Bas gitara Pola Makartnija u Herceg Novom?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bas gitara Pola Makartnija u Herceg Novom?

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bas gitara Pola Makartnija u Herceg Novom?

Prema pisanju danasnjeg "Press Magazin"-a, bas gitara Pola Makartnija, na kojoj je svirao na slavnom poslednjem koncertu "Bitlsa" iz januara 1969. godine, na krovu "Apple" korporacije, dospela je u Herceg Novi i to jos 1989. godine.
    Gitara "Hofner Vajolin", u vlasnistvu je izvesnog Milana Dobrilovica, kamermana, ciji je rodjak, Dario Persi, te 1969. godine zavrsavao gimnaziju u Margeri, kod Venecije. Na matursku ekskurziju je otisao u London i primetivsi da se nesto zbiva na krovu, popeo se na njega (i time verovatno postao jedina osoba poreklom sa ovih prostora koja je imala tu cast) i video svoju omiljenu grupu-"Bitlse"- kako izvode svoj poslednji koncert za slucajne prolaznike. Makartniju je na gitari napukao vrat i on je navodno bacio medju obozavateljke, medju kojima se nasao Persi, koji je uhvatio...
    Dalja je prilicno jasna-Dobrilovic je jedva izmolio rodjaka da mu pokloni gitaru, sto je ovaj ucinio 1989. godine. Nedavno je on tu gitaru poklonio lokaknoj Muzickoj skoli i ona je izazvala veliku paznju ucesnika "Guitar art festival"-a. Vidi se da je vrat bio lepljen, strucnjaci potvrdjuju autenticnost, a na potvrdu samog Makartnija, jos se ceka...

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Bas gitara Pola Makartnija u Herceg Novom?

ovo je za oceana

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Gledao sam snimak "Get Back"-a sa krova. Ako je to poslednja pesma, kako deluje, NIJE je bacio u publiku, vec samo spustio i preskocio... Intrigantno...

Domaćin Ocean_state (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    80

Citat Original postavio /I/I@Ī@

ovo je za oceana
    Covece. Srce mi kuca brze nego ikad. Shto jebeni crnogorac. Shto ne neko iz moje rodbine. Shto mom caletu
    nije jedan od onih silnih muzicara dao bas. 'Bem ti. I to josh
    Pol. E stvarno. Ma ja cu da skupljam pare za osmozhichani
    bas pa cu sve da ih zeznem.

Primećen član Whitesnake (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Dust
    Prema pisanju danasnjeg "Press Magazin"-a, bas gitara Pola Makartnija, na kojoj je svirao na slavnom poslednjem koncertu "Bitlsa" iz januara 1969. godine, na krovu "Apple" korporacije, dospela je u Herceg Novi i to jos 1989. godine.
    Gitara "Hofner Vajolin", u vlasnistvu je izvesnog Milana Dobrilovica, kamermana, ciji je rodjak, Dario Persi, te 1969. godine zavrsavao gimnaziju u Margeri, kod Venecije. Na matursku ekskurziju je otisao u London i primetivsi da se nesto zbiva na krovu, popeo se na njega (i time verovatno postao jedina osoba poreklom sa ovih prostora koja je imala tu cast) i video svoju omiljenu grupu-"Bitlse"- kako izvode svoj poslednji koncert za slucajne prolaznike. Makartniju je na gitari napukao vrat i on je navodno bacio medju obozavateljke, medju kojima se nasao Persi, koji je uhvatio...
    Dalja je prilicno jasna-Dobrilovic je jedva izmolio rodjaka da mu pokloni gitaru, sto je ovaj ucinio 1989. godine. Nedavno je on tu gitaru poklonio lokaknoj Muzickoj skoli i ona je izazvala veliku paznju ucesnika "Guitar art festival"-a. Vidi se da je vrat bio lepljen, strucnjaci potvrdjuju autenticnost, a na potvrdu samog Makartnija, jos se ceka...
    Citao sam ovo u Vecernjim Novostima....covece.....

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Gledao sam snimak, jos jednom ponavljam i kazem, ako su na kraju koncerta svirali "Get Back", to nije istina, ali sada Crnogorcima malo treba promocije...
    Ja ne verujem u to, cak mi je moj drug iz Kotora, koji svira gitaru, ucestvovao je na Guitar Art festivalu i vise puta bio u toj skoli rekao da je to samo jos jedna od njihovih lazi...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sa druge strane, mi fanovi Bitlsa samo mozemo da zalimo sto Makartni ne dolazi u Srbiju, iako je pre 3 godine bio cak i u nekada Bitlsima "neprijateljskoj" Rusiji, sto je samo jos jedan pokazatelj da smo velikim muzicarima drugorazredna scena i da to nema veze sa polarizacijom sveta...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •