problem sa instaliranjem win xp posle skinutog linux-a

ivanmarkovic:
Na novom laptopu mi je bio instaliran linux (mozda hdd nije bio ni isparticionisan ni formatiran),onda sam ga ja pomocu fdisk izbrisao i isparticionisao sa partitionmagic-om.Ali kada sam ubacio win xp instalacioni disk on je prvo proveravao one drajvere a onda kada je trebala da pocne instalacija prijavio da hdd ne postoji. Sta da radim???Hvala unapred!!!!!
Aj sada polako šta si ti uradio uopšte? A i imam par pitanja za tebe!
1. Ako si brisao sa fdisk zašto odmah nisi sa njim formirao i particije i odmah uz pomoć te iste diskete i formatirao te iste particije? Zašto partition magic? Bezveze ... i bez ikakve potrebe.
2. Kada si ubacio bootabilni win xp kakve je on mogao drajvere da proverava i od čega? ako ti je bio prazan disk posle brisanja particija i formiranja i formatiranja istih tih particija.???????????????'
3. Ako si imao botabilni xp zašto to sve nisi uradio sa njim brisanje particija , particionisanje i formatiranje nego si se zezao sa svim onim prethodnim ....????????
4. Jedini način da ti komp ne vidi hard je da ti je hard disk Sata , a tada kada ti krene učitavanje xp-a pre instalacije nudi ti opciju F6 i da instaliraš dodatne drajvere za sata disk da bi kasnije xp mogao da se normalno instalira na njega.

Prvo razmisli šta si ovde napisao , pa potom šta si uradio kod sebe , pre nego što si udario temu i post na način koji nema nikakvog smisla ni sadržaja o tome šta si uradio.
 

Back
Top