Problem sa desnima

Gost
Je li ima neki da mi pomogne? Imam otok pored sestice na donjoj vilici koji vise lici na plik. Taj zub nije ceo, mrtav je, plomba je ispala i predlozeno mi je ili vadenje ili da ga nameste sa safovima, kada sam bila kod zubara pre mesec dana. Uglavnom taj otok ili sta je vec me muci , neprijatan je osecaj a ne mogu kod zubara radim po ceo dan i tek sam dobila posao. Smem li i sa cim da to isperem ? Jel moguce da je komadic hrane pa se zagnojilo ili sta posto ja ne znam sta je unutra samo da je oteklina mekana po konzistenciji i srednje velicine, kao i da je samo sa unutrasnje strane zuba u njegovoj sirini. Nigde drugo na desnima nema promena.
:(
 
Savetujem ti da odes kod stomatologa,ima i onih koji rade uvece.Dezurni u domovima zdravlja a i kod privatnika,izgovor ti je slab.Moguce je da imas nesto sto ne znam kako se strucno zove,ipak nisam stomatolog, ali sto zahteva cak i mogucu primenu antibiotika ili hirusku intervenciju.U svakom slucaju to nije za salu i nemoj cekati da ti otekne pola lica.
 
Danas sam ukapirala da je apsces, pojavio se gnoj, ja to lepo ocistila stavila antiseptik pa cemo videti dalje. Moja doktorka, ja radim od 8 ujutru do 8 uvece, mislim toliko mi ode vremena u metrou i na poslu. Posao dobila pre 7 dana a moja prethodnica otpustena jer je stalno bila bolesna i nije dolazila na posao. Da li da kupim neki antibiotik sada sama na svoju ruku? Nisam ni nasta alergicna!
 
Nisam znala da i tamo se antibiotici nalaze u slobodnoj prodaji,ja sam mislila da je to sam nas "genijalni izum".U svakom slucaju otidji sto pre kod stomatologa,takve stvari mogu prouzrokovati sirenje infekcije na srce,bubrege...za slucaj da zagusti,koristi antibiotik iz grupe cefalosporina,cefaleksin.
 
Volele bih da mi nasa dr odgovori nesto vise o dubinskom ciscenju creva.Da li moze da bude i stetno u nekim slucajevima.POSTO SE REKLAMIRAJU NA TV privatne ambulante i objasnjavaju da je to prosto neophodno da se ucini.Cena je 100 eura za 3 tretmana od 45 min.svaki u razmaku od 5 dana.Hvala.
 
Mikicaaaa:
Volele bih da mi nasa dr odgovori nesto vise o dubinskom ciscenju creva.Da li moze da bude i stetno u nekim slucajevima.POSTO SE REKLAMIRAJU NA TV privatne ambulante i objasnjavaju da je to prosto neophodno da se ucini.Cena je 100 eura za 3 tretmana od 45 min.svaki u razmaku od 5 dana.Hvala.
Pa ne znam sta da ti kazem,neki hirurzi sa kojima sam u kontaktu su se slatko nasmejali na tu i intervenciju a i reklamu.
Dragi moji,lako cemo mi sa tim,samo da nismo ozbiljnije bolesni,a da ne daj boze jesmo pa nisam sigurna koliko bi to pomoglo.
 

Back
Top