Win XP @ 8Mhz + 16 MB Ra

Ma razumem ja tebe ali čim mi neko pomene "mašinu" slabiju od 100 MHz i 32 RAM-a naježim se.Kad se samo setim,krajem devedesetih, moje 486-ice na 66 MHz i 8 MB RAM-a i "kašljanja" 95-ice muka me uhvati...Imam jedan bolji predlog, da se mi ipak vratimo na 64 bita i DDR2....!!!

sta fali takvim masinama?
pa u to vreme sigurno nisi koristio PS CS 3 ili igrao WoW na netu....
ono sta je tad bilo aktuelno od softvera je uglavnom radilo dobro.
(a i najskuplje sprave koje je napravio covek koriste 20mhz i 128mb memorije, pa ti vidi)...
 
TAcno. Jedino sto je tada bila prava "jeb*da dici sistem i sve instalirati.

Kad se setim Opti zvucnih karti i dan danas me poduhvati jeza. Nije htela da radi pod '98 pa da si kifla. Doduse naterao sam je da radi :lol: ali koliko mi je to nerava pojelo.

Mogu ljudi da pljuju po xp-u koliko hoce dizanje sistema je uprostio do trivijalnosti.

@ korisnik2007a

;)
 
TAcno. Jedino sto je tada bila prava "jeb*da dici sistem i sve instalirati.

Kad se setim Opti zvucnih karti i dan danas me poduhvati jeza. Nije htela da radi pod '98 pa da si kifla. Doduse naterao sam je da radi :lol: ali koliko mi je to nerava pojelo.

Mogu ljudi da pljuju po xp-u koliko hoce dizanje sistema je uprostio do trivijalnosti.

@ korisnik2007a

;)
Nisam jedini koga hvata muka kad čuje za "mašine" slabije od 100 MHz....
Pozdrav svima !!!
 
Cisto informacije radi...radi se o RAD6000 racunaru (IBM) koji radi na 20MHz :) i ne koristi se samo kod MER-a vec i kod prilicnog broja satelita, a i kod nekih civlinih aviona.
naravno, on je skup k'o djavo, ali samo zato sto je u svemirskom slucaju tako spakovan da je otporan na radijaciju, promene temperature od ekstremnih minusa, pa do ektremnih vrelina....
 
Sigurno ima Core2Quad Q6600 sa G0 stepingom i overclockovan je na 4 x 3.4 GHz :lol:

A ha hahaha!!! @*P*A*B*L*O* baš sam se slatko nasmejao... E o takvim mašinama vredi pričati a ne tamo o nekim sa par MHz i par MB RAM-a ! Pozdrav!!!
Cisto informacije radi...radi se o RAD6000 racunaru (IBM) koji radi na 20MHz :) i ne koristi se samo kod MER-a vec i kod prilicnog broja satelita, a i kod nekih civlinih aviona.
naravno, on je skup k'o djavo, ali samo zato sto je u svemirskom slucaju tako spakovan da je otporan na radijaciju, promene temperature od ekstremnih minusa, pa do ektremnih vrelina....

@Obersturmfuehrer,cenim,cenim za ove informacije,pozdrav!!!
 
Cisto informacije radi...radi se o RAD6000 racunaru (IBM) koji radi na 20MHz :) i ne koristi se samo kod MER-a vec i kod prilicnog broja satelita, a i kod nekih civlinih aviona.
naravno, on je skup k'o djavo, ali samo zato sto je u svemirskom slucaju tako spakovan da je otporan na radijaciju, promene temperature od ekstremnih minusa, pa do ektremnih vrelina....

Check,check,skup ko djavo?????? 20 MHz brzine i spakovan u kucicu od tra-la-la supstance i kosta ko djavo???stvarno mi nije jasno...da je 20 GHz razumeo bih...:lol::lol::lol:
 
da da...
20Hz, ali je spakovan u specijalno kuciste koje ga stiti od radijacije, od UV zraka, koje ima grejace, koje ima hladnjake, koja ima sve zive ku*ce i palce da ga maksimalno zastiti od svih mogucih uslova u kojima moze da se nadje.
takav stepen zastite mozda izgleda preteran, ali kada su u pitanju interplanetarne misije, jednostavno nema mesta za gresku. (ili resetovanje i reinstalaciju ;) )
zaboravio sam tacnu cenu, ali je nesto tipa par miliona dolara....

update:
http://en.wikipedia.org/wiki/RAD6000
dakle, kosta oko 200-300 000 dolara, cena od par miliona je bila bazirana na osnovu one konfiguracije koja radi na marsu :)
 
Pre neki dan drugar mi je doneo mashinu nek mu popravim neshto poshto kao radi sporo i prilikom paljenja izbacuje greshku.... Doneo chovek kucishte i ono ogromno visoko oko 70 cm teshko.... najpre nisam mogao da prikljuchim tastaturu poshto ima drugashiji port za tastaturu.... Kad sam ga upalio ima shta da vidim: Intel Pentium II @300 MHz i izbaci mu greshku da je baterija na plochi prsla... OK idemo dalje... Pochne da se dize OS a ono instaliran XP ( ja pomislim neki slim edition ) pogledam na proporties u my computeru a ono Windows XP Service pack 2 i onda na control pannel i pogledam servise koji su iskljucheni a ono sve po defaultu.... :lol: U pitanju je mashina: Intel @ 300 MHz / 64 MB rama / Grafichka matrox milenium / HDD od 6 GB..... boot traje nekih 5 minuta.... mene mrzelo da iskljuchujem servise ( a neverujem da i neshto vredi ) pa sam ostavio tako i reshio problem sa driverom od zvuchne nek chovek moze da slusha muziku i vratio mu komp.... josh mi chovek kaze nek instaliram neke igrice :lol: :lol: :lol:
 
Pre neki dan drugar mi je doneo mashinu nek mu popravim neshto poshto kao radi sporo i prilikom paljenja izbacuje greshku.... Doneo chovek kucishte i ono ogromno visoko oko 70 cm teshko.... najpre nisam mogao da prikljuchim tastaturu poshto ima drugashiji port za tastaturu.... Kad sam ga upalio ima shta da vidim: Intel Pentium II @300 MHz i izbaci mu greshku da je baterija na plochi prsla... OK idemo dalje... Pochne da se dize OS a ono instaliran XP ( ja pomislim neki slim edition ) pogledam na proporties u my computeru a ono Windows XP Service pack 2 i onda na control pannel i pogledam servise koji su iskljucheni a ono sve po defaultu.... :lol: U pitanju je mashina: Intel @ 300 MHz / 64 MB rama / Grafichka matrox milenium / HDD od 6 GB..... boot traje nekih 5 minuta.... mene mrzelo da iskljuchujem servise ( a neverujem da i neshto vredi ) pa sam ostavio tako i reshio problem sa driverom od zvuchne nek chovek moze da slusha muziku i vratio mu komp.... josh mi chovek kaze nek instaliram neke igrice :lol: :lol: :lol:
Pa šta?????????
Ja sam nedavno kolegi "malo" preuredio komp imao je PII na 300 mhz , 32Mb rama , Grafičku u PCI slotu od 1Mb nešto slično toj tvojoj mašini samo je terao Millenijum na njemu. Elem , zabo sam mu 128 rama na 133 mhz , izbacio onu grafu od 1mb i u AGP 4x slot , koji je zvrljio prazan , zabo GF MX 440 od 64 MB. Ubacio xpsp2 bez problema , malo je instalacija trajala duže ali neka . Ništa od servisa nisam isključivao a diže win za dve minute. Može "ladno" da pusti divx i da pokrene neke igrice. Pitao me je za linux ali stvarno neznam koji bi distro radio na takvoj mašini bez problema. Komp mu većinom služi za muziku i internet.
 

Back
Top