eeee zivote...

Poruka
3.145
e evo da se i ja krstim... :)
samo muka moze naterati coveka da otvori ovako ocajnu temu... :(
O cemu se radi: ja vam radim u jednoj biblioteci na jednom faking privatnom fakultetu. Svaki dan sam izlozena raznim torturama od strane mog bajnog sociopatskog sefa, a da vam ne govorim da mi je radno vreme najhebenije na svetu od 12 do 20. U bibl. se naravno ubijam od dosade, i jedina zanimacija mi je ucenje, citanje i poseta forumu, da se izjadam vama mojim dragim forumasima. Pre desetak dana je mobbing (ta divna novokomponovana rec) dostigao potpunu kulminaciju kada mi je predragi sef zabranio pristup (hinjski preko administratora mreze) ovom sajtu...i jos mi smanjio platu 15 eura, zbog neposluha...kreten!!! a sve to mi nije imao m*** reci, jer se plasi da cu ga nakantati jer je olicenje ljudske pichkice...e sad plata je redovna i nije losa s obzirom na posao koji radim, ali s druge strane ja sam postala jedna odvratno depresivna i psihoticna osoba. Drugog posla za sad nema. Pitanje je da li da drzim ovo sto imam, i da postanem flegma na poslu ili da odhebem sve, pa drugi posao kad naidje???? Sta vi mislite... :-?
 
ej, pa ako ti misliš taj posao da radiš baš dugo, odustani!
ne bih da ti otežavam stvari, ali- uništićeš si život. kako da nađeš vremena za sebe i za druge???
moj predog ti je da tražiš drugi posao, a kad ga nađeš, pukni šefa nečim po glavi i kidaj odatle!
mislim- 12.00 - 20.00. bljax.
 
A da probas da mu odgovoris, da budes malo gruba ne mnogo za pocetak cisto da vidis njegovu reakcuju da te ne izbaci sa posla, ako je stvarno pickica onda drekni i smirice se
 
nerviram se za druge:
e evo da se i ja krstim... :)
samo muka moze naterati coveka da otvori ovako ocajnu temu... :(
O cemu se radi: ja vam radim u jednoj biblioteci na jednom faking privatnom fakultetu. Svaki dan sam izlozena raznim torturama od strane mog bajnog sociopatskog sefa, a da vam ne govorim da mi je radno vreme najhebenije na svetu od 12 do 20. U bibl. se naravno ubijam od dosade, i jedina zanimacija mi je ucenje, citanje i poseta forumu, da se izjadam vama mojim dragim forumasima. Pre desetak dana je mobbing (ta divna novokomponovana rec) dostigao potpunu kulminaciju kada mi je predragi sef zabranio pristup (hinjski preko administratora mreze) ovom sajtu...i jos mi smanjio platu 15 eura, zbog neposluha...kreten!!! a sve to mi nije imao m*** reci, jer se plasi da cu ga nakantati jer je olicenje ljudske pichkice...e sad plata je redovna i nije losa s obzirom na posao koji radim, ali s druge strane ja sam postala jedna odvratno depresivna i psihoticna osoba. Drugog posla za sad nema. Pitanje je da li da drzim ovo sto imam, i da postanem flegma na poslu ili da odhebem sve, pa drugi posao kad naidje???? Sta vi mislite... :-?

ima neshto idealno za posao...srspi zen...na jedno uvo udje na drugo izadje

e sad jasno je da morash ulozhiti mnogo truda i svega da bi postigla jedno takvo stanje duha...sad saveti su nezahvalni...kad tje ti naidje drugi posao?...imash li kinte inache tipa zhivish kod matorih ili shta?...moj savet je da napushish shefa...ja sam mom par puta onako drsko odgovorio...ok nisam napushio al sam bio onako otresit...i sad me ne pominje ama nimalo...kazhesh lepo ako ja radim kako treba ako posao ne pati ako ne koshta nishta zashto mi je zabranjen pristup forumu (mada bi ti i ja zabranio pristup forumu)...
 
