POMOOOOOOC HITNO JE

  • Začetnik teme ZABRINUTA DRUGARICA
  • Datum pokretanja
Z

ZABRINUTA DRUGARICA

Gost
DANAS MI SE DRUGARICA POVERILA NESTO STO ME JE JAKO ZABRINULO.ONA JE KAKO KAZE JOS OD 12,13 GODINA MASTALA O NEKIM NESTVARNIM LIKOVIMA SA KOJIMA RAZGOVARA.KAZE DA TO RADI I DANAS U SVOJIH 23 GODINE KADA JE SAMA.KAZE DA JE STVORILA TE LIKOVE U SVOJOJ GLAVI KAO DA ONI ZAISTA POSTOJE.NISAM ZNALA STA DA JOJ ODGOVORIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM.ONA JE SASVIM NORMALNA DEVOJKA,STUDIRA IMA MOMKA SAMO JE MALO POVUCENA U SEBE.STA VI MISLITE O TOME,MOLIM VAS I NTERESUJE ME VASE MISLJENJE.
 
ZABRINUTA DRUGARICA:
DANAS MI SE DRUGARICA POVERILA NESTO STO ME JE JAKO ZABRINULO.ONA JE KAKO KAZE JOS OD 12,13 GODINA MASTALA O NEKIM NESTVARNIM LIKOVIMA SA KOJIMA RAZGOVARA.KAZE DA TO RADI I DANAS U SVOJIH 23 GODINE KADA JE SAMA.KAZE DA JE STVORILA TE LIKOVE U SVOJOJ GLAVI KAO DA ONI ZAISTA POSTOJE.NISAM ZNALA STA DA JOJ ODGOVORIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM.ONA JE SASVIM NORMALNA DEVOJKA,STUDIRA IMA MOMKA SAMO JE MALO POVUCENA U SEBE.STA VI MISLITE O TOME,MOLIM VAS I NTERESUJE ME VASE MISLJENJE.
laganim tempom, postepeno i u fazama, stavi je u situaciju da se sama seti da je potrebno da se obrati nekome strucnom.Najlaksa varijanta je skolski psiholog ili na stud.poliklinici, a dalje ce vec on uputiti.Nije mi to prvi slucaj koji srecem
 
ZABRINUTA DRUGARICA:
DANAS MI SE DRUGARICA POVERILA NESTO STO ME JE JAKO ZABRINULO.ONA JE KAKO KAZE JOS OD 12,13 GODINA MASTALA O NEKIM NESTVARNIM LIKOVIMA SA KOJIMA RAZGOVARA.KAZE DA TO RADI I DANAS U SVOJIH 23 GODINE KADA JE SAMA.KAZE DA JE STVORILA TE LIKOVE U SVOJOJ GLAVI KAO DA ONI ZAISTA POSTOJE.NISAM ZNALA STA DA JOJ ODGOVORIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM.ONA JE SASVIM NORMALNA DEVOJKA,STUDIRA IMA MOMKA SAMO JE MALO POVUCENA U SEBE.STA VI MISLITE O TOME,MOLIM VAS I NTERESUJE ME VASE MISLJENJE.
pazi, ako njoj odgovara da veruje u neki svoj svet, i da zivi u njemu, to je ok, i to je njeno pravo! nemoj da brines zbog toga! samo nemij da dozvolis da to predje neku granicu normalnog...popricaj sa njom da vidis dokle to ide...ako ona sama trazi pomoc, posavetuj je da poprica sa nekim ko se time bavi...a ako vidis da je to do neke granice normalno, iskuliraj! p.s.sve ce biti ok!!!
 
Neka deca u određenom uzrastu, ukoliko su usamljena i osećaju se nezaštićeno (a to je posledica porodične situacije) ponekad izmišljaju likove. Nekad su to ljudi, nekad životinje, ali to su uglavnom neki jaki likovi koji ulivaju sigurnost i poverenje, mogu u mašti da zaštite ili jednostavno prave društvo zbog prevelike nepodnošljive usamljenosti. Pošto tvoja drugarica ima već toliko godina, kod nje se to zadržalo, znači da nije prerasla tu fazu. Ne znam koliko je to ozbiljno kod nje. Ona može normalno da funkcioniše u životu i sve to, ali joj to sigurno smeta, jer negde ona odbija da odraste. Sad, to ne znači da su oni koji nemaju takve "drugare" zreli i da nemaju neke druge emotivne tegobe. Milsim da čim se o tome poverila, to je neki znak kojim ona traži pomoć. A pomoć joj može pružiti samo stručno lice. Mislim da je najbolje da joj u razgovoru nekako napomeneš da to nije ništa strašno, da se dešava i drugim ljudima. Treba da budeš sada oprezna, ona ti je pružila nešto vrlo delikatno, kao što je i njena situacija.
Želim da ti Bog da snage i pokaže put kako da joj pomogneš, kao i njoj da to reši.
 

Back
Top