Porodica Vojinović

Породица Војиновић је стара србска породица вероватно из Гацког, где је столовао војвода Војин, оснивач породице по до сада утврђеним изворима и властелин краља Стефана Дечанског. Он је наставио службу и код краља Душана, а имао је три брата за које се не знају имена. Но његови синови су познати, и то Милош, Алтоман и Војислав и сва тројица су започели службу на Душановом двору као ставиоци. Податке можеш пронаћи у књизи Родословне таблице и грбови српских династија и властеле, а има и доста друге литературе о Војиновићима. Запни!
 
Milos Infinite Vojinovic:
Zeleo bih vise da znam o poreklu svog prezima, posto je vecina clanova zivela u Lici, a tamo vise i nema arhiva svaka pomoc je dobro dosla.

+++++++
Neznam da li ce ti se cinjenica svidjeti,no Vojinovica ima najvise Hrvata!
Jos kad tome pridodamo, da su Vojinovici iz Like,onda nema dileme sta su tvoji preci bili.


No,ako ti se nesvidja ta cinjenica,ti kazi da si Slaven/Sloven! ;)
 
AKHENATON:
Ovim hoces da kazes da su Hrvati...Daj molim te...

++++
Naravno!

Ako ima Vojinovica Hrvata,kojih uzput receno ima vishe nego "Srba" Vojinovica!

I koji imaju svoju obiteljsku lozu/rodoslov u Lici koja je u srcu Hrvatske!


O cemu mi onda pricamo?


Uostalom,covik je u dobrom drustvu!

Naime i preci bivsheg ravnogorskog ideologa,DRASHKOVICA su takodjer bili Hrvati,
i to plave krvi..

pazi..

http://www.mdc.hr/trakoscan/hr/2-2povijest.html


a o "pokatolcenom" Sheshelju da i negovorimo..
 
раније и није постојала нека разлика између Срба и Хрвата. Можда по пореклу да али...

исто као и данас Срба и Црногораца.
Тешко нама да избацимо реч "наше море" из речника и тешко Србима са Југозапада Србије или Црногораца са севера Црне Горе да разграниче одакле су они а одакле ми.
Њима је све једно. Осећају се као једно.

Исто и раније, хрвати и срби нису знали за међусобне сукобе. Нити су јавно и јасно разграничавали земље на којима су владали они или ови великаши.
 
Све у свему, то даје прилику Србима да проналазе Српско порекло Хрвата и обратно
Хрватима да проналазе Хрватско порекло данашњих Срба.

пример: Северина, Шешељ,

Разлика у религији, писму као и политичка припадност дају могућности за разне поделе и онога што је логично и недељиво...
 
-max-:
+++++++
Neznam da li ce ti se cinjenica svidjeti,no Vojinovica ima najvise Hrvata!
Jos kad tome pridodamo, da su Vojinovici iz Like,onda nema dileme sta su tvoji preci bili.


No,ako ti se nesvidja ta cinjenica,ti kazi da si Slaven/Sloven! ;)

Nema tu sta da mi se svidja ili ne. To sam sto sam, a odgajan sam sa kulturom Srpskog naroda i u pravoslavnom duhu.
Koliko ja znam Vojinovica ima iz Like (poreklom, ne znam bas da nas je tamo mnogo ostalo) i sa Zabljaka.
Lika je naseljavana Srbima posto usled tursko-austrijskih ogromnih pustosenja tamo niko nije ostao a niko drugi nije hteo tamo da dodje.
 
Војиновићи су пореклом из Црне Горе.

Моја породица по оцу је пореклом од Војиновића, иако се тако не презивамо. Ми смо побочна грана, и јесмо пореклом из Црне Горе, али негде пре који век су наши емигрирали у Босну, и у сродству смо још са Бошковићима и још некима (имам код куће све прецизно).
 
