ПОП (М)УЧИО ДЕЦУ!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959

КЛАДОВО
- Протонамесник Милан Благојевић, старешина православне цркве Светог Ђорђа у Кладову и предавач веронауке у школи "Вук Караџић" у насељу Костол код Кладова, суспендован је и против њега је поднета кривична пријава збод сумње да је мучио и злостављао ученике.

Ученици трећег разреда ове четвороразредне школе пожалили су се да их је Благојевић због непознавања предмета недавно физички малтретирао. Петоро ученика ове школе казали су наставницима и родитељима да им је на часу веронауке свештеник Благојевић ставио жарач на лице и изазвао мање опекотине.

На пријаву дечака и родитеља реаговала је локална полиција која је, како је потврђено "Блицу", Општинском тужилаштву у Кладову поднела кривичну против Благојевића због основане сумње да је починио кривично дело злостављања и мучења.

Један деветогодишњак који похађа ову школу, а није желео да се представи новинарима, описао нам је шта се догодило тог дана.

- На контролном испиту из часа веронауке чак нас је једанаест добило јединице због непознавања градива. Свештеник нас је, бесан због лошег знања, чак, ударао по глави и дувао нам у уши кроз цев тикве. Пожалио сам се родитељима који су се забринули, и због таквог чудног понашања забранили ми предавања из веронауке - рекао нам је један од дечака.

Неки дечаци су новинарима показивали црвенило на лицу, наводећи то као трагове малтретирања свештеника.


Разредни старешина и учитељица Ђурђијанка Андрић изјавила је новинарима да јој се нико од ученика није пожалио на понашање свештеника, већ да је о притужбама родитеља сазнала дан касније, од директора кладовске школе.

- Заиста сам затечена оптужбама против оца Милана. Много је учинио за школу, допринео је да добијемо техничку опрему и иконе које красе зидове школе - рекла нам је Андрићева, збуњена дешавањима.

У међувремену, како сазнајемо, већина родитеља је потписала петицију против свештеника Благојевића.

Тимочка епархија у Зајечару је потврдила да је упозната са овим случајем, али да о њему немају коментар
. Отац Милан је суспендован са наставе.

Извор драматичне информације
 
Који верник од 200€ сме да каже да ово СТРАНЕ СИЛЕ и ПЛАЋЕНИЦИ промовишу?
Страшно! Језиво! Ужас!

Замислите да се то догоди Вашем детету?
 
radeSFRJ:
.....ne znam.............

Ма ја бих поставио НАДЗОРНЕ КАМЕРЕ ПО УЧИОНИЦАМА са све снимањем тока наставе. Да видимо ко како "учи децу". Таман да упослимо незапослени део становништва као надзорни орган!
:evil:
 
BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
samo jedan los pedagoski radnik. koliko nastavnika geografije ili matematike ima slicne kaarakterno-psiholoske poremecaje i radi slicne stvari?
ne vidim vezu sa veronaukom, samo pedagoski problem.


Не видиш везу са веронауком? Па ко ју је предавао? Наставник физичког?
Да због таквих наставника који имају "своје програме" поред важећих предложио сам сам могуће решење...
 
Iron Lord:
Не видиш везу са веронауком? Па ко ју је предавао? Наставник физичког?
Да због таквих наставника који имају "своје програме" поред важећих предложио сам сам могуће решење...

ne vidim vezu izmedju ovog dogadjaja (koji odrazava probleme savemene pedagogije) i problema opravdanosti ili neopravdanosti veronauke u skolama (koji odrazava probleme savremene drustvene politike). sam sad bio jasniji?
sto se tice resenja - sto, sta fali, mosh mikrofon u bulju da im turis sto se mene tice... uotevr mejks ju hepi.
 
BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
ne vidim vezu izmedju ovog dogadjaja (koji odrazava probleme savemene pedagogije) i problema opravdanosti ili neopravdanosti veronauke u skolama (koji odrazava probleme savremene drustvene politike). sam sad bio jasniji?
sto se tice resenja - sto, sta fali, mosh mikrofon u bulju da im turis sto se mene tice... uotevr mejks ju hepi.