nerviram se za druge:
e evo da se i ja krstim... :)
samo muka moze naterati coveka da otvori ovako ocajnu temu... :(
O cemu se radi: ja vam radim u jednoj biblioteci na jednom faking privatnom fakultetu. Svaki dan sam izlozena raznim torturama od strane mog bajnog sociopatskog sefa, a da vam ne govorim da mi je radno vreme najhebenije na svetu od 12 do 20. U bibl. se naravno ubijam od dosade, i jedina zanimacija mi je ucenje, citanje i poseta forumu, da se izjadam vama mojim dragim forumasima. Pre desetak dana je mobbing (ta divna novokomponovana rec) dostigao potpunu kulminaciju kada mi je predragi sef zabranio pristup (hinjski preko administratora mreze) ovom sajtu...i jos mi smanjio platu 15 eura, zbog neposluha...kreten!!! a sve to mi nije imao m*** reci, jer se plasi da cu ga nakantati jer je olicenje ljudske pichkice...e sad plata je redovna i nije losa s obzirom na posao koji radim, ali s druge strane ja sam postala jedna odvratno depresivna i psihoticna osoba. Drugog posla za sad nema. Pitanje je da li da drzim ovo sto imam, i da postanem flegma na poslu ili da odhebem sve, pa drugi posao kad naidje???? Sta vi mislite... :-?
...to za torture.....ne razumem....a sto se tice zabrane foruma u radno vreme.....tvoj sef je potpuno u pravu...radna navika,i postovanje posla su jako bitna stavka u zivotu...shvatices to nekad...
 
EVO I MENI JE RADNO VREME OD 12 DO 20.meni je to super, i ne bunim se, jer spavam do 10, a uvece blejim do 03, a svi kao nesto idu ranije u krevet, jedino mi bedak kad zakasnim u 12h, ali mi niko nista za sada ne prigovara. ZABRANISE I MENI FORUM, ALI JA KAD SAM NA NJEMU, POSLE TOGA OBRISEM SVE SAJTOVE KOJE SAM POSECIVAO...i ja ucim na poslu, pa tako gledaj i sa one lepse strane na posao, jer nigde nije idealno, cak i da smo mi sami vlasnici neke firme, pa bi bilo problema......
 
Koliko ja znam i u drugim firmama kada admin primeti da se internet koristi za druge stvari ogranici korisnike,npr. neka firma ima brz internet i onda se skidaju filmovi i sl. a kao na poslu si...sto se tice radnog vremena nije bas neko ali ako si mlada i neudata imas uvece vise vremena,nesto i ne vidim razliku da li je posao od 7 do 15 casova ili tvoje radno vreme jedino ko radi nekih 5-6 sati;ljudi masovno kod nas ne podnose da im se naredjuje i svaki treci nezaposlen u zavodu za zaposljavanje je naveo da bi zeleo da bude privatnik,svoj gazda,razumem to ali samo neko ko ima uslove da radi posao gde je sam sebi sef,od taksiste do vlasnika neke firme moze da kaze da nece da mu drugi naredjuje.
 
BivshiPrijatelj:
Uradi shta ti srce kaze,ja sam vishe puta dao otkaz iz slichnih razloga,prvo sam im dao do znanja. (ako se odluchish za tako neshto daj otkaz kad im najvishe trebash)

Bravo majstore, te stvari prolaze samo u srbiji, zato nam je lose, zato se i zalimo,sve se vrti oko toga ko ce koga da zahebe, u inostranstvu (italiji) bi ti samo u knjizicu upisali dve recenice, da kad sledeci put trazis posao, nece niko da te primi.
 
