Najbolji i najgori period u istoriji muzike

Najbolji period:70-te, 80-te i pocetak 90-tih
Najgori period: Od druge polovine 90-tih, pa nadalje. Srecom, ima i sada dobrih bendova, ali se sve vise pojavljuju "rock" bendovi koji nemaju veze sa rockom, vec sviraju ciste sladunjave pop pesmice na el. gitari
Inace, sto se klasicne muzike tice, najbolji periodi su po meni barok (XVII i XVIII vek) i XX vek (narocito u Rusiji)
 
Arnold_Layne:
najgori period (strana): Gay metal 80ih i osamdesete uopšte
najbolji period (strana): 60ete i početak 70ih

što se tiče domaće, apsurd ali tako je, najbolje su upravo 80ete, ali i sad nije loše stanje (ako zanemarimo Štrand i Šiti rekords koji polako jenjavaju)
Ja već počeo da se brinem kako su to 80-te dobre, kad ugledah tvoj spasilački post. Deco, pazite šta ovaj čiko priča :D ;) .
Mada je par bendova koje sam pre rado slušao upravo iz 80-ih. Ipak bogatstvo i raznolikost 60-ih i 70-ih se ne može porediti sa kasnijim periodima. 90-te su napredne samo za elektronsku muziku, a znamo svi kako je mišljnje o toj muzici podeljeno, pa će neki to pre nazvati nazadkom. Ja ne.
 
hmmmm,pa uvek se nadje nesto dobro,ali smatram da su 'rock' grupice kao panic at the disco,my chemical romance,fall out boys i slicno tome unistili ono sto se naziva rock,jos samo fali da im se britney spears pojavi u spotu i zapeva s njima i eto ga neki novo moderni zanr.nimalo mi se ne svidja pop,ono kao christina aguilera,britney i sve ove koje u svakoj pesmi i spotu bukvalno svrse i svaka druga rec je hot i sl,naravno ne moram ni da napomenem da pola ne zna da peva,samo dahcu!
 
pazi nisam ja u tom fazonu ali vecina mojih drugarica slusa takvu vrstu rocka i taj pop,i gore od toga,tako da sam otprilike upucena,ako se ne varam ovde i treba da kazem koji je period najgori a koji najbolji,da skratim najgori ovaj sada kad je zavladala nova vrsta rocka,a 70te,80te i nesto krajem90ih je najbolje,nije trebalo bas da ispadne kako si me skapirala
 
evo,kratko i jasno....najbolje doba muzike je to prestalo da bude onog trenutka kad su izmishljeni tv i radio uredjaji...onog trenutka kad su malogradjani i prosti seljaci pocheli da donose sud muzici.....da ne budem bash surov,ne bash od samog pochetka,ali veoma brzo nakon istog.....ima i sad dobre muzike da budemo jasni,samo je treba naci....
 
Od smrti Milana Mladenovica pojavljivale su se grupe za koje se moze reci da su sobre ali nijedna koja bi fascinirala.
Muzika osamdesetih i ranih devedesteih je nezamenljiva.
Nisam ovo rekla za Milana jer mislim da su samo oni valjali,nego su dotle stvarane dobre grupe.
A '94 kad su umrli Mladenovic i Cobain je najveca tragedija za muziku.

Sto se pinka tice,ima sve manje "ljudi" koji to slusaju.Sa tim cemo se izboriti.Ali ipak NIKAD necemo stvoriti grupe kao sto su grupe Novog Talasa,to je vecita muzika.To je jugoslovenska klasika.nismo imali Mocarta,Baha,Betovena,ali smo imali Novi talas(mozda malo neskromno) :)
 
ivanafreakystyley:
hmmmm,pa uvek se nadje nesto dobro,ali smatram da su 'rock' grupice kao panic at the disco,my chemical romance,fall out boys i slicno tome unistili ono sto se naziva rock,jos samo fali da im se britney spears pojavi u spotu i zapeva s njima i eto ga neki novo moderni zanr.nimalo mi se ne svidja pop,ono kao christina aguilera,britney i sve ove koje u svakoj pesmi i spotu bukvalno svrse i svaka druga rec je hot i sl,naravno ne moram ni da napomenem da pola ne zna da peva,samo dahcu!
Moja drugarica ima teoriju da te ribe dok snimaju pesme svrsavaju da bi onima koji to slisaju pruzile potpun utisak teksta u pesmi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Back
Top