A где сам ја то поменуо да треба укинути веронауку? Зар ниси сам констатовао да тако нешто може урадити и професор хемије или географије? Ја предлажем ригорознију методу контроле наставног кадра јер раде са младим личностима које се тек формирају!
 
E Lorde, nasao si priliku za napad na pravoslavnu crkvu, zato sto bas okrivljujes crkvu a ne promasaj jednog pojedinca. Takvih kao tog popa je uvek bilo, da ne pomislim sta rade strogi muslimani iz vernih razloga. Kod muslimani barem niko nemoze da prica da je to promasaj jednog pojedinca, tamo su takve kazne za decu vec sasvim normalno (u mnogim muslimanskim drzavama).

Ali tvoj napad na pravoslavnu crkvu i tvoje opste ponasanje prema pravoslavlju kao i tvoje tolerisanje svega sto je antisrpski pokaziva ko i sta si TI u pravu.
 
Sumadija.4.Ever:
E Lorde, nasao si priliku za napad na pravoslavnu crkvu, zato sto bas okrivljujes crkvu a ne promasaj jednog pojedinca. Takvih kao tog popa je uvek bilo, da ne pomislim sta rade strogi muslimani iz vernih razloga. Kod muslimani barem niko nemoze da prica da je to promasaj jednog pojedinca, tamo su takve kazne za decu vec sasvim normalno (u mnogim muslimanskim drzavama).

Ali tvoj napad na pravoslavnu crkvu i tvoje opste ponasanje prema pravoslavlju kao i tvoje tolerisanje svega sto je antisrpski pokaziva ko i sta si TI u pravu.

За корисника са једном поруком много знате видим...
Сад прочитајте све моје коментаре па прочитајте ово своје ремек-дело!
Не морате да се извињавате јер ни онај што је махао жарачем по деци није.
И шта му значи оно "сви у епархији знају за то али немају став"?
Јел може објашњење "по српски"?
 
Iron Lord:
За корисника са једном поруком много знате видим...
Сад прочитајте све моје коментаре па прочитајте ово своје ремек-дело!
Не морате да се извињавате јер ни онај што је махао жарачем по деци није.
И шта му значи оно "сви у епархији знају за то али немају став"?
Јел може објашњење "по српски"?

bez mrznje sa moje strane, znam te malo duze nego sto mislis. Ali dosta toga.
Samo jos jedan primer iz drugih crkvi: Vise katolickih popova su silovali decu. Mogu i nabaviti linkove, ali mrzi me.
Evo jedan primer iz amerike, Americki KATOLICKI Pop je silovao preko 130 Dece:

http://www.boston.com/news/specials/geoghan/

http://www.3sat.de/3sat.php?http://www.3sat.de/kulturzeit/themen/31256/index.html

I ti mi ovde o jednom nenormalnom popu koji kaznjava decu... uzeo ga za primer radi napada na pravoslavnu crkvu. Sta treba onda reci za katolike? Da su vampiri i piju krv? (mozda i zaista jesu)
 
Iron Lord:
A где сам ја то поменуо да треба укинути веронауку? Зар ниси сам констатовао да тако нешто може урадити и професор хемије или географије? Ја предлажем ригорознију методу контроле наставног кадра јер раде са младим личностима које се тек формирају!

pa dobro, zurnalistika mi nije strana, pa pridajem mozda preveliki znacaj naslovima. na politikom podforumu 'pop mucio decu' kao poruka... ok, ako nije u tome smisao, pardoniram.
sa ostalim se slazem.
 
BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
pa dobro, zurnalistika mi nije strana, pa pridajem mozda preveliki znacaj naslovima. na politikom podforumu 'pop mucio decu' kao poruka... ok, ako nije u tome smisao, pardoniram.
sa ostalim se slazem.