nerviram se za druge:
e evo da se i ja krstim... :)
samo muka moze naterati coveka da otvori ovako ocajnu temu... :(
O cemu se radi: ja vam radim u jednoj biblioteci na jednom faking privatnom fakultetu. Svaki dan sam izlozena raznim torturama od strane mog bajnog sociopatskog sefa, a da vam ne govorim da mi je radno vreme najhebenije na svetu od 12 do 20. U bibl. se naravno ubijam od dosade, i jedina zanimacija mi je ucenje, citanje i poseta forumu, da se izjadam vama mojim dragim forumasima. Pre desetak dana je mobbing (ta divna novokomponovana rec) dostigao potpunu kulminaciju kada mi je predragi sef zabranio pristup (hinjski preko administratora mreze) ovom sajtu...i jos mi smanjio platu 15 eura, zbog neposluha...kreten!!! a sve to mi nije imao m*** reci, jer se plasi da cu ga nakantati jer je olicenje ljudske pichkice...e sad plata je redovna i nije losa s obzirom na posao koji radim, ali s druge strane ja sam postala jedna odvratno depresivna i psihoticna osoba. Drugog posla za sad nema. Pitanje je da li da drzim ovo sto imam, i da postanem flegma na poslu ili da odhebem sve, pa drugi posao kad naidje???? Sta vi mislite... :-?

Svasta...trebao je da ti smanji platu za 20 eura.. :roll: ..radis li ti ista....razumem ja, da ti je dosta dosadno, takav je posao... slazi knjige, znas koliko ih ima, azuriraj papire, brisi prasinu...kad nema posla ti ga stvori...
Ili vam je knjizara ekstra mala ili si ti toliko nezainteresovana, da .... :roll:
Gde ces na poslu, da surfujes...? Zar ne mozes nikakve promene, da predlozis sefu, poboljsanja, savetujes ljudima koje knjige su ok, ako neki nisu jos absolvirali nacin trazenja knjiga ( neznam koji sistem imate ) ponudi se, da im pokazes, nadjes i sl...

nema veze dal ti je sef P**kica...ti mora, da nadjes sa njim zajednicki jezik i da se trudis, da odnosi budu ok...ako ti je vec tolika muka i nemozes, da ga podnosis trazi drugi posao...

Totalno nezrelo ponasanje...bez uvrede, ja licno nebi volela, da imam slicnog radnika...

Ali opet neznam celu situaciju i kako stvari stoje...

P.S. definitivno bi te otpustila i ponudila posao nekome ko ce dati sve od sebe i ukljuciti se...tvoj sef od tebe nema neke koristi...
 
Da...vidim ima i negativnih i pozitivnih komentara...kao prvo da ima posla na mom poslu, ja sigurno ne bih bila na internetu, uvek sam bila covek od akcije i nisam bezala od posla i odgovornosti. biblioteka je ekstremno mala, ima svega nekih 600tinjak naslova, a i studenata je malo pa ja nemam nikakvog posla. brisanje, sredjivanje i ostale stvari obavim cim stignem na posao i to bude gotovo za nekih sat vremena.zaboravila sam pomenuti da je u bibl. i petnaestak racunara, gde studenti mogu doc na internet, pa fakticki obavljam i sve te racunarske poslove...
ali osim ovih zabrana, situacija je nesnosna jer u svakom cosku fakulteta ima kamere, kao u faking BigBraderu (a atmosfera na celom faksu je kao iz Orvelove knjige 1984, ko je procitao znace sta pricam), telefon se prisluskuje (mada mi ne bi nikada palo na pamet da ga koristim u privatne svrhe), a svi zaposleni na fakultetu u administraciji su zakljucani po kancelarijama i "nisu tu za nikoga". I tako...ja za sad pokusavam da se prevaspitam i da postanem flegma... 8-)
 
ma reč je o poverenju...:)
Ja nikada nisam imala problem s tim - svi imaju neke igrice instaliranei svi imaju SVOJE načine da popune pauze / prazan hod. Nikoga firma (još :lol: ) ne plaća a surfuje i forumaši (biće i toga :lol: ) ali dole god zadovoljavaš zahteve posla - sve je u redu.
NEGUJTE POVERENJE :P

Ja sam svojoj šefici ovorila i poklonila BLOG. Njen, naravno ;)
Sad ćemo da smislimo kako bi mogla da krene da piše o poreskim reforamama poslednej 2 decenije plus memoari (SVAŠTA ima da kaže, volela bih da čitam o tome :P ) onlajn!

Ah, forum....Ko nema čak igricu, taj ne zarezuje kompjuter, a time ni karanfile...a znate šta onda ne zaslužuje :mrgreen:
 

Back
Top