BAGZIJA INSTRUIRALA KAJGANIĆKA - JOČIĆ NEVINAŠCE

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
Izvor:B92, Beta

Beograd -- Održano ročište koje se po tužbi advokatice Biljane Kajganić vodi protiv novinara nedeljnika Vreme Miloša Vasića.

Današnje ročište protiv Vasića u Trećem opštinskom sudu odloženo je jer iz Specijalnog suda nije stigao transkript razgovora Kajganićeve i Milenkovića, a najavljeno je da će sud na svakih 15 dana slati zahtev za dobijanje spisa dok iz Specijalnog suda ne dobiju odgovor. Vasić napominje da se iz ovog slučaja vidi da je na Milenkovića vršen pritisak da lažno svedoči, pa i u slučaju ubistva Momira Gavrilovića.

Tužba je pokrenuta zbog teksta u Vremenu "Saradnici, advokati i stari drugari" iz 2004, u kojem su objavljeni delovi transkripta prisluškivanog razgovora između Kajganićeve i Dejana Milenkovića, kada je od njega t raženo da lažno svedoči na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića, o čemu je informacije imala i emisija Insajder na B92.

Odbrana je od suda zatražila da u tom procesu bude saslušan i Dejan Milenković.

"Ovo suđenje mogu da ocenim kao politički progon i pokušaj prikrivanja istine o ubistvu (službenika Državne bezbednosti) Momira Gavrilovića", rekao je Vasić.

"Mislim da će se ovaj predmet razrešiti u dva slučaja, koja su podjednako slabo verovatna.

Prvi i najvažniji, to je da konačno ti transkripti, odnosno audio-snimci presretnutih razgovora Biljane Kajganić i Dejana Milenkovića, budu objavljeni, jer to zahteva društveni interes", kaže on. "Iz dosadašnjeg suđenja se vrlo jasno videlo da je na Bagzija vršen sistematski pritisak da lažno svedoči u nekoliko slučajeva, pa i u slučaju ubistva Momira Gavrilovića", navodi on.

"Drugi slučaj, koji će razrešiti ovu priču i ovu kalvariju, to je da se konačno rasvetli ubistvo Gavrilovića. Kad budemo znali ko je ubio Gavrilovića, znaćemo i ko je i zašto nagovarao Bagzija da lažno svedoči“, kaže Vasić.


U Vasićevom tekstu, koji je Vreme objavilo 2004, navedeno je da je Uprava za borbu protiv organizovanog kriminala (UBPOK) snimila razgovor Milenkovića i Biljane Kajganić, koja mu je rekla da je postigla dogovor o statusu svedoka-saradnika sa "starim drugarima".
Za taj status, kako se u tekstu navodi, Kajganićeva je od Milenkovića zatražila da lažno svedoči da je, po nalogu Ljubiše Buhe Čumeta, organizovao ubistvo bivšeg radnika Državne bezbednosti Momira Gavrilovića.

U tekstu je citiran i deo snimljenog razgovora, u kojem je Kajganićeva rekla Milenkoviću da je ministar policije Dragan Jočić "odmah pristao" na predlog da bude svedok-saradnik, a da je šef Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Rade Bulatović pristao posle konsultacija "gore".

Prema navodima Vremena, razgovor Milenkovića i Kajganićeve snimljen je, prepisan i uredno zaveden u UPBOK-u. Prema tom nedeljniku, razgovor je snimljen u maju 2004, nakon što je Milenković, član zemunskog klana i optužen za ubistvo premijera Zorana Đinđića, lociran u Grčkoj.

Vasić je naveo u tekstu i da je nekadašnji načelnik UPBOK-a Boro Banjac prepisku o tom razgovoru sa službenom beleškom poslao premijeru Vojislavu Koštunici, ministrima Draganu Jočiću, Zoranu Stojkoviću i načelniku Javne bezbednosti MUP-a Miroslavu Miloševiću.

I šta sada, pa kako Vojica da ne bude premijer a mali Draganče opet ministar sile i ostalih tajnih službi i JSO. Nedaj bože da se ne realizuje dogovr sa Legijom, cccc...
Pa stvarno, zar ima i onih koji traže da se utvrdi inspirator i naručilac ubistva Zorana Đinđića ????
 
NARAVNO, VOJA BI DAO SVOJE DUPE DA BUDE PREMIJER. DA JE NJIMA STALO NESTO DA URADE U VEZI ZORANOVOG UBISTVA, ONI BI TO DAVNO URADILI. JEDINO OKO CEGA SE ONI DVOUME JESTE - DA LI JE BILO TRECEG METKA. A OSTALO? STA BI? MA, NIJE TO NI BITNO, VAZAN JE TRECI METAK I OKO TOGA CELA FARSA.....
MILENKOVIC I ZASTICENI SVEDOK I KAJGANICEVA. NE ZNAM DA LI JE ONA GORA ILI ON.
NEKADA DAVNO, PRE PAR GODINA, VIDELA SAM TOG BAGZIJA, ON JE JEDNA TESKA BUDALETINA KOJA NE ZNA NI DA PRICA. NADAM SE DA IMA MAFIJASA KOJI SU JOS NA SLOBODI, PA DA UBIJU TO ***** STO PRE TO BOLJE, CIM GA IZVEDU IZ SPECIJALNOG SUDA.....
NEKA POPIJE METAK, PA NEKA TO BUDE ZA ZORANA.....
ZNAM DA OVO NIJE BILA TEMA, ALI MORALA SAM......NEKAKO MI DOSLO.....
 
Ловокрадица Јоца и мали перица од биа Булатовић,аца свинјска фаца томић су права невинашца млохава сова је крив за све!!! отров се пакује у"шарене" флашице...
А "заштићени" прича све што му наруче политичари обавештајне,службе,криминалци и све што може њему и њима да користи,само џабе има и других заштићених сведока и очевидаца ако дође до промене власти и фер и поштеног суђења истина излази можда на видело? ако не за 30-40 година.. ако доживимо....
мада и без тога знамо и сами шта је било и зашто,ко и како ...
 

Back
Top