Енглески језик - учење, преводи и остало

Pa,za pocetak ti preporucujem da gledas sto cesce filmove na engl.jeziku jer se na taj nacin neke reci podsvesno urezu u secanje-ukoliko imas kablovsku,tim bolje...zatim bi mogla da citas knjige na engleskom jeziku(valjda imas biblioteku u gradu),za pocetak neku laksu literaturu(citaj tanju),a potom ces vec sama uvideti kada je vreme za nesto ozbiljnije.Dalje,preporucujem ti da se dopisujes sa nekim iz inostranstva-preko racunara,pismom-vec kako zelis i da doticnoj osobi kazes da ti ukaze na greske u pisanju.Nadam se da sam ti bila barem malo od pomoci.Cao :wink:
 
Verovatno da bi dosta pomoglo ako bi koristila/o engleski na neke zanimljive nacine> mozes npr. da uzmes neku malo prostiju i tanju knjigu na srpskom, i prevodila/o je na engleski. Takodje bi ti puno pomoglo da skidas sa neta neke tekstove pesama na engleskom i prevodio/la ih ili da slusas muziku na engleskom! Molim te da meni pomognes oko skolskih problema. poseti stranicu na forumu PROFESIONALNA ORIJENTACIJA!. Nadam se da sam pomogao!
 
sreca:
Da li bi neko mogao da mi da ideju kako da vise koristim engleski? Ono sto ucim u skoli je veoma malo, a zivim u malom gradu gde postoji samo kurs za pocetnike! :cry:

Sta god od predlzoenog radila, radi to kontinuirano - svaki dan, bar po 15 minuta. Ima divnih simplified, pojednostvljenih izdanja romana i kratkih prica na engleskom, cesto sa recnikom. Obavezno nabavi neki recnik u oba pravca. {Probaj da pises na engleskom dnevnik, na pr.) ili da drugarici povrerljive stvari kazes samo na engleskom ( da vas drugi ne cuju). Vrti recnik i gledaj sta znace stvari na kompjuteru i kako se izgovaraju - file, tools,favourites... Prati gramatiku na casovima - to je to. Nikako nemoj da cry - nema razloga. :)
 
julia:
da li neko moze u par recenica da mi pojasni o cemu se zapravo radi kod ove vrste gramatike i koja je veza izmedju naoma comskog i gg? plizzzzzz!!!!

javi se na jeka@infosky.net . ja sam na magistarskim studijama engl. jezika i planiram da mi generativna bude zavrsni rad. objasnjenje bi ti bilo predugacko za "ovde" poslacu ti mejlom. drago mi je da postoji jos zainteresovanih za ovu super interesantnu oblast. moje kolege su je streberski otaljale pa nisu ni primetili da je to najzanimljiviji deo proucavanja jezika i engleskog i uopste. a ima i perspektivu jer kod nas recimo u novom sadu nema ni predavaca iz tog predmeta. ja evo cekam nekog lika ko treba da dodje iz amerike u martu. pokusacu mejlom da ti objasnim koliko mogu, ali nije bas jednostavno ovim putem pa cu ti poslati i uputnu literaturu. pozdrav
 
morrison_babe:
Da li ima neko da studira engleski-za prevodioca na Filozofskom faksu u N.S-u.Ako moze da me uputi...kakvi su ispiti,koji su uslovi za upis,koliko je tezak faks..sto vise mi kazete to bolje...please
javi se na jeka@infosky.net (ja sam zavrsila engleski u novom sadu ali treba mi vremena da se raspitam da li se nesto promenilo a to cu uraditi kada odem na faks jer sam sada na magistarskim tamo. do tada javi se na moj mejl pa cu ti poslati porukicu sa informacijama i spremaj prijemni na vreme
 
Ivi:
Nisam siguran kako da ovo prevedem na engleski:
"Sigurno je da predlozene mere ne mogu da daju svoje efekte odmah, ali bi se ti efekti pokazali na godisnjem nivou kroz povecanje prodaje proizvoda."

Probaj sa ovim...

"Certainly, suggested measures cannot provide immediate effects, but those effects would be projected as annual increase in sales..."
 
Kakav stav imate o danasnjim CD verzijama engleskih knjiga, recnika, da li je lakse uciti iz knjige ili koristiti multimedijalni metod? Da li postoji srpska gramatika na cd i da li bi bilo pozeljno osavremeniti nastavu srpskog jezika takvim metodom rada?

Voleli bih da dobijem odgovore od studenata sa filoloskog fakulteta, a naravno uvazavam misljenja i ostalih ucenika, studenata?
 
Mmmmmmmmm, bilo bi dobro osavremeniti nastavu prvenstveno onim elementarnim stvarima koje nama ovde fale, na primer: Tablama, kredama, čitavim klupama i, svakako, odgovarajućim instrumentima za stručne škole, kao i računarima najpre za informatiku... bla, bla... A lako ćemo za jezike.
Meni je svejedno, ja sam Engleski naučila gledajući američke filmove, gramatiku sam naučila iz knjige, dakle - kombinujte po želji :D
Ali, avaj, gramatiku sam zaboravila, a od filmova ne mogu da pobegnem i da hoću :wink:
That's the point :D
 
Iz licnog iskustva mogu da kazem da samostalno ucenje uz program i knjigu ( sa izgovorom ) moze vrlo adekvatno da deluje. Nikada ne mozemo bas tako perfektno nauciti, jer je potrebno da zivimo u takvoj sredini gde se stalno prica na engleskom, pa da i slusamo i sami pricamo... ali, ono sto naucite na ovaj nacin, samostalno, vrlo je prihvatljivo i razumljivo. S takvim znanjem uvek mozete voditi laku konverzaciju u drustvu.
I nije tesko. Engleski inace spada u jezike koji se najlakse i najbrze uce. Meni je trebalo godinu dana ( 2 puta nedeljno po 2 sata ) i uz redovno pracenje emisija na stranim kanalima ( Discovery, CNN, Animal... ) Ipak, daleko je naprednije ako se ide na kurs ili uzmu privatni casovi kod nekoga ko je na visem nivou znanja ovog jezika.
Samo hrabro :wink:
 
Pa pazi ja bas nisam razumela koliko je tvoje znanje sada, a to je kljucna stvar u celoj prici. Ja samo mogu da ti kazem da ljudi posle filoloskog ne znaju sve reci, cak ni sa polozenim CPE, ne znaju sve reci a vala ni englezi ne znaju SVE reci :D
Ja engleski ozbiljno ucim vec 4,5 godina, sada se spremam za CPE i svaki dan naucim po nesto novo, ali tako je i sa srpskim valjda :wink:
Ako hoces da ga naucis samo da bi se sporazumeo ja cu da te naucim za mesec dana :D :D
Ako hoces nesto vise, onda predlazem kurs jer kada se radi sa profesorom po knjizi ipak imas neku vrstu obaveze koja ne dozvoljava zabusavanje pa je tako lakse nego sa CD om.
Ako si zainteresovan, ja se bavim poducavanjem vec 3 godine i to moram reci veoma uspesno : )
Pozdrav
 

Back
Top