Zeleo bih vise da znam o poreklu svog prezima, posto je vecina clanova zivela u Lici, a tamo vise i nema arhiva svaka pomoc je dobro dosla.
Što se tiče tvog prezimene i njegovog porijekla ono može biti različito a jedna od opcija je Piva.Pa stog ti predlažem da pogledaš sl. strane na kojima možeš naći dosta podataka o Vojinovićima od kojih i moja porodica vodi porijeklo i danas živi u Semberiji u dva sela Modran i Balatun te širom svijeta.
http://www.avramovici.dzaba.com[URL="http://www.modran.com/smf"]http://www.modran.com[/URL]
 
Ja sam iz Porodice Vojnovic a ne Vojinovic ,porijeklom smo iz Crne Gore ali pret Turcima smo bijezali u Hrvatsku krajinu odakle kako je moj pra pra pra djeda pisao smo se vracali u ratove u Hrvatskim i Madjarskim jedinicama u borbu protiv Ottomanskog carstva .Napokon jedan od mojih pradjedova je bio trgovac te se doselio u Sarajevo iz Hrvatske i tu i ostao,ali nikad mi nije bilo jasno nit sam igdje mogao da nadjem i otkrijem kakva je razlika izmedju porodice Vojnovic i Vojinovic ,jer meni uobicajeno uvjek postave dva pitanja prvo kako se prezivas ,a drugo jesili ti Vojnovic ili Vojinovic pa ako iko molim vas zna Hrvati ili Srbin svi smo iste krvi i braca jeli zna molim vas neko da mi objasni ovu Razliku izmedju ova dva prezimena ako je uopste ima ! Hvala vam puno !
 
Moj pradeda ,sa majcine strane,bio je Danilo Vojinovic,koji je dosao u 19 veku iz Petrinje u Karanovac,danasnje Kraljevo.Bio je srbin i Vojinovic je staro srpsko prezime.Imali su ga i neke velmozde iz doba Nemanjica.
Verovatno smo se selili po Balkanu ,kao sto sada radimo ,ali po celom svetu.
Gde god se nadjes na planeti ,eto jednog srbina ili nekog ko govori nasim jezikom...
 
Ево два Војновића, имају и грбове, само је на немачком, ако ти може послужити. Могуће је да су неки Војновићи и Војиновићи исто, али не мора бити.
 
Hvala Vam ,ali nasao sam odgovor pa cu da je podjelim i sa ostalima ako se jos neko interesuje.

VOJNOVIC-VOJNOVICH

Vojnovic probably is from Vojnik or Vojna meaning soldier or battle. Vojnovic name variations include Vojinovic, Vojkovic, Vojnic, Vojskovic, Vojtek, Vojvoda and Vojvodic.



This clan had three separate arms registered. John Vojnovic was granted Arms from the old nobility in Hercegnovi and is also registered as nobility from the Poljica Republic. Maria Teresa of Austria granted Arms to Vujna Vojnovic on March 1, 1751 in Vienna. The Fojnica Monastery in Bosnia has hand drawn Arms for this clan dating to the 1300-1400’s. Arms found later in Dalmatia did come from Bosnia-Hercegovina.

Vojnovic is a large clan with most living in Balinac, Crni Potok, Dugi Rat, Gajec, Kapelna, Lovska, Mazin, Omis, Ozegovci, Pecka and Zagreb.
 
Па, мајку му, Војин је било често име, нису сви Војиновићи ваљда потекли од једног јединог Војина?

Као језичар морам да приметим да је различита етимологија тих презимена.

Рецимо:
Војиновић - од личног имена Војин
Војновић - од именице ''војно'', која се користила у значењу мушкарац, муж (''Српски рјечник'' - В. Караџић)
Војковић - од личног имена Војко
Војсковић - од речи војска (мада нисам чула за то презиме)
Војтек - то, канда, није српско?!
Војвода и Војводић - од титуле војвода којом се означавао старешина племена или кнежине

Значи, порекло тих презимена је сасвим различито и нема логике да су припадници тих фамилија у било каквој вези.
 

Back
Top