TV B92 POD ISTRAGOM!

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Služba za borbu protiv organizovanog kriminala (SBPOK) pokrenula je istragu o tome kako je RTV B92 došao do državne zgrade od 3.700 kvadrata u elitnom delu Novog Beograda, saznaje Press! Ovu istragu tražio je lično ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić, koji tvrdi da se B92 uz pomoć Mlađana Dinkića na nezakonit način uselio u zgradu Narodne banke Jugoslavije!

- Velja je na jednoj od poslednjih sednica Vlade Srbije tražio da se utvrdi ko je i kako za smešno male pare TV B92 dao poslovni prostor koji vredi milione evra! Na njegov zahtev pokrenuta je i istraga. Očekujemo da se utvrdi za koliko je u tom poslu oštećena država. Neko će za taj lopovluk, pre ili kasnije, morati da plati! - kaže za Press jedan od najbližih saradnika Velimira Ilića.

Ministar Ilić juče nije odgovarao na pozive novinara Pressa. On je, međutim, u intervjuu na TV Košava potvrdio da je inicirao ovu istragu.

- Tražio sam da se utvrdi kako je ta televizija uz pomoć jednog ministra skoro za džabe došla do zgrade od 3.700 kvadrata. Pouzdano znam da je tu počinjeno niz nezakonitosti, zbog kojih će morati da odgovaraju i Veran Matić i svi koji su u tome učestvovali - rekao je Ilić.

On nije spomenuo ime Mlađana Dinkića, ali je očigledno na njega aludirao, pošto je u vreme kada je B92 dobio zgradu NBJ Dinkić bio guverner. Na pitanje novinara da li je ovu istragu pokrenuo baš sada samo zbog toga što B92 ovih dana napada direktora "Puteva Srbije" i potpredsednika NS Branka Jocića, ministar Ilić je odgovorio odrečno.

- Nije to ništa lično. Zakon mora da se poštuje. Pa, ti sa B92 svaki dan drže moralne lekcije svima u Srbiji, a ovamo učestvuju u klasičnom kriminalu! - naglasio je Ilić, i objasnio da je zgrada u kojoj se sada nalazi RTV B92 nezakonito izuzeta iz vlasništva bivše državne zajednice SCG.

- B92 taj prostor plaća ispod svake cene. O tome sam već ranije obavestio ministra policije Dragana Jočića i sve ostale državne organe - naveo je Ilić.

S druge strane, direktor i glavni i odgovorni urednik B92 Veran Matić za Press kaže da ništa ne zna o optužbama Ilića niti o pokretanju istrage zbog zakupa bivše zgrade NBJ.

- Ne znam ništa o tome. Tačno je samo to da je bio konkurs na koji smo se regularno javili i dobili taj prostor u zakup - kaže Matić.

Na pitanje koliko ta televizija plaća mesečni zakup za ovu zgradu, Matić odgovara:

- U ovom trenutku zaista ne znam, ali taj podatak mogu da vam dostavim već sutra!

Zamenik direktora Republičke direkcije za imovinu Srboljub Panić kaže da će oni odmah ispitati ovaj slučaj.

- Najpre treba da vidimo kako su oni zaista dobili tu zgradu u zakup, u kojoj se nalaze još od pre raspada Državne zajednice. Već danas ću naložiti da se istraži ovaj slučaj - kaže Panić.
 
Osim toga, B92 se prilično "zadužio" kod Velje, time što mu je sugerisao kako treba da se ponaša jedan ministar, koji nam, svakako, ne služi na čast. Sada bi Velja da se na neki način "osveti" ali je naišao na tvrd orah. Da Velja nije toliko samoljubiv, pun kompleksa, prost, nerealan, neskroman, arogantan, sve bi bilo bolje, ovako, podrška za RTV B92.
 
Za mene lično, niko nije "sveta krava", pa ni B92
Ako je neistina, tužiti PRESS i zatvoriti ih jednom za vek vekova, ako nije, da Veran to lepo odrobija, pa "Jovo nanovo"
Ali kad te "treš" novine rastu kao pečurke posle kiše, pa se pojavljuju neke Pravde i Nepravde...teško se sa tim izboriti
 
А зашто Веран Матић не би добио ту зграду на поклон?Онда може да нас за ''џ'' објективно информише.Зашто сви ми не бисмо добили неки државни објекат за џабе,па да будемо срећни и не радимо ништа?А и шта ће нам држава?А и судство треба расформирати,ионако нису никог од корумпираних стрпали у затвор.По тој логици не треба ни помињати Б92 и Верана Матића,него их пазити ко свете краве!
 
@ gospoda navijaci sluzbe DB92

Поштовани,
имајте стрпљења....сачекајте да надлежно лице обави следеће:

- Najpre treba da vidimo kako su oni zaista dobili tu zgradu u zakup, u kojoj se nalaze još od pre raspada Državne zajednice. Već danas ću naložiti da se istraži ovaj slučaj - kaže Panić.
 

Back
Top