George R. R. Martin-Pesma Leda i Vatre

Undead Kejtlin Stark :???: :???:
ja sam procitala sve knjige, ali mi ipak nije bas jasno zasto je i kako Kejtlin ziva, ili kako nije mrtva...valjda deca nece videti svoju majku, koja kao les hoda jos uvek, i raspada se...


ah da, hajde da probamo da provalimo sta se dalje desava... sigurno imate mnogo dobrih ideja, a u stvari me zanima koliko je Martin predvidljiv...
 
sta je Azor Ahai ? ja sam letos poslednji put citala knjige, a i nisu mi sve bile tu...
ne secam se ko je to, to se kaze u nekom prorocanstvu, i ja bih volela da mi neko kaze kad je ono izreceno i kome? Ukapirala sam da se radi o nekome ko ce ubiti onoga koga najvise voli, pa tipujem da ce Brijena ipak da ubije Dzejmija...Ili Dzejmi Sersei...ili nemam pojma, ima gomila varijanti...


i ponavljam molbu da mi neko prosledi neki link sa knjigama...
 
nimmerija:
sta je Azor Ahai ? ja sam letos poslednji put citala knjige, a i nisu mi sve bile tu...
ne secam se ko je to, to se kaze u nekom prorocanstvu, i ja bih volela da mi neko kaze kad je ono izreceno i kome? Ukapirala sam da se radi o nekome ko ce ubiti onoga koga najvise voli, pa tipujem da ce Brijena ipak da ubije Dzejmija...Ili Dzejmi Sersei...ili nemam pojma, ima gomila varijanti...
Azor Ahai je lik iz prorocanstva za koga je predvidjeno da ce da spasi svet...Melisandra je ubedjena da je Stanis Azor Ahai...
 
...zashto bismo nagadjali... shta god bilo, Martin ce zasigurno da iznenadi...
...u startu nije nametnuo sebi nikakve spone, tako da je i najnevjerovatniji/najmorbidniji kraj moguc...
...shto se mene tiche, ne bih imala nishta protiv ni desetina hiljada stranica... ASoIaF nije od one sorte djela chiji se kraj ishchekuje...
...prijace mi da chujem josh neshto o dragom Snow-u... tuga shto je Theon (josh jedno moje ljubimche) izgleda nepovratno izgubljen...
 
omiljena kuca stark, omiljeni likovi tirion, arja, dzon tim redom...
mislim da ce kuca starka preuzeti vlast jer je martin celu pricu bazirao na severu i starkovima... setimo se pocetka... knjiga je fenomenalna, dok sam je citao obozavao sam da nagadjam ili pretpostavljam sta ce se destiti kad budem uzeo sledeci put da je citam. sa drugovima sam voleo da je diskutujem... kod tiriona mi se najvise svidja njegova dosetljivost, kod arje tvrdoglavos, a kod dzona plemenitost... jos od likova tu je i bren koji ce imati sto sta da kaze do kraja knjige... mislim da ce on povezati sve bitne leekove koji su bitni da bi se savladali tudjini, a mislim da su oni glavni negativci u knjigi... naravno knjiga je skorz realna i govori da (kao i u zhivotu) nijedan covek nije skroz dobar ili skroz losh... jednostavno svi oni (kao i mi) imaju svoje dobre i loshe strane. na malog rikona je ostavljeno mnogo malo paznje, stoga martin moze da se istripuje da on dobije jos neku vaznu ulogu do kraja... jedino sto mislim da je sigurno jeste da ce deneris da pokaze svoga boga tudjinima :)... simbolichno tudjuni su ranjivi na vatru, zmajevi = vatra :).
 
Lannister Lion:
Ma sta god da bude,mislim da Martin nece da nas razocara...zato samo mozem o da nagadjamo i da cekamo Ples sa zmajevima... :)

slazem se, a malo pogadjenja nije na odmet.Moramo da ubijemo svo to vreme do izlaska plesa sa zmajevima...
mada bismo mogli da ga ubijamo i na druge nacine... eto recimo, ja treba da ucim...:)
jel jos neko cita knjige bez obzira na ispitne rokove?
Ja sam zavisnik... :-(
 
Sofika:
Ma čini ti se mene si navukao...Daj još malo....;)...ma lave, Džon je zgodan i faca(makar se meni zato svidja... plus ja sam se uvek ložila na crne momke, makar bili izmišljeni...:))

neverovatna stvar je da sam se i ja skroz nalozila na Dzona...Stvarno je moj tip, jedina mana mu je sto nije stvaran... Nego sta mislis da nije Martin napravio lik po nekom koga zna? ;) ;)
 
nimmerija:
neverovatna stvar je da sam se i ja skroz nalozila na Dzona...Stvarno je moj tip, jedina mana mu je sto nije stvaran... Nego sta mislis da nije Martin napravio lik po nekom koga zna? ;) ;)

Ja znam jednog lika koji se 99% ukalpa u taj profil, ali je možda za 10 cm niži...i verovatno ne zna da je postojim... Mogli bi da pitamo martina da nam da broj njegovog Džona, hi, h,i hi...mmmmmmmm... Al', batalimo to, pričajmo o knjizi, inače će nas lav ubiti....​
 
evo o knjizi... sta je stos sa plavim cvecem? ima pricica u ne znam kom delu da je Lijena na samrti okruzena plavim cvecem...i onda prorocasnstvo koje je videla Dany u kuci neumirucih, gde plavi cvet nice na zidu...meni to samo govori u prilog tvrdnji da je Dzon Lijenin sin.Znam ja da je ta prica ofucana na forumima, i da bas zato niko ne veruje u nju...ali ja svejedno verujem u tu teoriju...
mada Martin stalno iznenadjuje, ne verujem da bas preteruje sa tim, Znaci jasno govore, samo ih treba povezati.Kao zagonetka...:)
 

Back
Top