Koji ste rod vojske bili i kada?

Postovani Knezevic Milan je moje ime ja sam rodom iz Gradiske to mesto je u blizini Banjaluke,ja sam regrutovan kao Vojna Policija u Sarajevu 1980god.A otisao sam u Vojsku Jula meseca 1982 god. u Kasarnu u Knjazevac nemalo na Bugarsku Granicu,u Knjazevcu sam proveo citav vijni rok posto tad u tom nasem malom mestu na Timoku.Neznam zasto ali u toj Kasarni nije bilo Vojne Policije vec su dolazili iz Drugih Kasarni tako da su mene prebacili posle obuke u Prvu cetu kod Kapetana Misica bio sam u Pratecem Vodu odelenje Rucnog Bacaca.Iz vojske sam se vratio 13 Septembra 1983 god.Postonisam koristio ni Redovno ni Nagradno osustvo tako da sam bio nesto krace u vojsci nego obicno.Kroz ovaj poslednji Bratski rat kako se to kaze u svetu sve se izmenilo pa i prijateljstvo nekih ratnih drugova a vec je i mnogo vremena proslo od 82/83 god.tako da su se i imena zaboravila starih vojnih Drugova tako da ovom prilikom pozdravljam sve moje Vojne Drugove iz Prve Cete Kapetana Milosava Misica i molim ih da se jave na ovaj forum kako bi razmenili i produzili nasa Prijateljstva,sto znaci svi koli su bili Julska Klasa 82/83 god. u Prvoj ceti kod Kapetana Misica u Knjazevcu neka se jave pozdrav svima takodje i vama postovani iz Redakcije.Pise Knezevic Milan iz Nemacke kod Kölna u slucaju da bi se neko od mojih vojnih drugova nasao i ovu poruku procitao evo dajem moj broj telefona neka mi se javi Mobilni :01621702202 ili na (mail mi-knezevic@t-online.de) ili na Skype (milan1_ ) MSN ( knezevicmilan@live.de) ili na Facebook Knezevic Milan da nekako stupimo u kontakt.Ja se zahvaljujem unapred.....
 
Ja sam sluzio vojsku od septembra 1998 do septembra 1999 u artiljerisko raketnim jedinicama PVO.
Bio sam u 310 SRP PVO puku u Kragujevcu,a pred bombardovanje sam dobio prekomandu u 311 SRP PVO puk u Pristini (aerodrom Slatina).
Za vreme bombardovanja sam uglavnom bio u blizoj i daljoj okolini Pristine.Posle bombardovanja i povlacenja sa Kosova kada su rasformirali Pristinski puk,
vratio sam se u Kragujevac i tu zavrsio vojni rok.Srecom,nasa septembarska klasa nije imala produzenje vojnog roka zbog rata kao martovska klasa.
Zaboravio sam koji sam ves,znam da sam bio operater na UPPC-u (Uredjaj za Prijem Podataka o Cilju),neki uredjaj za komunikaciju izmedju
nasih radara i lansera sa udaljenim radarima i lanserima koji se koristio kada zbog situacije u vazduhu nismo smeli da zracimo svojim radarom,
vec smo dobijali podatke od drugih jedinica (ili obrnuto,slali podatke drugima,kada oni nisu bili u mogucnosti).Sve u svemu,radili na tome da vise koristimo
nisanske radare,a izvidjacke sto manje i tako to.A radio sam dosta i na sistemima veze.Od losih iskustava koje pamtim,imali smo jedan direktni pogodak
u radar (tzv. RStON) HARM antiradarskom raketom.Od lepsih iskustava,pamtim obaranja krstarecih raketa (ali za to su bili zasluzni vise momci sa
strelama i pragama koje smo takodje imali u jedinici.Svakako jedan interesantan i zanimljiv period.Imali smo i dobrovoljce iz Republike Srpske i iz Rusije,
mnogo dobri momci ... a Srpski narod sa Kosova i Metohije je prema nama bio super,i uvek nam je izlazio u susret ako nam treba neka pomoc.
 
Titova garda, VP 4795/6-2, generacija jun 89/90.godine ( osim mjesec dana doobuke za vozača u Beloj crkvi u julu i augustu 1989).
Vozač u drugoj četi, drugog motorizovanog bataljuna.
Komandir III voda potporučnik....ne sjećam se.... komandir čete poručnik Vidović Zdravko, komandant bataljona major Bajić Adem.:hvala:
:D
 

Back
Top