George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

Lannister Lion

Ističe se
Poruka
2.154
Posto nema ove teme na subforumu fantstike,a vidim da ima fanova PLIVa(Pesme Leda i Vatre),rekoh da otvorim ovu temu... :D
Dakle,koja je vasha omiljena kuca,koji vam je omiljeni lik?Koje ste sve knjige u serijalu procitali,koje ste teorije sami provalili a koje ste videli na netu?Sta vam se najvishe dopada u pisanju GRRM-a,a sta mu zamerate?Sta mislite,koja kuca ce na kraju serijala da preuzme vlast?Kakvo je vashe opste misljenje o ovom serijalu?...
Sve ovo moze da se lepo prodiskutije u ovoj temi...
Inace,ja sam fan kuce Lannister(sto inace nikada ne biste mogli da zakljucite po mom imenu lol),omiljeni likovi su mi Jaime i Tyrion.Takodje verujem da je teorija da su Regar i Lijena Dzonovi roditelji tacna(kada se diskutuje ova teorija jednostavno je zovite R+L=J teorija)...Nadam se da ce do kraja serijala kuca Lanistera da nastavi da vlada(sto je malo verovatno),ili makar da jos uvek bude jedna od mocnijih kuca u Westerosu...
 
najbolja kuca
hmmmmmmmmm
nocna straza :D
Dzon, Tyrion, Davos i Dzora
bas ih je malo :lol:
za sada stigoh do oluje maceva 2. deo
tacno na Tyrionovom sudjenju
nemam mnogo vremena za citanje :?
teorije o cemu ?
sto je poprilicno surovo :lol:
nema sada nekih zataskavanja oko surovosti
da sve ima srecan kraj
nego je bas kako bi rat trebao da bude
nijedna od trenutnih :lol:
mislim da to na kraju nece biti bitno

i trenutno moram da begam :p
 
Bufla ako budes citao dalje videces da ce ovde tesko biti srecnog kraja.

Ako ga uopshte i bude. Jer kako je krenuo zavrsice knjigu sa 25 delova i unucima ovih sadashnjih likova.

A pravo da ti kazem ne znam dal' cu imati strpljenja da sve procitam do kraja.

Posto sam procitao Jordanovih 12 delova i poludeo kad sam video da posle jedno 12000 strana kraja nema ni u najavi.

Ako i Martin krene tim putem onda do vidjenja.

Omiljeni lik naravno Arya.
 
Tzar:
Bufla ako budes citao dalje videces da ce ovde tesko biti srecnog kraja.

Ako ga uopshte i bude. Jer kako je krenuo zavrsice knjigu sa 25 delova i unucima ovih sadashnjih likova.
GRRM je rekao da ce posle Plesa sa Zmajevima da izadju jos dve knjige...Takodje je rekao da zna tacno kako ce serijal da se zavrsi...
A,inace,sta se podrazumeva pod srecnim krajem?Neko voli Starkove,neko Targarjene,neko Grejdzoje,a neko Lanistere...tako da je srecan kraj poprilicno relativan pojam u ovom serijalu...
 
Poslednje shto sam ja citao je A Feast for Crows.

Tu je stigao samo trecinu likova da obradi. Sersei, Dzejmija, Brianu i nesto malo Aryu, Sema i Ashu.

Nije ni pomenuo Tiriona, Dzona, Kejtlin, Deneris...

Znaci toliko se rasirio da ne moze u jednoj knjizi cak ni da pomene sve likove kolko ih ima.

Tako da sumnjam u brzi zavrsetak price. Jedino da dodje Deneris pobije g.... i resi stvar. Ne znam kako bi drugacije zavrsio u 3 knjige.

Mozda je najavio kraj, ali ne bi mu bilo prvi put da vrati knjigu iz shtampe na preradu. A tu je i pritisak javnosti na koji treba racunati. A i lova je u pitanju.

A srecnog kraja nema kad su sve dobrice mrtve ili zombiji. Sad je najveca dobrica Dzejmi. Shta onda reci.
 
3EBC:
Evo mene po duznosti... :)
-Stark
-mnogo likova
-Sve.
-Pa Starkovi ce da preuzmu vlast, naravno
Pa,to ce tesko da se desi...Bren je negde iza Zida,Dzon Snezni je na celu Nocne Straze,pa ne sme da se mesa u politiku Westerosa,Arya je u Bravosu,gde uci da postane Faceless man(one jako skupe placene ubice)...jedina prava nada je Sansa,a dok je pod uticajem Maloprstica tesko da ce ista da ide u korist Starkovima...
 
i ja sam imala teoriju da je Dzon Snezni sin Regara i Lijene.Sve ono sa Zvezdopadom i kao Nedovim ljubavima mi nije jasno.A otkad je ta teorija i verifikovana?Jel to negde pise pa mi je promaklo?
a volim sve za sada zive starkove, mada me Sansina glupost uzasava, ali ko zna mozda se opameti...
Dzon je favorit.A sta mislite hoce li Tirion da nadje onu njegovu prvu devojku...on je potpuno genijalan.Mislim da ce i Sem biti vazan za radnju u buducnosti. i ko je treci u onoj prici sa Deneris?Zmaj ima tri glave, pa ako je Dany jedna, dzon druga ko je treca?
ma ja volim pesme leda i vatre...samo da malo krenu bitke smorili su sa pricicama...
 
nimmerija:
i ja sam imala teoriju da je Dzon Snezni sin Regara i Lijene.Sve ono sa Zvezdopadom i kao Nedovim ljubavima mi nije jasno.A otkad je ta teorija i verifikovana?Jel to negde pise pa mi je promaklo?
a volim sve za sada zive starkove, mada me Sansina glupost uzasava, ali ko zna mozda se opameti...
Dzon je favorit.A sta mislite hoce li Tirion da nadje onu njegovu prvu devojku...on je potpuno genijalan.Mislim da ce i Sem biti vazan za radnju u buducnosti. i ko je treci u onoj prici sa Deneris?Zmaj ima tri glave, pa ako je Dany jedna, dzon druga ko je treca?
ma ja volim pesme leda i vatre...samo da malo krenu bitke smorili su sa pricicama...
Teorija da je Dzon Snezni sin Regara i Lijene je na netu vec nekoliko godina...cini mi se da je nastala oko 2000 ili tako nesto...

Da li ce Tiron da nadje njegovu prvu devojku?Mislis Tisu?Mislim da mogu da ti odgovorim na to pitanje,ako si procitala Gozbu za Vrane(da li si procitala gozbu za vrane?)...

Takodje,smatra se da je Tirion treca zmajeva glava,posto u prvom poglavlju u Plesu sa Zmajevima on putuje do Ilirija(onog debelog trgovca kod koga su ziveli Viseris i Deni),koji ga salje da ide do Deneris...(Ples sa Zmajevima nije jos izasao ni na Engleskom,ali Dzordz martin je na netu dao prva dva poglavlja o Tirionu).

A sto se tice da su smorili sa pricama i da treba vise bitaka i "akcije",tu se ne slazem sa tobom.Dzordz Martin nije Robert Dzordan,pa da u svakom poglavlju ima po dve tuce sa trolocima i gomila situacija u kojima junaci zamalo sto nisu poginuli,ali se uvek nekako izvuku...Uostalom ima dovoljno opisa bitaka u PLIVu:tu je Crnobujica,Bitka na Zelenom kraku,Saputava suma,Pomorska bitka u Gozbi za Vrane...
 

Back
Top