George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

^^ OK ali kako moze igra biti ....literarna..? i apsurd je-ugl su filmovi i sl, super a knjige jos bolje...Misoim meni sad krivo-ovde i svuda svi nahvalili knjige ja kupio prvih par i ...ebg, sad mi zao da ne zavrsim serijal...a de;uje na nivou Eragona, po nacinu poisanja, bar...TEmatika i ideja i nisu tako losi..

iskreno..I serija i knjige su bullshit..ali visokobudzetni .

fenomen je u tome sto je fantastika ali za razliku od Gospodara Prstenova koji je pisan i sniman za DECU ..GoT je za odrasle..a pomama nije zato sto je GoT I ASOIAF dobar vec zato sto na trzistu nema niceg boljeg trenutno..
 
iskreno..I serija i knjige su bullshit..ali visokobudzetni .

fenomen je u tome sto je fantastika ali za razliku od Gospodara Prstenova koji je pisan i sniman za DECU ..GoT je za odrasle..a pomama nije zato sto je GoT I ASOIAF dobar vec zato sto na trzistu nema niceg boljeg trenutno..
Otkud Ti to majke Ti da je LOTR a decu?LOL?To se nekad svrstavalo greskom u decju fantastiku ali odavno se o ispravilo...Mislim knjige za decu-ali dobre su, npr-Vinetu, Tarzan svih 7 knjiga, Elrik od Melnibonea sve 3 knjige-isto dobra tematika ali DECJE.jbg.
 
LOL koji kriterijum...nego jel imas 12 ili 13 godina?:)

to je glavni i osnovni kriterijum..sexualni sadrzaj je 18+ kao i drustveno neprihvatljivi oblici nasilja..kao npr silovanje ili kastriranje ili dranje coveka zivog

msm u LOTR treba da mislimo kako su se Aragorn I Arvena jedno 40 godina u Rivendelu samo mazili i pazili nisu se ebali ni jedared ali nisu..msm vilenjakinje su izgleda ono ne damo pre braka he he
 
westeros-large.jpg
 
Малтене више од величине једног реалног континента.
Али претерали су у последњој сезони (од синоћ је и 6.епизода на нету) како сви они лако претрчавају, прејашу или прелете те огромне раздаљине.

С&В, на другој, пројектованој мапи, нема "Балканаца", мора да смо ми "деца шуме":zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Малтене више од величине једног реалног континента.
Али претерали су у последњој сезони (од синоћ је и 6.епизода на нету) како сви они лако претрчавају, прејашу или прелете те огромне раздаљине.

С&В, на другој, пројектованој мапи, нема "Балканаца", мора да смо ми "деца шуме":zcepanje:

suborbitalni gavranovi i supersonicni zmajovi he he da ne pominjem Silence sa warp pogonom
 
jesu, drukcija su, ali se nesto drugo moze uporediti
kao i svaki drugi zanatlija pisac je u svom poslu dobar ili los...sustinski
to se, ako nista drugo..., osjeti...nema lazi, prevare... niti mogucnosti za tako nesto...
kad se na sve to doda jos i faktor...vremena
dobijemo rjesenje problema; djelo koje prezivi...u glavama i srcima
generacija i generacija citalaca prica samo za sebe...ne trebaju mu...placeni termini...

sto se umjetnosti tice...i to se...uslovno receno; osjeti...
kad te nesto... dotakne...udari toliko da se...preispitujes...ili pocnes nanovo
otkrivati sebe i svijet oko sebe...
vjerojatno imas posla s...umjetnickim djelom...
prosto, ono ostavlja otisak u tvom karakteru...
za razliku od...ovakve...konzumne literature tj. shunda...

eto, Homer je odlican primjer...da bolji ne moze...
E brate daj neki predlog sta je obavezno po tebi procitati i kazi mi poslednjih 20 (ili eto 10 ako ti je lakse) naslova koje si ti procitao .
 
Tacno ce Martin da umre i nece zavrsiti knjigu. ????

Неће, шеста је при крају а он је доброг здравља, мада никада се не зна...

Било би отужно да останемо без седме књиге, са шест комплетинираних.

У томе горе јер Мартин забрањује писање фикције љубитељима...
 

Back
Top