POMOOOOOOC HITNO JE
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: POMOOOOOOC HITNO JE

ZABRINUTA DRUGARICA
    Guest

Podrazumevano POMOOOOOOC HITNO JE

DANAS MI SE DRUGARICA POVERILA NESTO STO ME JE JAKO ZABRINULO.ONA JE KAKO KAZE JOS OD 12,13 GODINA MASTALA O NEKIM NESTVARNIM LIKOVIMA SA KOJIMA RAZGOVARA.KAZE DA TO RADI I DANAS U SVOJIH 23 GODINE KADA JE SAMA.KAZE DA JE STVORILA TE LIKOVE U SVOJOJ GLAVI KAO DA ONI ZAISTA POSTOJE.NISAM ZNALA STA DA JOJ ODGOVORIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM.ONA JE SASVIM NORMALNA DEVOJKA,STUDIRA IMA MOMKA SAMO JE MALO POVUCENA U SEBE.STA VI MISLITE O TOME,MOLIM VAS I NTERESUJE ME VASE MISLJENJE.

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: POMOOOOOOC HITNO JE

Citat Original postavio ZABRINUTA DRUGARICA
    DANAS MI SE DRUGARICA POVERILA NESTO STO ME JE JAKO ZABRINULO.ONA JE KAKO KAZE JOS OD 12,13 GODINA MASTALA O NEKIM NESTVARNIM LIKOVIMA SA KOJIMA RAZGOVARA.KAZE DA TO RADI I DANAS U SVOJIH 23 GODINE KADA JE SAMA.KAZE DA JE STVORILA TE LIKOVE U SVOJOJ GLAVI KAO DA ONI ZAISTA POSTOJE.NISAM ZNALA STA DA JOJ ODGOVORIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM.ONA JE SASVIM NORMALNA DEVOJKA,STUDIRA IMA MOMKA SAMO JE MALO POVUCENA U SEBE.STA VI MISLITE O TOME,MOLIM VAS I NTERESUJE ME VASE MISLJENJE.
    laganim tempom, postepeno i u fazama, stavi je u situaciju da se sama seti da je potrebno da se obrati nekome strucnom.Najlaksa varijanta je skolski psiholog ili na stud.poliklinici, a dalje ce vec on uputiti.Nije mi to prvi slucaj koji srecem

scorpio girl
    Guest

Citat Original postavio ZABRINUTA DRUGARICA
    pazi, ako njoj odgovara da veruje u neki svoj svet, i da zivi u njemu, to je ok, i to je njeno pravo! nemoj da brines zbog toga! samo nemij da dozvolis da to predje neku granicu normalnog...popricaj sa njom da vidis dokle to ide...ako ona sama trazi pomoc, posavetuj je da poprica sa nekim ko se time bavi...a ako vidis da je to do neke granice normalno, iskuliraj! p.s.sve ce biti ok!!!

Primećen član Komshinica (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Neka deca u određenom uzrastu, ukoliko su usamljena i osećaju se nezaštićeno (a to je posledica porodične situacije) ponekad izmišljaju likove. Nekad su to ljudi, nekad životinje, ali to su uglavnom neki jaki likovi koji ulivaju sigurnost i poverenje, mogu u mašti da zaštite ili jednostavno prave društvo zbog prevelike nepodnošljive usamljenosti. Pošto tvoja drugarica ima već toliko godina, kod nje se to zadržalo, znači da nije prerasla tu fazu. Ne znam koliko je to ozbiljno kod nje. Ona može normalno da funkcioniše u životu i sve to, ali joj to sigurno smeta, jer negde ona odbija da odraste. Sad, to ne znači da su oni koji nemaju takve "drugare" zreli i da nemaju neke druge emotivne tegobe. Milsim da čim se o tome poverila, to je neki znak kojim ona traži pomoć. A pomoć joj može pružiti samo stručno lice. Mislim da je najbolje da joj u razgovoru nekako napomeneš da to nije ništa strašno, da se dešava i drugim ljudima. Treba da budeš sada oprezna, ona ti je pružila nešto vrlo delikatno, kao što je i njena situacija.
    Želim da ti Bog da snage i pokaže put kako da joj pomogneš, kao i njoj da to reši.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Nije to za salu,probaj da razgovaras sa njom da potrazi strucnu pomoc.

Guest

u pa to radim i ja ali valjda nisam luda

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

E pa sad...postoji mastanje a postoji i nesto mnogo komplikovanije.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Nije to za salu,probaj da razgovaras sa njom da potrazi strucnu pomoc.
    uf sta ce da joj kazu.....samo ce da izmisli josh novih drugara ja nesto ne verujem u psih :?

Guest

Podrazumevano

kako cemo da znamo da smo se zakomplikovali

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Bez namere da zvucim sad tu kao neko ko drzi predavanja...takve stvari mogu da budu uvod u jako ozbiljna stanja a to sad nema nikakve veze kako ti dozivljavas psihijatriju.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    kako cemo da znamo da smo se zakomplikovali
    Pa osobe sa takvim problemima i ne znaju ali njihova okolina to vidi.

Guest

Podrazumevano

pa dobor...al nekad ti psih. umeju da s*ebu

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ovo je forum,ovde se iznese pitanje,tema,zatrazi pomoc...tvoj komentar je vise za chatovanje ...

Guest

Podrazumevano

ja npr.se jos uvek igram nekih igrica kojih sam se igrala kada sam bila klinka,ali sam normalna osoba i svi me tako smatraju

Slične teme

1. 90te upomoc hitno hitno
    Autor mare-91 u forumu Istorija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 05.06.2007., 15:43
  2. HITNO HITNO Problem sa BIOS-om i maticnom
    Autor chichko u forumu Hardver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 13.11.2006., 00:06
  3. kako hitno puno hitno
    Autor alex25 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1