George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

ma nesto nisam u tim vodama pa ne znam sta se desava na netu
ma otkud znas sta se desava u plesu sa zmajevima?Hocu reci otkud ti, jel izasla knjiga? Gge ja zivim...
Bitke su mi neuporedivo bolje nego u tocku, a i ne trazim bre puno, gozba za vrane nije imala nijednu...
A za Tirioina stvarno nisam bas sigurna, ja sam mislila da ce tu biti neko mladji...ali ok je Tirion, svakako je medju mojim favoritima.
 
sto volim da citam Tirionovo spletkaranje po dvoru :D
vracao sam se par puta na taj deo :mrgreen:

I slazem se sa lavom, ponovo :lol:,
ovoj knjizi nisu potrebne tolike bitke
kraljevstvo se ne dobija samo na bojnom polju ........ i u krevetu :lol:

nego da vas pitam
da li vas 7 kraljevstva podesca na englesku ?
mene bas podesa, mada mi je drug skrenuo paznju na to
 
jel jos nesto sto je Martin napisao kao ona pricica o vitezu, zaboravila sam kom, prethodi radnji u PLIV? Posto sam ja to dobila, pa rekoh, mozda ima nesto slicno.
Ma Tirion je zakon...jedva cekam da upozna Dany i zmajeve.Procitala sam Tirionov deo u plesu, hvala na linku... :)

nego jel zna neko kad ce vec jednom da izda ples?Neke najave? :) :)
 
nimmerija:
Ma Tirion je zakon...jedva cekam da upozna Dany i zmajeve.Procitala sam Tirionov deo u plesu, hvala na linku... :)

nego jel zna neko kad ce vec jednom da izda ples?Neke najave? :) :)
Ne zna se kada ce da izadje Ples sa zmajevima,ali pretpostavlja se da ce izaci na engleskom do kraja 2007...

Inace,postoji teorija da ce se Tirion i Tisha ponovo sresti...u Arjinim poglavljima u Gozbi za vrane,dok je ona u Bravosu,spominje se jedna crnokosa qurva,cije su usuge veoma skupe...mnogi fanovi misle da je to Tisha...
Bas bih voleo da se njih dvoje ponovo sretnu,a to skoro da je sudjeno,cak su im i imena slicna-Tisha i Tirion...ta ljubavna prica me mnogo asocira na beauty&beast...
 
Dragoonair:
Jordanovih 12 nisi mogao da procitas posto ih je napisao samo 11. Ako te bas interesuje dvanaesti deo je najavljen za 2009. godinu ako Jordan ne umre dotle.
I u 11 delova nema 12000 strana nego manje od 6000.

Sa New Spring ih ima 12. Nije mogao covek da ga nazove 10. ili 12. deo kad se radnja vraca u proslost ili -1. deo.

Nisam gusar pa da citam neke skracene pdf ili slicne verzije, vec sve originali i papir.

A broj strana je priblizan, zavisi i od formata, a sem New Springa nema nijedne knjige ispod 800 strana. Cak i Knife of Dreams koji je veceg formata i u tvrdom povezu ima 800 strana, a manji formati i tanki povez imaju i preko 1000.

I na kraju to je bilo cisto ilustrativno, moj post je imao drugu poentu.
 
Inace,postoji teorija da ce se Tirion i Tisha ponovo sresti...u Arjinim poglavljima u Gozbi za vrane,dok je ona u Bravosu,spominje se jedna crnokosa qurva,cije su usuge veoma skupe...mnogi fanovi misle da je to Tisha...
Bas bih voleo da se njih dvoje ponovo sretnu,a to skoro da je sudjeno,cak su im i imena slicna-Tisha i Tirion...ta ljubavna prica me mnogo asocira na beauty&beast...

Vidi to mi nikada nije palo na pamet...a gde qurve idu, u Bravos?Cak mi se bas dopada ideja beauty&beast...pa istina...ma jeste on car.Ali naravno i Arja je super jedva cekam da malo poraste, kladim se da ce biti lepotica kao Lijena...A jos pritom i ubica...
Nego mislim da ce se na kraju kresnuti Dzejmi i Brijena...ma kako to zvucalo...
 
bufla:
ja sam cuo da Brijenu ubiju :/
mozda, najverovatnije, gresim :?
Nije mrtva...zavrsila je kao zarobljenik Undead Kejtlin Stark,ova ju je stavila na vesala i dala joj da bira: Da obeca da ce da skratiti Dzejmija Lanistera za glavu ili da visi... Ne zna se sta se tacno desilo,poglavlje se zavrsava otprilike ovako:"...I dok je imala omcu oko vrata Brijena je viknula jednu rec."
Tako da verovatno nije mrtva...
 
da, zaboravila sam, ako neko ima link sa PLIV na engleskom, ili moze da mi posalje...bila bih mu zahvalna.Nasla sam neki ruski sajt na kome je knjiga samo na ruskom.Znam ja ruski,ali bas je bezveze da knjigu citam na ruskom...inace imam sve knjige, ali sam ih razdavala na citanje (sirim zarazu :) ) pa bih da se potcetim malo...
 
nimmerija:
ja se nesto ne secam te zlatne maske...ali sigurno je Robertov sin, i stvarno ne znam kakva je njegova uloga, nisam ga shvatila previse ozbiljno.Mada kovaci su veoma popularni junaci u epkoj, pa ko zna...
U vezi zlatne maske-verovatno nelanavy misli na onu rogatu masku koju je Dzendri stalno vukao sa sobom,ali nije zlatna,mada se kaze da je dobro kovacko delo...
 

Back
Top