Pa vidi, ja sam malo "popravio" prvobitni naslov. Medjutim ta vest je objavljena na "izvesnom forumu" i svi kulirali, ovde se desio suprotan efekat. Sad da sam napisao "Učitalj prekoračio ovlašćenja" možda bi neko i pogledao u dosadi...

betmenov_prijatelj:
bolje da ih je muchio nego da ih dirao za pishu ko katolici:)))

A kako ti to znaš? :twisted:
 
BRUNO_NAZI_FASHION_FREAK:
samo jedan los pedagoski radnik. koliko nastavnika geografije ili matematike ima slicne kaarakterno-psiholoske poremecaje i radi slicne stvari?
ne vidim vezu sa veronaukom, samo pedagoski problem.

Управо то!

Самоооо...јако је чудно да се тако нешто није знало у школи пре него што је избило у јавност....:roll: ...
Мислим да новинари жељни сензације олако одваљују патетику....а ко зна шта је у ствари било...
Не кажем да нема будала и болесника у наставном кадру, али се за такве увек зна у школи....знају и директор, и колеге...то је немогуће сакрити!
 
E radosti silne... Vest nije ni proverena ali neka, odlicna je propaganda u svakom slucaju. Pa jos su tu i siptari, gde komunisti tu i oni, samo da se rusi crkva. Bruko jedna.
Posle histerije koja je usledila neko je se udostojio da pita jedinog roditelja koji nije hteo da potpise peticiju protiv svestenika i koji je rekao da su deca koja su digla prasinu problematicna deca. Razredna je rekla da joj niko nije od dece prijavio slucaj iako je imala cas posle tog casa na kome se tako nesto dogodilo. Njegovo dete je reklo da je pop nekakvom zicom samo crtao brkove deci i da su se svi smejali. Svestenik je mnogo ucinio za tu skolu i nikada sa njim nije bilo problema kak tvrde nastavnici i direktor.
Najnovija generacija ********* demonstrira mrznju i bes zloupotrebljavajuci moguce neistine u propagandu. Zajedno sa ovde zateknutim siptarima se stavljate u istu ravan rusitelja crkava i ove zemlje. Izgleda da sa vama samo rat do istrebljenja je jedini nacin komunikacije.
 
knindzabluegp8.jpg


oni bili kaaaaatoliciiiii a ja pravooooslaaavaaac:))))))
 
Iron Lord:
Који верник од 200€ сме да каже да ово СТРАНЕ СИЛЕ и ПЛАЋЕНИЦИ промовишу?
Страшно! Језиво! Ужас!

Замислите да се то догоди Вашем детету?

Ала се ти пролупаваш !!!
Страшно!Језиво...
Информација уопште није проверена,а ако јесте
зар треба осути дрвље и камење на вернике ?
Па и свештеника има разних...Они су људи а не анђели-безгрешна
бића...Није то на нама да пресуђујемо !
 
Hellen:
Управо то!

Самоооо...јако је чудно да се тако нешто није знало у школи пре него што је избило у јавност....:roll: ...
Мислим да новинари жељни сензације олако одваљују патетику....а ко зна шта је у ствари било...
Не кажем да нема будала и болесника у наставном кадру, али се за такве увек зна у школи....знају и директор, и колеге...то је немогуће сакрити!

Traume iz detinjstva su najteže. Ako dete stvori averziju prema nečemu - teško će ga iko ubediti i najbiranijim rečima kasnije da to nije tako.

milenkos:
Ала се ти пролупаваш !!!
Страшно!Језиво...
Информација уопште није проверена,а ако јесте
зар треба осути дрвље и камење на вернике ?
Па и свештеника има разних...Они су људи а не анђели-безгрешна
бића...Није то на нама да пресуђујемо !

S oproštenjem - ko ovde pominje vernike? Možda su i roditelji te osmudjene dece vernici?
Ništa lepi moj nadjite te djavole pa ih isterajte a andjele pošaljite da bdiju nad decom našom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top