nacionalnog je došao ustvari tek nakon kraja WW2!

Uostalom, ovo tvoje napisano me navodi na zaključak da je srpski narod prolazio kroz mnogo veća iskušenja i patnje za vreme JeBoTita, nego za vreme svih onih turskih Sultana!
 
fosilvaso:
Razgraničimo i ondašnju KP i partizane! Imaš li barem malo razumevanja prema onima koji su MORALI ići u partizane!? Postupak 'odricanja' nacionalnog je došao ustvari tek nakon kraja WW2!

Uostalom, ovo tvoje napisano me navodi na zaključak da je srpski narod prolazio kroz mnogo veća iskušenja i patnje za vreme JeBoTita, nego za vreme svih onih turskih Sultana!

Извини, али НЕМАМ разумевања из простог разлога што знам ДА МОРА САМО ДА СЕ УМРЕ........ништа друго не мора, али се плаћа цена, знам по сопственој породици, јес' скупо, али јес' и часно........
 
eremita:
Извини, али НЕМАМ разумевања из простог разлога што знам ДА МОРА САМО ДА СЕ УМРЕ........ништа друго не мора, али се плаћа цена, знам по сопственој породици, јес' скупо, али јес' и часно........

Ako je tačno ono o naredbi Kralja, i onda nemaš razumevanja!?
Koji si ti anarhista?
 
e ovako, mislim da je goli otok pre drugog svetskog bio zatvor... Posle grobnica za neistomisljenjike partije... Mislim da se ne zna broj ubijenih... Bilo je tu i muslimana i pojedinih hrvata, ali najvise Srba...
Porediti goli otok sa bilo cime, cak i Jasenovcom, ne vidim smisao... U jednom su ubijeni ljudi od nacista a u drugom od kumunista... Da li mora da se umre... Pa ja mislim da i to ne mora... Ako ti se umire, umri... Meni se jos ne umire...
U sustini svi ste u pravu... Kumunizam jeste sekta... Cak je bilo reci da grob tita postane sveto mesto... Dakle nema nista od sektasa...

Ono sto nam je kumunizam oduzeo ja sam za to da se vrati... Dakle uzeli su nam mnogo toga pa cak i kralja...
Jos jedan razlog zasto sam monarhista!
 
fosilvaso:
Jel' Goli Otok isto tako veliko stratište Srba?

Ukratko, priča se da su se mnogi Srbi od 44-e na dalje po naređenju Kralja priklonili partizanima i 'oduševili' Staljinom, možda u većem broju od Hrvata!

Prema tome, ako su na Otoku stradavali svi oni koji su bili za Staljina, po logici stvari su to bili uglavnom Srbi!!??
U hrvatskoj se komunizam nikad nije primio kao u srbiji. Po toj logici na golom otoku je trebalo biti vise hrvata jer su vise i pljuvali po komunizmu, ali ipak nije tako. Hrvati jednostavno nisu cinkarili jedni druge dok je u srbiji situacija bila malo drugacija. U Srbiji cim je neko cuo da komsija prica protiv vlasti odmah odmah je to prijavljivao policiji i eto komsije na golom otoku.
 
Da li je iko postavio pitanje: kakvu je ulogu na Golom otoku odigrao "merdarski, po Seselju, pop-o jahac" Dragoljub Micunovic taj "vrli demokratski lider"? Da li je slucajnost da je Ljuba Tadic (otac Borisa Tadica) i Dragoljub bili "praxisovci" (citaj neostaljinisti)?
 
sever.sena:
Da li je iko postavio pitanje: kakvu je ulogu na Golom otoku odigrao "merdarski, po Seselju, pop-o jahac" Dragoljub Micunovic taj "vrli demokratski lider"? Da li je slucajnost da je Ljuba Tadic (otac Borisa Tadica) i Dragoljub bili "praxisovci" (citaj neostaljinisti)?

Наравно да ни Мићуновић а ни Љ.Тадић(академик) НИСУ СЛУЧАЈНОСТИ,
последњих дана читам чак ВЕЛИЧАЈУ ПРАКСИСОВЦЕ....смејурија... :lol: :lol: :lol:
 
Stanislas Klossowski:
Koliko politički nepismen neko mora da bude da kaže da su praksisovci bili neostaljinisti? Mnogo.

Praxis? Jesu se oni zalagali za malo drugačiji komunizam, pa ih neki nazvali Neostaljinisti jer im nisu mogli prikrpati nacionalno-kontra-revolucionarno delovanje!?

-----------------------------------------------
Za Kralja i Otadžbinu!
 

Back
Top