Sta stoji izmedju ovog i onog sveta?

J

Jimi

Gost
Sta stoji izmedju ovog i onog sveta...Ja mislim da stoje vrata (The Doors)... Zasto ovo kazem...? To kazem zato sto je Morrison pomerio sve moguce granice muzike... npr.setite se pesama "the end",
"riders on the storm" ili neke slicne...
Ta muzika je isla do maksimuma zdravog razuma jer je Jim hteo da vidi sta ima sa druge strane.....
sta vi mislite o tome?
 
mislim da si ti uzasno cudan lik i da shvatas neke stvari koje drugi ne mogu.....a sto se tice the doorsa- mislim da je morissonu u zivotu mnogo pomogla njegova Pam i da on bez nje ne bi shvatio mnoge stvari,, i uopsteno mislim da zene i devojke poznatih muzicara mnogo vise uticu na muziku nego sto to iko moze i da predpostavi
 
Da li si citao vrata percepcije? Od Hokslija (ili kako vecj prevode) . Gde on opisuje svoje tripove, i "prosirenje uma"
po toj knjizi su doorsi i dobili ime tj. smislili.

Kada se vrata percepcije otvore, svari ce se pokazati onakve kakve jesu, beskonachne.... tako nesto je pisalo....

zanimljiva knjizica .....

:shock:
 
silvereye:
Da li si citao vrata percepcije? Od Hokslija (ili kako vecj prevode) . Gde on opisuje svoje tripove, i "prosirenje uma"
po toj knjizi su doorsi i dobili ime tj. smislili.

Kada se vrata percepcije otvore, svari ce se pokazati onakve kakve jesu, beskonachne.... tako nesto je pisalo....

zanimljiva knjizica .....

:shock:
A veoma je zanimljiv i nacin na koji peyote utice na coveka
 
peyote ili pejotl(prevodi se tako) je kaktus, iz koga se dobija meskalin (koji je dragi JIM kosristio) halucinogena supstanca. Nekada su je indijanci tzv. shamani koristili u svojim ritualima kako bi svoj mozak podigli na nivo ezotericnog.

Ova supstanca se pre koristila u popularnom picju ABSINT-u , koji se konzumirao tokom II svetskog rata, to pice je bilo bas sa velikim procentom alkohola pa od predoziranja je puno ljudi umrlo. Izazivao je halucinacije. Bio je zabranjen u prodaji.
Sada se opet pojavio, ali ne znam da li sada sadrzi meskalin. OD prevelike doze pocnu ruzicasti tripovi.

U bgd-u tesko da ces ga nacji. jedino preko neta pokusaj...ako vec salju semenke marihuane mozda ima i meskalina.... :roll:
 
Jimi:
Sta stoji izmedju ovog i onog sveta...Ja mislim da stoje vrata (The Doors)... Zasto ovo kazem...? To kazem zato sto je Morrison pomerio sve moguce granice muzike... npr.setite se pesama "the end",
"riders on the storm" ili neke slicne...
Ta muzika je isla do maksimuma zdravog razuma jer je Jim hteo da vidi sta ima sa druge strane.....
sta vi mislite o tome?

E pa zao mi je ali King Diamond se vec zestoko uklopio u sav taj horror svet,eto,King je isao do maksimuma,cak cesto je znao da pretera,dok je Morisson sa svojim sitnim dosetkama i nikakvim mogucim vokalnim umecem se nije istakao.
Praznina u njegovim tekstovima,privlacenje anemicnosti,podbadanje socijale,pa ne mogu da mislim da je jedan takav covek koji je dosta mario za sve oko sebe i hteo da bude zvezda upravo svojom provokacijom,a ne kao King Diamond,Ronnie James Dio,
Don Dokken.
E to su ljudi koji su cesto bili sa one strane,tako da dolazim do zakljcka da je Jim samo bio zvezda svog vremena.
Ili bolje preslusaj celokupan opus Black Sabbath,e to je pocetak pravog mracnjastva.
 

Back
Top