Koji ste rod vojske bili i kada?

Pozdrav svima

Imao bih jedno pitanje pa se nadam da ga postavljam na prvao mesto. Zanimaju mu kasarne JNA a kasnije i VJ na Kosovu i Metohiji tj. njeni nazivi. Ovom prilikom napisacu nazive pa ako ima neka greska, slobodno me ispravite..unapred hvala

Pristina - Marsal Tito, Kosovski junaci
Prizren - Ramiz Sadiku, Car Dusan Silni
Urosevac - Milan Zecar, Car Uros
Gnjilane - Zejnel Ajdini, Car Lazar
Kosovska Mitrovica - Meho Barjaktari, Stefan Nemanja
Djakovica - Emin Duraku, Devet Jugovica
Pec - Radomir Mihajlovic Cuk, Beli Drim ( ? )

Da li je u Peci postojala jos neka kasarna posto nailazim i na podatke o kasarni Miladin Popovic i kasarna Vojvoda Petar Bojovic ? Ako su ove tvrdnje tacne koja su bila njihova kasnija imena ?
Kako se u vreme JNA zvala kasarna u Vucitrnu ( za vreme VJ kasarna Milos Obilic ) ?
Da li je Kosovska Kamenica imala kasarnu ?
 
Pionirska inženjerija u VJ polovinom 90-tih godina prošlog veka. Nismo imali šta da jedemo. Tačnije nisu nam dali. Konzerva od 150 grama delila se na dva vojnika, uz dva parčeta hleba. Repete nema. Bili smo mršavi kao logoraši. Niko od mojih klasića ne zna šta je to vojnički pasulj, jer su nam kuvali neku čorbuljinu od šargarepe i malo pasulja; u tanjiru je u proseku bilo 4 do 5 zrna pasulja i 24 do 25 krugova šargarepe. :bljak: Sje6ali su nas totalno. Lepši pasulj sam jeo po učeničkim (srednjoškolskim) i studentskim domovima. Fuj.
 
"Polovinom `90 - tih " smo imali "nicim izazvane sankcije , rat u neposrednom okruzenju , stalne pretnje bombardovanjem ako ne ispunimo neke uslove , svakodnevne demostracije po Srbiji , strajkove po fabrikama i pretnje otkazima i tehnoloskim viskovima , mobilizacije na vojne vezbe sa bojevom municijom..." , a posebna je prica o "prvim koracima novopecenih privatnih bizMismena i tranziciji" ...!

Ne opravdava , ali dopunjava informacijama i podsecanjima na neka "dogadjanja iz perioda polovine `90 - tih" .
 
Pionirska inženjerija u VJ polovinom 90-tih godina prošlog veka. Nismo imali šta da jedemo. Tačnije nisu nam dali. Konzerva od 150 grama delila se na dva vojnika, uz dva parčeta hleba. Repete nema. Bili smo mršavi kao logoraši. Niko od mojih klasića ne zna šta je to vojnički pasulj, jer su nam kuvali neku čorbuljinu od šargarepe i malo pasulja; u tanjiru je u proseku bilo 4 do 5 zrna pasulja i 24 do 25 krugova šargarepe. :bljak: Sje6ali su nas totalno. Lepši pasulj sam jeo po učeničkim (srednjoškolskim) i studentskim domovima. Fuj.
Nijedan moj klasić ne zna šta je to vojnički pasulj. Jeli smo "čorbu" (bućkuriš) od 25 krugova šargarepe i 5 zrna pasulja po tanjiru, u proseku. Fuj. Sankcije nisu bile ničim izazvane, nismo naivni...
Нишки, па шта си ти мислио да позивање у војску 90-тих је исто што и позивање на некакву прославу!
 
Нишки, па шта си ти мислио да позивање у војску 90-тих је исто што и позивање на некакву прославу!

h040.gif
Fuj na Miloševićevu vojsku iz 90-tih.
ngbbs48b00a5889ebd.gif
 

Back
Top